renda5135 renda5135 komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Krásná fantasy... Spisovatel má smysl pro dobré příběhy. Avšak tahle kniha má jednu mouchu. Je ve Sjednoceném království nějaká vzdálenost? Vždy se mi zdálo, že Vélinovi stačilo jen udělat krok a ocitá se někde jinde.

26.02.2024

Síla ohně Síla ohně Cinda Williams Chima

Krásný příběh, obsahující snad všechny aspekty fantasy, jež dělají tuto knihu skvělou.
Často se dá předpovídat, co se v ději stane, ale na zážitku to neubere.
Jen škoda, že další díly už nejsou tak skvělé -pokračování mi přijde plné nedostatků a tak trošku i dětské.

26.01.2024

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Sérii mám dočtenou, a dle mého názoru je první díl nic moc.
Alina je opravdu promyšlená postava. Jediná věc, která mě na ní štvala v tomto díle, byla ,,Temnyj tamto, Temnyj tamhleto", které mlela stále dokola jak mlýnek na kávu.
Jinak je to krásně propracovaný svět, kde se vám místy zatají dech a jste napjatí, co se stane dále.
Vřele doporučuji.

29.08.2023 3 z 5

Mars Red 1 Mars Red 1 Bun'ó Fudžisawa

Tento příběh jsem viděl zpracovaný jako anime, které mě moc nebavilo.
Manga však změnila můj pohled na tento příběh a mám ji dočtenou.
doporučuji nejdřív číst mangu, a možná pak se podívat na anime, aby se vám nezkazila chuť.

29.08.2023 4 z 5

Krutost Krutost Kojoharu Gotóge

Zatím nemám celou sérii přečtenou, ale už první díl se mi líbil svou zpracovaností. Když se podíváme na mangy, tak ty nejlepší jsou právě ty s tou jednoduchou kresbou, jako třeba Naruto. Doporučuji všem, co chtějí začít číst mangy.

29.08.2023 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Tuto knihu mám přečtenou.
Je to velmi smutný příběh. Avšak tyto
příběhy jsou součástí dnešního světa.
Sám jsem z DD, takže jsem věděl, co
paní Kašáková musela zažít.
Velmi mě ale zaujala, že chce pomáhat ostatním dětem, co vyjdou z DD.
Založila nadaci, která pomáhá těmto
Dětem vyjít do života.
Velmi si této ženy vážím.

30.04.2023

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Toto byla jedna z mých prvních knih, jež jsem začal číst. Velmi mě zaujali postavy, zvláště Petronius, který mě fascinoval tím, že si dokázal se vším poradit.
Tato kniha mě rovnou. ,,vhodila" do světa, jež knihy naskytují, takže jsem rád za můj první ,,dojem" na knihy a příběhy v nich obsažené.

23.03.2023

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

S touto knihou jsem velmi spokojen.
Tak krásný příběh se mi do ruky asi vícekrát nedostane.
Nejvíce se mi líbilo, že Geralt z Rivie, jako jeden z lidmi opovrhovaných Zaklínačů bere
svůj život tak, jak by měl - svůj život žije v temnotě a zároveň svou temnotou chrání lidi okolo, jenž to ze strachu neumí, či nechtějí pochopit.
Velmi se mi líbila povídka ,,Menší zlo", kde najde ženu, jež je ve stejné situaci, jako on.
Naváže s ní vztah - bojím se to nazvat úplným přátelstvím- a to díky pochopení svých životů, které se od sebe moc neliší.
A jak napsala uživatelka ,,tabaluga", taktéž jsem nepochopil začáteční povídku o Korinovi a Visenně.

17.02.2023 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tento příběh se mi taktéž líbil.
Ale mám k němu také své výtky.
Za prvé: hlavní postava mi přišla strašně historická, a postupem času se to zhoršovalo i zlepšovalo.
Za druhé: až zbytečně moc se tam řeší milostné téma.
Jinak za mě dávám 4*/6*.

03.02.2023 3 z 5