readah readah komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Je to dost naivní, jazyk nic moc. Ale nějak mě to celé bavilo. Letní kniha na oddech, nečekejte nic hlubokého, lidi, kteří říkají, že jim to změnilo život, asi do té doby četli leda kuchařky. Na pláž můžu doporučit.

05.10.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Povinnost. Ať to ve vás nechá cokoliv, něco určitě ano. 5* bez diskuze.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Chápu historický význam atd., ale prostě mně to přišlo docela bez nápadu. Vykreslení situace dobré, ale stejně - pokud se nudím u tak krátké knihy, není to úplně dobrá vizitka.

05.10.2017 2 z 5

Vlastně dobrá oddechovka. Člověk se dozví dost zajímavých informací, odpočine si. Skvělá jako audiokniha třeba k řízení.

05.10.2017 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Povinnost pro všechny nadšence do války, aby se jim otevřely oči. Ze scén mrazí, děj je skvělý a jazyk také.

To To Stephen King

Asi nejlepší horor vůbec. Přinejmenším nejvíc ikonický. Jasných 5*.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nejchytlavější dílo od Londona, myslím, že může bavit všechny, i když je přes sto let stará.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Možná je to tím, že jsem děj znal ze seriálu, ale místy jsem se dost nudil. Některé kapitoly mi připadaly do první knihy dost nudné. Dalším dílům ságy asi ani nebudu dávat šanci.

05.10.2017 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kromě slabého textu samotného mne na tom hlavně mrzí, že to není dost sexy. Nepřipadalo mi to ani trochu vzrušující, nevyužitý potenciál, nepochopitelný úspěch.

05.10.2017 1 z 5