RaptoR RaptoR komentáře u knih

Past v čase Past v čase Henry Kuttner

Henry Kuttner mě nepřestává uchvacovat. Svou vizí světů, kde se na pomezí fantastička dají nalézt prvky hororu, díky kterému se některé povídky stávají opravdu nezapomenutelnými. Nejinak tomu je i v této sbírce. Pokud pomineme úvodní novelu Past v čase, na které je znát, že to je jeho prvotina, vše ostatní je vysoce nadprůměrné.

24.10.2012 5 z 5

Aargh! Havraní speciál Aargh! Havraní speciál Tomáš Prokůpek

Čtyři příběhy, kterými se prolíná postava Gavrana mě naprosto uchvátily. Je vidět, že úroveň středoevropské komiksové školy opravdu stojí za pozornost. Vyprávění beze slov, čtvercový formát i hardback pak ukazují, že se opravdu jedná o něco výjimečného.

24.10.2012 5 z 5

Solární stanice Solární stanice Andreas Eschbach

Solární stanice je pěkným a čtivým sci-fi románem. V podstatě nevím moc co vytknout. Přesto po čtení zůstává pocit, že tomu něco chybí. Vlastní děj a zápletka se odehrála relativně rychle. S přimhouřením oka dám čtyři hvězdy. Eschbach sice může být přirovnáván ke Crichtonovi, ale místo dlouhých popisů technických detailů by mohl více propracovat jednotlivé charaktery.

14.09.2012 4 z 5

Mršina Mršina Robyn Thurman

Rob Thurman není můj šálek literárního čaje. To jsem uváděl už při recenzi knihy "Běsnění". Bohužel, nejinak tomu bude i zde. Autorka nám nabízí opět ten samý děj - bratři, přátelé, záporák. Děj se místy pěkně rozjíždí, ale jen proto, aby se posléze utopil v naplaveninách stokrát omýlaných vět o bratrství, přátelství a kašlání na celej svět. Bohužel, už od první knihy je toho tolik že to působí křečovitě a občas jsem musel knížku i odložit, protože jsem doslova trpěl (což se mi nestává často). Snaha o popkulturní narážky je slabá, akce zahlušená a chvíle napětí nedotažené. U Rob Thurman nic nového.

24.08.2012 2 z 5

Draci ztracené hvězdy Draci ztracené hvězdy Tracy Hickman

Perfektně rozjetá "Válka duší" pokračuje. Ani druhému dílu nelze v podstatě nic vytknout. Je pravda, že osobně mi u série Dragonlance vadí horší čtivost, ale rozvíjení příběhu i gradace přece jen vynese neztracených pět hvězd.

02.08.2012 5 z 5

Draci padlého slunce Draci padlého slunce Tracy Hickman

Draci padlého Slunce je další z knih série Dragonlance. Stejně jako ostatní tituly má pár plusů i mínusů. Kniha Vám nabídne zajímavý příběh, který ale na mě ze začátku působil trochu ohraně. Ale jak se děj rozplétá je jasné, že trilogie "Válka duší" bude stát za přečtení.

25.07.2012 4 z 5

Holka z H.O.P.P.E.R.S. Holka z H.O.P.P.E.R.S. Jaime Hernandez

Opět musím ocenit pěknou provázanost příběhů, která tento komiks posouvá o kus dál. Navíc zákulisí ženských wrestlingových zápasů se mi líbilo :)

13.07.2012 4 z 5

Mechanická Maggie Mechanická Maggie Jaime Hernandez

Mechanická Maggie je souborem povídek pojednávajících o dvojici kamarádek - Maggie a Hopey - a jejich partě. I když zpočátku nesourodý mix se může zdát trochu matoucí, s přibývajícícmi stránkami člověk poznává jednotlivé postavy i jejich vzájemné vztahy. A to je to, co mě na tomto komiksu opravdu zaujalo. To, jak autor dokázal servírovat jednotlivě nesouvisející povídky do opravdu čtivého celku. Zasloužené čtyři hvězdy.

19.06.2012 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborně napsaný román, který i dnes může nabídnout zajímavý pohled. O tolik znepokojující, že myšlenky v ní obsažené jsou stále aktuální.

11.06.2012 5 z 5

A pak vypukne peklo A pak vypukne peklo Garth Ennis

Vynikající jízda kultovním komiksem pokračuje. Opět výborné zpracování a pořádní porce čtiva za pěkný peníz.

07.06.2012 5 z 5

Přání smrti Přání smrti Robyn Thurman

Abych byl upřímný, do čtení této ságy jsem se pustil jen kvůli slibu, že jí celou přečtu. Zatímco první díl mě celkem příjemně překvapil, o ostatních se to říci nedá. Autorka během čtyř knih nepřináší nic inovativního, psychicky se postavy vůbec nevyvíjí a balastu, který má být "sarkastický" je tolik, že nudí už po prvních stránkách. Mělo by se jednat o urban fantasy a ne během čtyř knih pořád omýlat, jaký byli bratři chudáčci nebo jak je to vlastně nebezpečný dravec. Chtěl jsem tuto knihu označit za odpad, ale musím přiznat, že konec je celkem překvapivý. Jen si nedokážu představit o čem budou další tři knihy, když už tento výtvor je křečovitým "vařením z vody".

05.06.2012 1 z 5

Nova Nova Samuel R. Delany

Ať už zní přebal sebelíp, ať už je obálka sebebarevnější, na obsah to nemá vliv, jak jsem se o tom mohl přesvědčit u této knihy. Sci-fi z nakladatelství Laser sice bývá kvalitní, ale najdou se i vyjímky.

Příběh této space opery vypovídá o souboji dvou klanů o vzácnou látku Illyrium. Kdo vlastní Illyrium, vlastní energii pro všechno možné. Těží se po gramech, ale jen v nově je ho přes sedm tun. Takže se naše posádka vydává do srdce umírající hvězdy, aby Illyium dostala.

Zajímavý námět, který by ale stačil na povídku, na knihu ne. Tu můžeme rozdělit na tři části: úvod (4 strany), Nuda: putování vesmírem, kde vlastně sami nevíte kde jste, nicneříkající a zbytečně složité dialogy, občas světlejší odstavec (270 stran) a strhující konec, který byl k rozvláčnosti knihy dost rychlý (10 stran).

Názor nakonec je na vás, já sám jsem trochu na rozpacích, je to dobrá povádka a ucházející knížka. Ještě že z toho není špatný seriál :)

18.05.2012 1 z 5

World of Warcraft: Ashbringer World of Warcraft: Ashbringer Micky Neilson

WoW: Ashbringer nám představuje slavný příběh ze světa Warcraftu - navíc se nejedná o dětinský komiks jako je to u ostatních Warcraftů. Nevýhodou je jen nepřehlednost malých panelů.

03.05.2012 4 z 5

Království tvé Království tvé Mark Waid

Nebojím se říci, že Království Tvé patří mezi nejlepší komiksy, které u nás zatím vyšly :)

02.05.2012 5 z 5

Liga výjimečných II Liga výjimečných II Alan Moore

Výborné pokračování, kdy nemusíme koukat na usopleneého Dr. Jekylla, ale od začátku tam pobíhá opičák Hyde a člověk si vše více užívá. Tentokráte si Alan Moore vzal na paškál nejslavnější sci-fi román 19. století - Válku světů od H.G.Wellse. Mimozemští vetřelci decimují Británii a na naší lize je, aby bojovala proti emzákům a zachránila - jak jinak - Londýn.
Příběh od prvního dílu příjemně graduje - vývoj postav určitě mile potěší. Příběh obsahuje vynikající porce lásky, zrady, lítosti i narážek, které tak potěší i na prvním díle. Vše šperkuje rudá kažená vazba, která výborně ladí s prvním modrým dílem. Jen doporučuju!!!

02.05.2012 5 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Pat Mills

Vydání tohoto Soudce Dredda beru jako zajímavý počin, který rozhodně stojí za přečtení. Škoda jen, že se neujal.

02.05.2012 4 z 5

Dragonero Temný drak Dragonero Temný drak Luca Enoch

Klasická fantasy, kde děj zbytečně nenutí čtenáře přemýšlet či zoufat :)

02.05.2012 3 z 5

První lidé na Měsíci První lidé na Měsíci Herbert George Wells

Příjemné a hlavně povinné čtení pro každého, koho zajímají základy světové fantastiky.

01.05.2012 4 z 5