Solární stanice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět v roce 2015 má zcela jinou tvář: Japonsko se stalo supervelmocí, Evropa a USA jsou značně oslabení globální hráči a arabský svět je ochromen bratrovražednou válkou. Na oběžné dráze krouží japonská stanice Nippon, která je klíčem k energetické rovnováze zeměkoule. A Leonard Carr je takříkajíc „domovníkem“ stanice. Když je přenos energie do elektrické sítě na Zemi přerušen, všichni se domnívají, že se jedná o technickou poruchu. Když však u solární stanice přistane bez povolení neznámý kosmický modul, je jasné, že jde o mnohem závažnější problém. A Carr jako jediný stojí tváří v tvář chladnokrevné síle, která se snaží získat nad stanicí kontrolu… Eschbach se proslavil hned svou prvotinou Tkalci gobelínů a jeho druhý román Solární stanice z roku 1996, který se setkal v Německu s obrovským ohlasem, byl označen za první dokonalý thriller nového století a napínavou „Smrtonosnou past“ v hávu sci-fi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2980/solarni-stanice-2980.jpg 3.630
Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)
Orig. název

Solarstation

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Solární stanice

Přidat komentář
B4LU
13.12.2017

Rozhodně ne špatná kniha, ale není to nic "dechberoucího", jako jsou jeho jiná díla - kvůli tomu a jisté přímočarosti tedy dávám jen 3 hvězdy.

big.rasowsky
06.03.2016

Pomalejší začátek knihy ukolébal. Jak se děj rozpohyboval, vybavil se mi film Smrtonosná past, pokud by jí někdo natočil v kosmu na orbitální stanici, zřejmě by mohla vypadat takto.


Disease
20.10.2014

Sice pan Eschbach, co se týče geopolitického vývoje, tak trochu předběhl o 20-30 let, ale jinak velmi solidní práce.

beanstk
08.11.2013

Poměrně tuctová teroristická zápletka, zajímavá pouze tím, že probíhá v kosmu. Pokud to porovnám s úžasným Limitem od Schätzinga, tak dostává Eschbach dost na frak...

RaptoR
14.09.2012

Solární stanice je pěkným a čtivým sci-fi románem. V podstatě nevím moc co vytknout. Přesto po čtení zůstává pocit, že tomu něco chybí. Vlastní děj a zápletka se odehrála relativně rychle. S přimhouřením oka dám čtyři hvězdy. Eschbach sice může být přirovnáván ke Crichtonovi, ale místo dlouhých popisů technických detailů by mohl více propracovat jednotlivé charaktery.