Mechanická Maggie

Mechanická Maggie

Když hledal Jaime Hernandez námět pro sérii Love and Rockets, ohlédl se za bouřlivým děním na punkové scéně počátku osmdesátých let, která jej obklopovala, do toho přimíchal vlastní dojmy z prolínání americké kultury s kulturou mexickou, špetku komiksového sci-fi koření, a punkerky Maggie a Hopey – příležitostné milenky a neúnavné výtržnice, známé také jako „Las Locas“ – byly na světě. Sbírka Mechanická Maggie přináší ucelenější historky o „Locas“ z prvních pěti let; jdou chronologicky za sebou, navíc v příjemném „skoro“ čtvercovém formátu. Najdou se mezi nimi perly jako „Mechan-X“, což je vůbec první příběh s Maggie a Hopey; nefalšovaný grafický román „Las Mujeres Perdidas“ (Pokleslé ženštiny; kde se ve vedlejší roli mihne wrestlingová legenda Rena Titañon); a více než dvě desítky dalších klasických příběhů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26057/mechanicka-maggie-26057.jpg 413

Maggie The Mechanic: A Love and Rockets Book (2006)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art

p3tris
04.05.2017

Před dvaceti lety bych byl z dvou hispánských punkerek, poslouchajících Black Flag a zažívajících bizarní dobrodružství, stejně jako obyčejné holčičí trápení, nadšený. Dneska mě spíš zaujalo panoptikum vedlejších postaviček v čele s rohatým miliardářem Costiganem a kamarádkou Izzy, která je krásným předobrazem dnešních emařů. Ale hlavně mi sedla perfektní kresba.

Akatombo
03.01.2016

Já komiksy čtu a tenhle patří k mým oblíbeným. Titulní postavy si musíte zamilovat. Je to soubor povídek, které jsou občas kapku "divné", prolíná se v nich realita s fantazií, ale tak nenásilně, že když se objeví sem tam dinosaurus, ani vám to nepřijde divné. Děj je napínavý, čtivý, přijdete-li mu na chuť, nebude se vám chtít přestat a vrhnete se lačně po dalším dílu, jako já. A kresba je naprosto excelentní.

Lulla71
29.11.2013

Já komixy nečtu, možná právě proto mě to nadchlo:)

RaptoR
19.06.2012

Mechanická Maggie je souborem povídek pojednávajících o dvojici kamarádek - Maggie a Hopey - a jejich partě. I když zpočátku nesourodý mix se může zdát trochu matoucí, s přibývajícícmi stránkami člověk poznává jednotlivé postavy i jejich vzájemné vztahy. A to je to, co mě na tomto komiksu opravdu zaujalo. To, jak autor dokázal servírovat jednotlivě nesouvisející povídky do opravdu čtivého celku. Zasloužené čtyři hvězdy.

Jaime Hernandez

Jaime Hernandez