ramoni ramoni komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Jak se začne číst, nedá se přestat. Ta autorova víra v dobrotu lidí je neskutečně nakažlivá. Jako přídavek tipy na výlety po rodné vlasti, zajímavé osudy lidí, historické vsuvky, prostě skvělý mix. Úsměv a otevřený přístup k lidem dělá divy. A poznat to může na vlastní kůži každý- to mi přijde jako zásadní poselství téhle knížky.

10.01.2022 5 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

syn (1,5 roku) zbožňuje knihy Petra Horáčka, Husa Líza není výjimkou, lze velmi zábavně předčítat, krásné ilustrace, málo textu, pro tento věk ideální, příběh s nenásilným ponaučením o tom, jak není špatné být jednou z mnoha, že není potřeba závidět ostatním a že i v tom davu si lze zachovat vlastní osobnost

Jak myška snědla měsíc Jak myška snědla měsíc Petr Horáček

Roztomilý krátký příběh s nádhernými ilustracemi jako všechny knihy Petra Horáčka, v knize jsou prostřihy- skvělý nápad, ale zasloužilo by si to stránky z pevnějšího materiálu

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

bohatě ilustrovaná dětská kniha, máme ten větší formát (menší je kapesní)- na dvojstránce vždy jedna strana s textem a druhá s ilustrací, ilustrace jsou mírně temnější v teplých tónech, textu je místy docela hodně, už to vyžaduje dítě, které je schopné udržet déle pozornost (tipla bych cca 2 roky a víc), příběh je milý, napínavý, s dobrým koncem

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

Po rozbalení knihy a prvním prohlédnutí jsem se trochu vyděsila, že to bude u syna propadák. Přestože jsem předem věděla, že tam má být málo textu a jednoduché ilustrace, tak ta úspornost až strohost mě zaskočila, hodně stran, bílých stran, čistota až prostota. Nicméně 1,5 letému synovi se kniha moc líbí, pro něj znamená přehlednost, srozumitelnost, jemu známá zvířátka, známé činnosti, základní emoce, prostě pro batolecí věk zásah do černého. Myslím, že kniha bude velmi dobře využitelná i v předškolním věku, příběh může vyprávět samo dítě podle ilustrací, dají se na něm rozebírat pocity postav, rozvíjet empatie.

14.03.2021 5 z 5

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

další krásná kniha Petra Horáčka, přitažlivě barevná pro malé děti, s celostránkovými ilustracemi, oproti Huse Líze nebo Papuchalkovi Petrovi je zde o něco více textu (syn 1,5 roku občas neudrží pozornost celou knihu), příběh o nacházení odpovědí sám v sobě, o důležitosti bližních

Dědictví Dědictví Nicholas Shakespeare

Kniha mě dokázala opravdu vtáhnout do děje až v druhé polovině, kde se odkrývaly postupně detaily ze života ostatních postav. Ale celkový dojem je pozitivní. Vlastně se dá říct, že je to kniha o hledání a přijetí se, svojí identity a svých kořenů hlavních postav, to vše je obsaženo ve zdánlivě banálním příběhu o náhodném dědictví.

31.08.2020 4 z 5

Modrý tučňák Modrý tučňák Petr Horáček

krásně ilustrovaná kniha Petra Horáčka většího formátu než Husa Líza a Papuchalk Petr, krátký text na celostránkových ilustracích, lze předčítat i mladším batolatům, příběh o odlišnostech, o tom, že i vizuálně odlišní lidé mají různé přednosti a mohou ostatní něco naučit

Kocourek Matýsek Kocourek Matýsek Vlasta Hurtíková

delší dobu jsem přemýšlela, zda knihu koupit, na první pohled mne neupoutaly ilustrace, ale 1,5 letý syn je naprosto nadšený, jemu se tyto jednoduché ilustrace velmi líbí, je to pro něj přehledné, knihu čteme několikrát denně, dá se předčítat opravdu poutavě, jednoduchý text i zápletka, opakují se tam obdobné situace, obdobné věty, prostě pro batole skvělé, vžije se do příběhu

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

kniha pro malé děti o hledání ztraceného kamaráda, trefná ukázka toho, jak by vše usnadnilo, kdyby lidé uměli přesně specifikovat, co chtějí, lze předčítat už od cca 1 roku díky velmi krátkému textu a krásným celostránkovým pestrobarevným ilustracím

Moje štěně Moje štěně Sergej Vladimirovič Michalkov

Krásně ilustrované leporelo, ale mám problém s textem- na 4 stranách z 11 autor líčí, jak včely bezdůvodně útočí a bodají štěně, pak je důležité dětem vysvětlit, jak to s včelami ve skutečnosti je, že to nejsou nepřátelé

05.06.2020 3 z 5

Krtkův týden Krtkův týden Michal Černík

Povedený příběh, verše budete umět po několika čteních zpaměti. Je tam nenápadně skryto poselství o tom, že je fajn mít smysluplnou náplň dne, překonávat překážky a nevzdávat se, pomáhat ostatním a umět se s ostatními dělit. Narozdíl od některých animovaných dílů Krtka je tohle balzám na duši.

13.03.2021 5 z 5

Velká kniha říkadel Velká kniha říkadel Vladimíra Gebhartová

máme doma několik souborných knih říkadel a takhle je nejzdařilejší, s nejhezčími ilustracemi a celkově pěkném kvalitním provedení, je zde zařazeno i několik pohádek, hádanek a jazykolamů

Pojďte s námi na houby! Pojďte s námi na houby! Radomír Socha

krásné leporelo, veselé pestrobarevné ilustrace s velmi věrným ztvárněním hub a prostředí, v němž rostou, na každé stránce říkanka o jednom druhu hub, skvělý dárek pro vášnivé houbaře například k narození dítěte nebo vnoučete

10.02.2021 5 z 5

Kouzelný svět pohádek - Moje první knihovnička Kouzelný svět pohádek - Moje první knihovnička neznámý - neuveden

zkrácené pohádky pro menší děti, které ještě neudrží pozornost u dlouhých příběhů, krátký text je na celostránkových ilustracích, nicméně formát knihy je dost malý, některé příběhy nejsou vhodné pro takovéto zkrácení (např. Kniha džunglí), protože se úplně vytratí jakékoliv souvislosti a příběh postrádá smysl

10.02.2021 3 z 5

Pohádky Pohádky Hermann Hesse

Napsáno krásným jazykem, pohádky jsou plné zamyšlení, člověka unesou do říše snů a představ, k úvahám o podstatě bytí, o touze, hledání, o schopnosti naplnit svůj život. Neoslovila mě jen pohádka Sled snů, měla jsem problém ji dočíst, neudržela jsem pozornost.

18.09.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější povídání před spaním Moje nejoblíbenější povídání před spaním Carola Von Kessel

Kniha je bytelná s pevnou vazbou a tvrdými listy, texty jsou krátké, ideální pro hodně malé děti nebo neposedy, co nedovedou udržet pozornost delší dobu. Nicméně samotné příběhy za moc nestojí, někdy se jedná o pouhý popis události bez výraznější dějové linky, bez zápletky, bez vyvrcholení, zajímavého čtení je minimum. Navíc vytištěno v Číně. Ale hodnotím pouze z pohledu dospěláka, syn je ještě malý, na obsah příběhů zatím nereaguje, třeba se mu to bude v nějakém období vývoje líbit.

25.08.2020 2 z 5

Mláďátka - Na venkově Mláďátka - Na venkově neznámý - neuveden

Velké plus jsou barevné fotografie zvířat a ne ilustrace, děti si lépe spojí prohlížené obrázky s reálným světem, rozkládací leporelo s tvrdými listy je po 7 měsících občasného používání miminkem/ batoletem stále v pěkném stavu. Z běžných zvířat na venkově mi tam chybí králíci. Knížka nemá jednotný koncept. Na některých fotkách jsou celé zvířecí rodinky, na ostatních pouze samice a mládě, přestože třeba samec vypadá trochu jinak a bylo by dobré ho tam zobrazit také. Na první pohled se zdá, že se zde vyskytuje chyba- divoké kachny a u nich žlutá káčátka kachny domácí. Pátrala jsem, zda existuje i vyšlechtěná kachna podobající se kachně divoké a mající žlutá káčátka. Pravděpodobně se jedná o kachnu ruánskou.

25.08.2020 4 z 5

O koťátku z domečku O koťátku z domečku Vladimíra Vopičková

Rozměrově menší rozkládací leporelo, vhodné do malých ručiček- používáme ho už od 7 měsíců, skvělé na cestování, jednotlivé obrázky jsou namalovány vždy celoplošně přes dvě strany a každá stránka je doplněna čtyřverším o mlsném koťátku, na konci je ponaučení, ale koťátko k němu nedospěje samo, ale poučí ho maminka.

05.06.2020 4 z 5

Národní pohádky pro malé děti Národní pohádky pro malé děti Martina Drijverová

málo známé pohádky v tradičním pohádkovém duchu (nemusíte se bát, že budete mít doma už několikáté převyprávění O veliké řepě, O perníkové chaloupce apod.), psány milým jazykem srozumitelným i menším dětem, v rozsahu 1-3 stránky, ideální na dobrou noc, hezké celostránkové ilustrace

05.06.2020 5 z 5