Kocourek Matýsek

Poutavý příběh kocourka, kterému se do chaloupky vloupá strašlivý medvěd a tak se vydá do světa hledat odvážného hrdinu, který by mu pomohl medvěda vyhnat. Kniha je psána formou piktogramů/symbolů. Je určena dětem, které mají potíže s porozuměním psaného a mluveného slova, zejména dětem s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií. Je také vhodná pro děti předškolního věku 3-6 let, které se učí číst. Jednoduchý příběh se snadno srozumitelnými texty, přizpůsobenými jazyku piktogramů, usiluje o poskytnutí větší samostatnosti těmto dětem a stimuluje jejich představivost. Díky symbolům děti pochopí význam slov, snadno si je zapamatují a naučí se je používat v denním životě. Text byl upraven pro snadné čtení, byla omezena symbolická slova, metafory a abstraktní pojmy. Barevná výplň rámečků rozlišuje slovní druhy. Ilustrace mají za úkol maximální konkrétnost a lepší chápání vizuální komunikace. Věty se v knize často opakují, což usnadňuje porozumění textu i jeho čtení a výsledkem je nadšení a spokojenost čtenáře se svou schopností pochopit příběh i v případě, kdy nedokáže přečíst všechna slova....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/270493/kocourek-matysek-ymC-270493.jpg 44
Literatura česká, Pohádky, Pro nejmenší
Vydáno:, Vlasta Hurtíková

Kniha Kocourek Matýsek

knihamouder
20.11.2018

Pěkná knížečka s jednoduchým příběhem o kocourkovi a jeho chaloupce. Knihu hodnotím kladně. Věřím, že pro cílovou skupinku může být kniha velkým krokem k pochopení (Je určena dětem, které mají potíže s porozuměním psaného a mluveného slova, zejména dětem s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií.). Nápad pomoci dětem prostřednictvím všeříkajících obrázků se mi líbí.

bibi.r
19.02.2018

Knížka s jednoduchým příběhem pro nejmenší čtenáře k trénování čtení.

Lucissia
04.01.2018

Jelikož sbíráme knihy o kočkách, došlo i na tuto. Předčítala jsem ji jeden večer, tedy, mně se moc nelíbily ilustrace, příběh je taky dost jednoduchý, ale zas na druhou stranu si dovedu docela dobře představit, že se na ní jednou budou moje děti učit číst. :-)

Vlasta Hurtíková

Vlasta Hurtíková