rafej rafej komentáře u knih

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Je to samostatná kniha nebo to má pokračování?

27.07.2014

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Pozor, spoilery!
Kniha se mi líbila, byla to příjemná změna mezi romantikou poslední doby, která nemá žádné další ambice. Romantickou linii musím velmi pochválit. Vývoj vztahu byl uvěřitelný a působil přiměřeně, časové skoky mi nevadily. Naopak považuji za chvályhodné, že se autorka nebála naznačit, že některé věci potřebují čas a nevyplňovala knihu zbytečnou vatou.
Jedinou vadou na knize je dobrodružná zápletka, která se trochu vymkla kontrole. Autorka nejdřív pošle trosečníky na ostrov bez jakéhokoli vybavení a po pár dnech, když už neví, jak dál, se najednou začne objevovat výbavička "téměř na každém kroku". Také mě fascinovali hrdinové, kteří si na pustém ostrově poctivě čistí zuby každý den, i když zanedbávají jiné zóny. ;-)
No a boj se žralokem a způsob záchrany matkou přírodou to už jen dokončí.
Pokud vám tedy nebude vadit "neuvěřitelný příběh", tak romantická linie rozhodně stojí za to.

23.06.2014 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Kniha se mi líbila mnohem víc, než první díl. Zajímavý děj, akce, slušný vývoj postav, žádná přeslazená romantika. Autorka se nemusí stydět a směle se tím vyrovná zahraničním kolegům. Odkazy na české prostředí hezky dokreslují českou povahu u hrdinky. ;-)
Jediný důvod, proč nedám plné hodnocení je opravdu velká brutalita. U toho typu knih je to celkem běžné a někdy i žádoucí, ale zdá se mi, že tady to autorka trochu přehnala. Přeci jen to, že je ženská vlkodlak neznamená, že s ní lze v příběhu provádět všechno, co autorku napadne. Není to jen o fyzičnu, které se snadno zahojí.

16.06.2014 4 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Souhlasím s IvcaK98. Bohužel musím říct, že hrdinka i přes deklarovanou nesmělost by po většinu knihy potřebovala ubrousek, aby si mohla utírat sliny ;-) a přemýšlela převážně tím na jih od pasu. Jsem zvyklá, že tento typ příběhů je přehnaný, ale tohle mně připadalo až příliš.
Podle recenze jsem zajásala, že by se konečně mohlo objevit něco reálnějšího a s dobrým koncem, ale čekalo mě bohužel zklamání.

16.06.2014 3 z 5

Sny nestačí Sny nestačí Jacqueline Briskin

Celkem realistický román pro ženy z Hollywoodského prostředí. Zajímavé psychologické vykreslení postav. Děj je popsán z více pohledů, nevypráví jen hrdinka. Trochu připomíná romány Danielle Steelové.

25.02.2016 4 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Výběr povídek ze světa Mercedes Thompson, ale hrdinové jsou častokrát vedlejší nebo i naprosto neznámé postavy.
Nejzajímavější je asi dávná historie Sama a Ariany, a také novelka Alfa a Omega o marokově synovi Charlesovi, ve které se seznámí se svou budoucí družkou Annou. ;-)
Ostatní povídky mají dost proměnlivou kvalitu. Do některých byl problém se začíst - ničím moc nezaujali, jiné naopak zaujmout dokázali. Celkový dojem je takový lepší průměr.

23.08.2015 3 z 5

Princové mají přednost Princové mají přednost Kieran Kramer

Čte se to velmi dobře, ale bohužel s historickými reáliemi to nemá nic společného. Asi jako kdyby autorka použila jako zdroj pohádky. ;-)
Kromě toho její tajný agent, který všechno vykecá a tajná vládní organizace, o které se všichni dozvědí včetně toho, kdo je její šéf, jsou opravdu k smíchu.
Zdá se, že se autorce zápletky i jednání postav dost vymyká z rukou, a asi by udělala lépe, kdy se vrhla na moderní příběhy.

27.02.2015 3 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

Mě se kniha líbila, ale musím předeslat, že mám slabost pro historické romance. Nebyl to žádný zázrak, místy je znát, že autorka ještě není vypsaná, trochu tápe, ale bylo to docela roztomile zábavné.

19.06.2014 4 z 5