RADOST RADOST komentáře u knih

Pánská jízda Pánská jízda * antologie

Dobré, netypické povídky ze současnosti. Jedna z nich, povídka Pade od Marke Epsteina, je však výborná. Dík za ni! přivítala bych více takových skvěle napsaných životních postřehů a pocitů.

13.06.2014 3 z 5

Zmrzlinář Zmrzlinář Katri Lipson

Nevím, zda mě zklamala kniha nebo moje malá schopnost dešifrovat autorčina sdělení. Kniha o mé zemi a zčásti i době, ve které jsem žila. Přesto mi osudy knižních hrdinů nebyly blízké a autorčin styl také ne. Chvílemi jsem se ztrácela, vracela a znovu pročítala ve snaze pochopit děj i souvislosti. A přiznávala si, že asi nerozumím - nebo rozumím jinak, než bylo zamýšleno? Jedna z knih, ke které se snad někdy vrátím. Ale jen proto, abych si ujasnila, zda i po časovém odstupu bude pro mně stejně záhadná, nepřesvědčivá a svým způsobem nepřínosná.

10.06.2014 2 z 5

Obdivné hvízdnutí Obdivné hvízdnutí Lewis Nordan

Vážné téma zpracované s komikou, cynismem, černým humorem. Autor to zvládl, kniha i tak vyzněla pokrokověji, než jednání jejích aktérů. Přesto mi toto absurdní zpracovní jaksi nesedlo. Chvíli mě bavilo, pak i rozčilovalo. Celkový dojem - nechtěla bych žít v té době v těch končinách, ať už se na to dívám tragicky nebo komicky.

30.05.2014 3 z 5

Smrt chrámových tanečnic Smrt chrámových tanečnic Břetislav Čenda

Jednoduše napsaný příběh egyptské tanečnice, která přes svůj nízký původ usiluje o hodnost chrámové kněžky a překonává mnohé potíže. Odpočinková četba pro chvilkový únik z reality.

26.05.2014 3 z 5

Úkryt ve Villette Úkryt ve Villette Ingrid Hedström

Průměrná detektivka, která vás zaplaví množstvím jmen a navzájem propletených osudů (trochu nereálné), hospodářskými problémy dnešních dnů i kořeny současných činů v minulosti. O lidech, kteří umějí chytit příležitost za pačesy, i o těch, kteří jejich vinou strádají. Pro mně byla četba zajímavá vazbou na hornické prostředí. Bylo to čtivé, ale chyběl tomu šmrnc. Bylo to tak trochu ploché a nevýrazné.

04.05.2014 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Jacques Expert

Výborná kniha! Je těžké psát komentář a nic neprozradit. Snad jen upozornit na recenzi Thannys a ztotožnit se s jejím názvem:
Nevidím zlo, neslyším zlo, nepovím zlo. Anebo ano?

13.04.2014 4 z 5

Kniha říkanek Kniha říkanek Petr Behenský

Krásné obrázky, modernější říkanky. Děti si vybíraly namátkově podle obrázků, knihu si užily, líbila se.

22.03.2014 4 z 5

Osudová Osudová Petra Lázničková

Průměrná současná kniha o vztazích, čtení pro ženy i muže Ale i zde jsou poučení: Nesouladem mezi dospělými trpí především děti. Jsou ženy, se kterými je těžko žít. Řešit problémy ostatních na úkor svého času i prostředků.je velmi nevděčné.

22.03.2014 2 z 5

Neposlušná kůzlátka a jiné pohádky Neposlušná kůzlátka a jiné pohádky Ivana Kocmanová

Velmi dobrá kniha pro předškoláky, kteří nacházejí krásu společného čtení, abyž by znali písmenka.

31.01.2014 5 z 5

Odložený případ Odložený případ Andrea Kane

Detektivka pro ženy, romantický thriller. Málo krve, hodně napětí. Námět zaujme a nutí k přemýšlení. A tak se stane, že čtenář už v půlce knihy tuší více, než armáda státních i soukromých vyšetřovatelů, špičkově vzdělaných odborníků vybavených neomezenými finančními prostředky a tou nejlepší technikou. A oni se opravdu snaží, nejsou úzkoprsí ani hloupí ani pohodlní. To jen autorka vám chce dopřát co nejdelší čtenářský zážitek a pocit uspokojení z vlastní chytrosti či intuice a dobrého konce. Doporučuji jako napínavou oddechovou četbu.

19.01.2014 4 z 5

Než usneš Než usneš Linn Ullmann

Vzpomínky jedné z dcer na život její trochu zvláštní rodiny. Ze začátku mě zaujaly, později mě však tato poněkud chaotická mozaika spíše nudila.

08.01.2014 3 z 5

Pletené čepičky pro malé človíčky Pletené čepičky pro malé človíčky Nuriya Khegay

Velmi dobrý rádce pro všechny maminky a babičky, které chtějí uplést módní čepice a kukly pro děti. Návody jsou vždy pro tři velikosti (do roka. do dvou let, do tří let), detailně vypracované, názorně doplněné barevnými fotografiemi. Kniha obsahuje i informace o základech pletení, je vhodná i pro začínající pletařky. Doporučuji.

08.01.2014 5 z 5

Hravé příběhy Hravé příběhy Eva Tvrdá

Příběhy ze života, o různém chápání priorit a hodnot. Aktéři si zahrávají se životem, život si zahrává s nimi. A čtenář si odnáší zážitek, se kterým si sám může ještě pohrávat ve své mysli. Výborné.

23.12.2013 5 z 5

Sendvičová rodina Sendvičová rodina Kristine Bertini

Rady jak skloubit práci a péči o rodinu (staré rodiče i vlastní děti ) a udržet si i svůj partnerský vztah a zdraví.

13.12.2013 3 z 5

Veršovaná abeceda Veršovaná abeceda Táňa Pastorková

Vyzkoušeno na čtyřletých dětech - dobrý pmocník pro vnímání jednotlivých písmen, rozdílů v jejich tvaru i znění. Netradiční veršovánky i některé symboly, přiřazené k písmenkům. Dětem se líbí.

11.12.2013 4 z 5

Hráči fan-tanu Hráči fan-tanu Julian Lees

Příběh Bělorusky a Skota, žijících v Macau první poloviny 20. století. Kromě sledování jejich napínavého osudu kniha seznamuje i se způsobem života a historickými událostmi, které násilně a nelidsky zasáhly do jejich života.

30.11.2013 3 z 5

Okrový notýsek Okrový notýsek Ilja Hurník

Sdílet autorovy povídkové myšlenky je jako okořenit si chvilku svého bytí. Ochutnat tu směs, která se mu táhla hlavou. Ne vždy bych ji namíchala stejně, ne vždy mi zachutnala - ale mnohokrát mě omráčila, překvapila, inspirovala. A vždy potěšila krásnou češtinou.

30.11.2013 3 z 5

Kino Lika Kino Lika Damir Karakaš

Divné příběhy a dialogy jednoduchých lidí, téměř nepochopitelné, s nečekaným koncem, vulgární jazykem i obsahem. Tož tam a tak bych žít nechtěla!

13.11.2013 2 z 5

Z druhé strany postele Z druhé strany postele Alix Girod de l´Ain

Vtipně sepsané bláznivé řešení nespokojenosti v manželském stereotypu, oddychová četba. Pobaví, vypíchne hlavní rozdíly mezi mužským a ženským jednáním a uvažováním. Ukáže, že tudy cesta nevede (což většině čtenářů bude jasné hned od začátku). Přenese čtenáře z nelehké reality do dimenze nadbytku a snaží se ho přesvědčit, že ani tam není jednoduché žít. Kromě mírného pobavení byl však přínos knihy pro mě nulový.

12.11.2013 3 z 5

Kal Kal Judy Nunn

Čtivá kniha o drsných lidech, kteří z různých důvodů žijí a pracují v rozvíjejícím se australském hornickém městě Kalgoorlie. Je plná lidských osudů i zápasů, je o lidech, kteří za své největší bohatství považují vlastní čest a pracovité ruce.

01.11.2013 4 z 5