Než usneš

Než usneš https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176142/nez-usnes-176142.JPG 2 11 5

Seznamte se s početnou a poněkud výstřední rodinou Blomových nesnesitelně sarkastickou pratetou Selmou, okouzlující, ale bláznivou matkou Anni, zoufale nešťastnou sestrou Julií a samotnou vypravěčkou Karin, která sice není krásná, ale zato umí zpívat a neodolatelně si vymýšlet. V Karinině magickém světě se nepozorovaně prolíná skutečnost, fantazie a iluze. Ze střípků svých vzpomínek, úvah a postřehů skládá mozaiku o lásce, manželství, nevěře, naději a tíživých i povznášejících rodinných poutech.... celý text

Vydáno: , Motto

For du sovner , 2013

Judunaja
10.08.2019 1 z 5

Kniha mne zaujala názvem ale stylem psaní opravdu ne. Mne mnoho sexu a zvracení na pár stránkách opravdu nezaujalo, navzdory kritice, která tento román vynáší do výšin.
Jedna z mála knih, kterou jsem nedotčenou odložila.

stju
25.03.2018 1 z 5

Zpočátku se mi kniha líbila, především vykreslením jednotlivých postav, které slibovalo zajímavý příběh. Místo toho však, podle mého názoru, následoval jeden velký chaos. V zásadě jsem ani nebyla schopna rozlišit, co je vlastní příběh a co jsou vložené představy. Tak nevím-je to chyba moje nebo autorky?

Věrná
12.01.2017

knížka se moc nepovedla povídaní o rodině bylo zmatené

Illaa
11.03.2015 1 z 5

Tímto se mi autorka do vkusu tedy vůbec netrefila. Zmatené vyprávění o jedné rodině, která byla jako každá jiná, jen to bylo podané tak, že nic u nich nebylo normální. Absence uvozovek způsobovala to, že jste kolikrát netušili, jestli to vypravěčka opravdu vyslovila nebo to jsou jen její představy. Také je často děj vyprávěn někým jiným z rodiny, proto je celkový dojem velice chaotický.

RADOST
08.01.2014 3 z 5

Vzpomínky jedné z dcer na život její trochu zvláštní rodiny. Ze začátku mě zaujaly, později mě však tato poněkud chaotická mozaika spíše nudila.

norská literatura

Linn Ullmann