Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Bez milosti Bez milosti Miriam Ali

Čtivý autobiografický příběh o boji matky za práva vlastních dětí násilím zavlečených do Jemenu.

10.07.2019 4 z 5

Diagnóza F50 Diagnóza F50 Gabina Weissová

Upřímná autobiografická zpověď autorky o léčbě poruchy příjmu potravy.

10.07.2019 4 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Jedna ze slabších autorčiných knih.

10.07.2019 3 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Velmi čtivá kniha o drogové závislosti.

04.07.2019 5 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Ingrová

Odpočinková čtivá jednohubka.

04.07.2019 3 z 5

Ukradený život Ukradený život Ulla Fröhling

Kniha je psána dle skutečných událostí, nicméně takovým způsobem, že mne neskonale nudila.

04.07.2019 3 z 5

Děti poznávají - Zvířata Děti poznávají - Zvířata Pavlína Šamalíková

Leporelo s nádhernými a věrnými obrázky pro úplně nejmenší čtenáře.

Spící zámek Spící zámek Vladislav Stanovský

Pěkná pohádková knížka pro větší děti s nádhernými ilustracemi.

Naše květiny 1 Naše květiny 1 Miloš Deyl

Botanika a poznávání rostlin mě v dětství ohromně bavilo. Oba díly byly mé oblíbené knihy.

Jihočeská houbařská kuchařka Jihočeská houbařská kuchařka Vilém Vrabec

Perfektní kuchařka pro milovníky hub. Spousta receptů zdomácněla v našem jídelníčku.

O Spejblovi a Hurvínkovi O Spejblovi a Hurvínkovi Frank Wenig

Jako dítě mě knížky o Spejblovi , Hurvínkovi, Máničce a Žerykovi bavily víc číst než sledovat v televizi.

02.07.2019 3 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Otřesná kniha podle skutečných událostí odehrávající se v islámské zemi. Četla jsem již před časem, ale tu hrůzu co ve mně kniha vyvolávala si dokonale pamatuji.

A bůh byl hluchý A bůh byl hluchý Vladimír Klevis

Smutný, ale zajímavý příběh.

27.06.2019 4 z 5

Augustin Šulc: Měl jsem motocykl rád Augustin Šulc: Měl jsem motocykl rád Libuše Šulcová

Nádherná knížka pro milovníky starých motorek a automobilů. Knížku jsme koupili na výstavě starých aut přímo od autorky, a i když v tomto případě se jedná o manželova koníčka, já si jí s chutí přečetla a prohlédla a nemůžu hodnotit jinak než plnými pěti hvězdami. I přes to, že má pouhých 144 stran, je doslova nabitá informacemi a zajímavostmi. Pro milovníky veteránů by toto měla být "povinná četba".

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Měla jsem velký problém tento bestseller dočíst do konce. Rozhodně nemám nic proti andělům, ale toto rozhodně nebyl můj šálek kávy. Možná, jednou, se zkusím začíst znovu.

27.06.2019 1 z 5

Anticholesterolová kuchařka Anticholesterolová kuchařka Miloš Velemínský ml.

Několik receptů vyzkoušeno a zůstaly v našem jídelníčku napořád.

27.06.2019 4 z 5

Inspiromat Inspiromat Břetislav Hartl

Perfektní oddechovka a "inspiromat". Použitelné kdykoli pro zlepšení nálady.

Dnes v tomto měsíci a roce Dnes v tomto měsíci a roce Vladimír Klevis

V období studia na gymnáziu a ve věku hlavních hrdinů (ne tedy že bychom brigádničili na melioracích :-)) mne kniha bavila. Hlavně jsem přečetla a bavila mne všechna Klevisova díla. Pro dnešní mladou generaci by to ovšem už asi nebylo.

27.06.2019 3 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Knížky Táni Keleové - Vasilkové čtu ráda a tento román bych řadila k jejím průměrným. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla, knížku jsem dočetla, ale příliš mě to nebavilo. Příběh je opět reálný.

27.06.2019

Hrůzné téma, ale nesedl mi autorčin styl psaní.

27.06.2019 3 z 5