Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Jak (ne)zvládnout manželství Jak (ne)zvládnout manželství Erma Bombeck

Sbírka humorných fejetonů mé oblíbené autorky. Nenáročné, vtipné, čtivé.

22.05.2019 4 z 5

U konce s vtipem U konce s vtipem Erma Bombeck

Vtipné a krásně napsané. Doporučuji, když potřebujete sáhnout po něčem relaxačním a nenáročném.

22.05.2019 5 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Čtivá, reálná ženská oddechovka.

05.03.2020 4 z 5

Když matka pustí otěže Když matka pustí otěže Věra Řeháčková

Téma knihy je zajímavé, nicméně knížku dočíst bylo dost úmorné. Autorka rozhodně napsala lepší knihy.

05.03.2020 1 z 5

Létající koberec do Bagdádu Létající koberec do Bagdádu Hala Jaber

Autobiografický román z prostředí válečného Iráku, hodnotím pěti hvězdičkami. Příběh bolestný, šokující.

03.01.2020 5 z 5

Nejslavnější popravy Nejslavnější popravy Ladislav Chmel

Jedná se o literaturu naučnou, tudíž příliš napětí se od této knihy očekávat nedá.

26.08.2019 4 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Velmi čtivým způsobem popsané osudy 14 nejznámějších vrahů naší historie.

08.08.2019 5 z 5

Dočkáme se maturity Dočkáme se maturity Karel Štorkán

Humorný příběh z prostředí studentů gymnázia. Poprvé jsem knihu četla když jsem byla ve věku protagonistů, v dospělém věku už mne tolik nenadchla, nicméně jedná se o jednoduchou, nenáročnou oddechovku.

10.07.2019 4 z 5

Pes v posteli Pes v posteli Miroslava Moučková

Krátké humorné povídky o životě rodiny s pejskem. Protože jsem taky takto "postižená", poznala jsem se na každé druhé stránce. Povinná četba pro všechny pejskaře :-)

08.07.2019 4 z 5

Čtvrtá úroveň Čtvrtá úroveň Jitka Prokšová

Zajímavá, čtivá, psychologická kniha.

04.07.2019 5 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Kniha je volným pokračováním bestselleru Bez dcerky neodejdu a na rozdíl od prvního dílu kde autorka popisuje svůj životní příběh, se tento díl zabývá problémy většího množství podobných lidských osudů. Ačkoliv není tak nabitá dějem jako díl první, četla se mi dobře.

04.07.2019 4 z 5

Světem zvířat díl I.: Savci Světem zvířat díl I.: Savci Zdeněk Veselovský

Všechny díly Světa zvířat jsem jako dítě podědila po mamince. Encyklopedie, obzvláště tento 1. díl o savcích, mne nesmírně bavila. Jinak se absolutně ztotožňuji s komentářem mafrid.

02.07.2019 5 z 5

Naše květiny II Naše květiny II Miloš Deyl

Perfektní atlas volně rostoucích rostlin. Věrné ilustrace.

02.07.2019 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Pěkná, čtivá "monyovka".

27.06.2019 4 z 5

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Nejprve jsem viděla film z roku 1988 s Vladimírem Menšíkem v hlavní roli, líbil se mi, a tato jeho literární předloha rozhodně nezklamala.

27.06.2019 4 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Krásný, i když smutný příběh ze života.

25.06.2019

Poslední přichází smrt a další kriminální příběhy Poslední přichází smrt a další kriminální příběhy * antologie

Sbírka kriminálních českých příběhů, ve srovnání s dnešními detektivkami spíše odpočinková literatura.

25.06.2019 3 z 5

Bičování mrtvého koně Bičování mrtvého koně Roman Cílek

Sbírka kratších kriminálních povídek, hodnotím jako průměr.

25.06.2019 3 z 5

Milenci oddané manželky Milenci oddané manželky Inna Rottová - Mirovská

Oddechový, vtipný příběh.

22.05.2019 4 z 5

Mé slzy zůstaly v Iráku Mé slzy zůstaly v Iráku Jana Švecová

Téma knihy zajímavé, styl psaní absolutně nezajímavý. Kniha dočtena pouze silou vůle.

05.03.2020 3 z 5