Létající koberec do Bagdádu

Létající koberec do Bagdádu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48277/letajici-koberec-do-baghdadu-48277.jpg 4 26 6

Autobiografická kniha britské novinářky libanonského původu Haly Jaberové, Létající koberec do Bagdádu, se odehrává ve válkou rozvráceném Iráku krátce po spojenecké invazi v roce 2003. Několika prestižními novinářskými cenami ověnčenou dopisovatelku britských The Sunday Times, která je přesvědčena, že si i uprostřed válečného běsnění dokáže za všech okolností udržet profesionální a věcně objektivní přístup, silně zasáhne osud dvou malých sester, jež osiřely během spojeneckého bombardování. Pohled na vážně popálenou tříletou Zahru, bojující o život v naprosto nevyhovujících podmínkách bagdádské nemocnice, v novinářce navíc znovu vyvolá bolestné vzpomínky na mnoholeté neúspěšné snažení o vlastní děti. Od tohoto okamžiku už válečné zpravodajství není na prvním místě. Hala slibuje babičce děvčátek, že se o ně postará...... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Plejáda

The Flying Carpet to Baghdad , 2010

denisa7430
09.04.2020 4 z 5

Válka viděna z první linie pohledem odhodlané novinářky, která sama je s arabským světem velmi úzce spjatá....

Radka1911
03.01.2020 5 z 5

Autobiografický román z prostředí válečného Iráku, hodnotím pěti hvězdičkami. Příběh bolestný, šokující.

orinka3
04.11.2014 5 z 5

Nestává se mi často, abych knížku pro její drastický obsah nedokázala dočíst. Tak tuhle jsem rozečetla tak do třetiny - a musela ji zavřít. Jinak bych z toho nespala. Když si představím, že mně vadí jenom číst o tom a ti lidé nemohli uniknout, autorka to viděla na vlastní oči...peklo na zemi. Kniha je obžalobou všech, kteří si hrají na Boha a určují, kdo smí žít a kdo ne. Kdo má dobré nervy, doví se, jak to všecko bylo. Já to vzdala:(

gossipavlina
28.10.2014 4 z 5

Obsahem víc než smutná a depresivní. Byť s dobrým koncem, alespoň pro Halu a její vnitřní smíření se s osudem.
Ale chce se mi říct: proč, pánové, proč? Opravdu tolik k životu potřebujete válku, sirotky s uhořelýma rukama, matky kterým děti z náručí vyrvaly bomby, aby jste se cítili jako páni tvorstva? Já bych asi s tímto pocitem zodpovědnosti za lidské neštěstí dobře spát nemohla.
Nakladateli dávám hvězdu jen jednu, tolik chyb a nepřesností jsem snad zatím v žádné knížce nenašla.

Kabi
16.10.2014 4 z 5

Tato kniha mě trochu šokovala. Pokud je to psáno opravdu podle skutečnosti je strašné, jak museli trpět obyčejní občané. Zajímavá, ale smutná kniha.

petratoborikova
21.08.2013

Čekala jsem knihu ještě více protkanou emocemi, nicméně i tak mě příběh zaujal... asi marně čekáme na dobu, kdy mír nebude jen obdobím čekání na válku:(

Autorovy knížky

Hala Jaber