Racek213 Racek213 komentáře u knih

Ďáblův prsten Ďáblův prsten Ludvík Souček

Jéje, tyhle povídky jsem četl někdy před 50 lety ... A pak ještě mockrát. P. Souček má vždy zajímavý problém, ovšem jeho styl možná trochu může někomu vadit. Mě tdy ne..
Pamatuji si, jakou senzaci vzbudila Cesta slepých ptáků... to tedy byla bomba... Kniha sama byla i s ilustracemi udělaná tak, že tomu pár lidí věřilo, jak jsem sám zažil...

03.01.2021 5 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Jo, docela dobrý. Hetešu můžu.

30.12.2020 4 z 5

Dezerce Dezerce Marko Kloos

Celkem slušná série, pobaví a nenudí. Ani těch nesmyslů tam moc není, prostě spokojen.

16.10.2020 5 z 5

Námořník Námořník Jan Drnek

Tak mám za sebou první díl. No, je zas docela těžké se do Drnka začíst, přece jen je jeho styl podrobného "faktografického" psaní není tak snadné dostat do sebe. Ale vyplatí se to. S postupujícími stránkami jsem se do knihy začetl, naučil se některé postavy (přece jen dost známe z Dějepisu, i když třeba jinak) a začal jsem si užívat. A nakonec se vždy těšil na postel, kdy začíná každodení svěcení mých knih. Bylo to úžasné, pane Drnek.
Samozřejmě, řada koncepcí v jeho světě je dost nereálných, motivy jsou někdy méně uvěřitelné, naši hrdinové geniální co všechny přelstí atd. Ale jeho svět je velmi sympatický a opravdu jsem si to užil ... nebo v duchu prožil?
Tak vzhůru na druhý díl. Zatím za 5 hvězd.

03.10.2020 5 z 5

Obránci civilizace Obránci civilizace Jan Kotouč

Jo jo, pokračuje to. Zase jako vždy. Velmi čtivé, pár dobrých nápadů, docela slušní mimozemšťané a vhled do jejich civilizace, co víc. Není to veledílo, ale tahle četba člověka a srdce potěší. Spokojen.

04.09.2020 4 z 5

Šedá Šedá Dalibor Vácha

Tak včera dočetl. Do děje se člověk nedostává snadno, ale je třeba vydržet a pak už to jede. Kniha baví, čtivost dobrá, originální nápady, děj v Čechách, co víc si přát. Zajímavý moment je splývání režimů před a po převratu, člověk opravdu neví, kdy vlastně bylo lépe. A tak můžeme bez této zátěže sledovat osudy jednotlivých aktérů a ty jsou nadmíru pestré a zajímavé. A samozřejmě, menší a větší padouši a menší i větší hrdinové a patlalové a zrádci ... prostě tak jak to na světě v dobách zlých chodí a vždy chodilo.
No a nakonec to nejlepší, vypadá to na pokračování!

15.08.2020 4 z 5

V tajné službě Koruny české V tajné službě Koruny české Jan Kotouč

Pěkný pokus o překlenutí období mezi válkami. Děj jednoduchý, osoby nic moc, vše se dá předvídat... ale ono se to tak dobře čte, víte? Takže za tu radost co jsem měl ze čtení dávám maximum, i když kritik profesionál by se mnou nesouhlasil.

09.08.2020 4 z 5

Hladový vesmír Hladový vesmír Ian Douglas (p)

Dobré a zajímavé. Mimozemšťané uvěřitelní, technika vzdálené budoucnosti taky ušla, tedy spokojenost. Doufám že to bude pokračovat.

11.03.2020 4 z 5

Zajatec Železné hory Zajatec Železné hory Henry Lion Oldie

No, třetinu jsem přečetl ... ale víc nic. Snad později.

11.03.2020 1 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig

No, trochu jsem měl obavy ... ale dobrý. Jízda od začátku, téma sakra aktuální a hrdinové ne tak jednoznační, prostě vše co mám rád. A ten závěr ... budu se těšit na pokračování.

11.03.2020 4 z 5

Návrat Návrat Joseph Helmreich

Docela čtivé, kouskama i napínavé, co si přát víc? No, ale víc než 3 hvezdy to nebudou, i když si jí rád znovu přečtu.

11.02.2020

Pandořina hvězda – Invaze Pandořina hvězda – Invaze Peter F. Hamilton

Krásně se to rozjelo. Ta kniha, nebo tedy celá sága, snad obsahuje vše, co správná tvrďácká SCIFI má mít. Vůbec mi nevadily odbočky, paraelní děje či technika. Tak tohle tedy můžu!

11.02.2020