qinska qinska komentáře u knih

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Poutavé i napínavé příběhy plné nadpřirozených bytostí a víl. A navíc překrásné ilustrace. Vydržela jsem si je prohlížet hodiny.

10.09.2016 5 z 5

Jak potrestat školníka Jak potrestat školníka Alena Čálková

Kniha je oddychová, nekomplikovaná a vtipná. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická.

10.09.2016 3 z 5

Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Halina Pawlowská

Potřebujete-li inspiraci do kuchyně, je to ta pravá kniha. Neobvyklá, ale velmi chutná jídla převážně z mládí Halininy maminky, navíc z dostupných potravin. A k tomu příjemné vyprávění.

04.09.2016 4 z 5

Až se mě dcera zeptá Až se mě dcera zeptá Halina Pawlowská

Moc se mi líbí vyprávění, vzpomínky, rady a recepty. Co mě rušilo, byla dcera a její reakce na cokoli.

03.09.2016 3 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Super kniha, moc jsem se nasmála, dokonce nahlas.

29.08.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejoblíbenější kniha mého dětství, ke které se dodnes občas vracím. Výpravy za dobrodružstvím, vánoce a velikonoce, spaní na seníku a sáňkování, to vše si ráda znovu prožiju.

27.08.2016 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Moc milá kniha. Jako bych znovu byla u babičky na prázdninách.

27.08.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu krásné a zajímavé téma. Jsem moc ráda, že jsem mohla nakouknout do světa Bohyní. Velká Škoda, že musel zaniknout.

Náš tragický vesmír Náš tragický vesmír Scarlett Thomas

Kniha se mi moc líbí. Možná pro to, že skoro vše, čemu se věnuje hlavní hrdinka, je mi zajímavé. Trochu filozofie, trochu vědy, trochu humoru.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z nejzvláštnějších a nejkrásnějších knih pro dospělé.

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Kniha se mi moc líbí. Je docela napínavá. Pan Vondruška opět nezklamal.

25.08.2016 5 z 5