Cesty formana Šejtročka

Cesty formana Šejtročka https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4490/bmid_cesty-formana-sejtrocka-iIN-4490.jpg 5 145 32

Dvacet milých vyprávění s půvabnými ilustracemi Zdeňka Milera je vhodnou četbou k předčítání i pro začínající čtenáře. Příběhy o dobrosrdečném Šejtročkovi a jeho ženě, vodníkovi Česílkovi, lesních mužíčcích, divoženkách a mnoha dalších veselých i strašidelných postavičkách znají děti i z večerníčků.

Naďa2411
23.10.2023 5 z 5

Jako malá jsem sledovala večerníčky a ráda jsem si četla pohádky. Poslechnuto v aknize s nostalgickou vzpomínkou na dětství. Krásné pohádky z okolí Jičína. Šejtroček a jeho žena víla s krásným jménem Julča pomáhají všem lidem a pohádkovým bytostem jako je ohnivý muž, vodník, divoženky ..... Tak by to mělo fungovat.....

Robodlak
09.08.2023 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek pro děti. Pozor na dubové mužíčky...

yellow
19.04.2023 5 z 5

Dnes jsem Cesty formana Šejtročka dočítala dvouleté dceři a byla jsem překvapená, jak moc se jí líbily. Dokonce plakala, že nechce, aby byl konec a babičce nadšeně vykládala o koníkovi. Já si ráda připomněla dětství, i když některá slova mi dala zabrat i v dospělosti. Pana Čtvrtka rozhodně neopouštíme, hned jsme rozečetly vílu Amálku a jakmile ji najdeme (někomu jsme ji půjčili), tak se chystáme i na Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni, mou oblíbenou.

Sandik
06.01.2023 5 z 5

Václav Čtvrtek měl neuvěřitelný cit pro jazyk, přičemž mu nedělalo vůbec problém občas používat nejrůznější archaismy nebo nářečí, aniž by to zároveň jakkoli překáželo jeho dětským čtenářům. Forman Šejtroček má navíc tu výhodu, že se v něm oproti takovému Rumcajzovi na každé druhé stránce hloupě a zbytečně nezesměšňuje jičínský kníže pán, takže kniha vyznívá přece jen pozitivněji. Celkový dojem: 90%

Čmeláček
24.09.2022 5 z 5

Výborná kniha pro děti. Dá se totiž číst pořád a furt dokola :). Bravo, pane Čtvrtku! :)))

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Jedním slovem - kouzelná.

Hakate
23.08.2022 4 z 5

Krásné ilustrace, krásná knížka.

Olous1
03.12.2021 5 z 5

Děkuji mé knižní přítelkyni Martince, že mi připomněla tuto nádhernou knihu z mého dětství. Je to i moje z nejmilejších knih,a ta nádherná ilustrace. Někdy bych se ráda,jen na malou chvilku vrátila do dětství. Za mě 100%.

m_martina
02.12.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších. Před několika lety jsem ji předčítala vnučkám a teď si ji ta nejstarší už přečetla sama. A mám velkou radost, že se jí líbila znovu.

gaaabi
25.04.2021 5 z 5

Knížka z mého dětství, milované obrázky a počteníčko....

nicolettkaa
16.02.2021 5 z 5

Příběhy Šejtročka jsou super, jak ty knižní, tak ty večerníčkové. Ty si budu muset také připomenout :)

janina66
17.01.2021 5 z 5

Krásná nostalgie mého dětství. Stejně nádherná kniha jako Večerníčky. Četla jsem dcerám.

avalonek
17.01.2021 5 z 5

Moc hezké čtení,které mě baví možná i víc,jak dceru..

Hoshi
20.12.2020 5 z 5

Šejtroček jako večerníček mě provázel v dětství a tenhle rok jsem si konečně pořídila i knihu. Šejtročkova dobrodružství jsou čtivé doplněné krásnými ilustracemi, které zaujmou. Snad si ji i dcera zamiluje tak jako já.

Val
29.10.2020 5 z 5

Já vůbec netuším , kolikrát jsem tuto knížku jako malá holka četla. Byla to jedna z mých prvních knih a já ji vyloženě milovala. Musím se podívat u rodičů v knihovně, jestli tam ještě pořád je . Docela ráda bych do ní po těch letech mrkla.

Radka1911
03.04.2020 5 z 5

Krásné pohádky doplněné krásnými ilustracemi. Jako malá jsem s touto knížkou strávila celou nemoc a knížka mi jí dost zpříjemnila, takže pro ni mám velkou slabost.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Když jsem byla malá tak ji nám předčítala maminka , a tak i mému synovy se líbila, když jsem mu ji předčítala...To se mu to potom pěkně spinkalo....

stoun25
17.02.2019 5 z 5

Tuhle knihu mi četla maminka a já se k ní vrátil při četbě svým dětem. Krása

Jadla
14.07.2017 5 z 5

Krásné ilustrace, milé příběhy, přesně na večerní čtení rodičů dětem.

85098211
01.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha (nejen) pro malé čtenáře. Miluji ji už celá dlouhá léta a stále se k ní vracím. V posledních letech hlavně kvůli svým dětem :-).