puntaumbria puntaumbria komentáře u knih

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Stejně jako 1. díl je i druhý díl čtivý, nechybí mu tajemství, které čtenáře nutí číst dál. Přesto mne prvních 100 stran docela nudilo, neboť se na začátku opakují stejné informace z 1. dílu (pro čtenáře, kteří nečetli 1.díl). Maiin příběh (1.díl) mne svým příběhem, tajemností i umístěním do Latinské Ameriky fascinoval více. Na obou dílech se mi líbí, že se čtenář přenese do atmosféry a poměrů minulé doby reálného místa a potkává reálné historické osoby, i když je jejich románová role fikcí.

18.11.2017 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Velmi zdařilá, vypravěčsky poutavá kniha, která umožňuje náhled do ruských dějin 20. století na pozadí rodinného příběhu. Je emoční, šokující a apelující na svobodu. Stojí za přečtení.

11.03.2018 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Oddechová kniha s atmosférou, velmi čtivá, slušná i vypravěčsky.

02.09.2017

Herečka Herečka Magda Váňová

Kniha je velmi jednoduchá jak dějově, tak i vypravěčsky, po přečtení ve mně nezanechala téměř nic.

20.02.2016

Osm Osm Radka Třeštíková

Schizofrenní silně vykonstruované postavy. Celý příběh je jedna velká blbost. Ztráta času.

06.01.2018 odpad!

El Negro El Negro Frank Westerman

S autorem cestujete Španělskem, Peru a Afrikou. Reálná tématika a reflexe, kterou zprostředkovává, Vás bude nutit k vlastnímu zamyšlení. Velmi zajímavá kniha, ne nadarmo byla oceněná.

23.12.2017 5 z 5

Hotel Ritz Hotel Ritz Tilar J. Mazzeo

Informativní román, který se dá číst i ve volném čase.

18.11.2017 5 z 5