puntaumbria puntaumbria komentáře u knih

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Velmi zdařilá, vypravěčsky poutavá kniha, která umožňuje náhled do ruských dějin 20. století na pozadí rodinného příběhu. Je emoční, šokující a apelující na svobodu. Stojí za přečtení.

11.03.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Schizofrenní silně vykonstruované postavy. Celý příběh je jedna velká blbost. Ztráta času.

06.01.2018 odpad!

El Negro El Negro Frank Westerman

S autorem cestujete Španělskem, Peru a Afrikou. Reálná tématika a reflexe, kterou zprostředkovává, Vás bude nutit k vlastnímu zamyšlení. Velmi zajímavá kniha, ne nadarmo byla oceněná.

23.12.2017 5 z 5

Hotel Ritz Hotel Ritz Tilar J. Mazzeo

Informativní román, který se dá číst i ve volném čase.

18.11.2017 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Stejně jako 1. díl je i druhý díl čtivý, nechybí mu tajemství, které čtenáře nutí číst dál. Přesto mne prvních 100 stran docela nudilo, neboť se na začátku opakují stejné informace z 1. dílu (pro čtenáře, kteří nečetli 1.díl). Maiin příběh (1.díl) mne svým příběhem, tajemností i umístěním do Latinské Ameriky fascinoval více. Na obou dílech se mi líbí, že se čtenář přenese do atmosféry a poměrů minulé doby reálného místa a potkává reálné historické osoby, i když je jejich románová role fikcí.

18.11.2017 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Oddechová kniha s atmosférou, velmi čtivá, slušná i vypravěčsky.

02.09.2017

Herečka Herečka Magda Váňová

Kniha je velmi jednoduchá jak dějově, tak i vypravěčsky, po přečtení ve mně nezanechala téměř nic.

20.02.2016