Hotel Ritz

Život, smrt a zrada v nejslavnějším pařížském hotelu na Place Vendôme Hotel, jímž procházely dějiny Evropy. Historie rozmařilé Belle épogue, která s příchodem války zemřela za hřmotu bomb. Pod střechou Ritzu se snoubila odvaha se zradou, jiskřily diamanty, bujely intriky. Churchill, Proust, Picasso, Hemingway, Cocteau, Göring, Coco Chanel, vévoda a vévodkyně z Windsoru, Marlene Dietrichová... Státníci, spisovatelé, dvojití agenti, filmové hvězdy, aristokrati, padouši i hrdinové, ti všichni sepsali paměti tohoto hotelu, příběh o hrdinství i zradě, o drogách a sexu. Proslulá Coco Chanel si zde užívá se svým německým milencem, obávaný Hermann Göring tu polehává v pyžamu... Někdejší paní Simpsonová svému muži Edwardovi, který se kvůli ní vzdal anglického trůnu, veřejně nasazuje parohy... A bouřlivák Ernest Hemingway nakonec Ritz osvobodí... „Románový příběh by nemohl být barvitější a napínavější než skutečná historie statečnosti i zrady, sexuálních skandálů, bujarých večírků a politických intrik, která se odehrála v tomhle hotelu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/255003/hotel-ritz-ng8-255003.jpg 4.440

The Hotel on Place Vendome

Vydáno:, Metafora

Šárka_D

Velmi dobré a na populárně-naučnou literaturu až nezvykle čtivé. Autorka šla do hloubky, rozvíjela propletence vztahů, dobře načrtla, kdo s kým byl vzájemně propojen vlákny známostí, laskavostí a lásek. Formát naučné literatury mi u tohoto formátu seděl.

Ivanule

Tak to,že má hotel Ritz až takovou historii,to jsem tedy vůbec nevěděla.Je zde krásně popsaný vznik hotelu,až přes jeho využívání za druhé světové války až dá se říct po dnešní dobu.A jsou zde k tomu dobře vykresleny slavné postavy,které v hotelu pobývaly.Ač tedy já druhou světovou vůbec nemusím,spíše mě jako taková nezajímá,tohle bylo velice poučné čtení a zajímavé

Vojslava
18.12.2017

Zajímavé pomezí mezi povídkami a odbornou literaturou; rozhodně stojí za přečtení!

puntaumbria
18.11.2017

Informativní román, který se dá číst i ve volném čase.

kuky921
07.10.2017

Jedná se o historický pohled na hotel Ritz od začátků při otevření až do roku 1979, kdy byl prodán egyptskému magnátovi Mohamedu Al-Fayedovi. Nejvíce se historie zabývá období od roku 1940 - 1944.

gossipavlina
06.10.2016

Čekala jsem něco úplně jiného. Knihy psané učebnicovou formou, hodně jmen, bez děje, to není nic pro mě k vyplnění volného času. Odkládám nedočtené.

bosorka
07.03.2016

Poutavá kniha o historii jednoho věhlasného hotelu se všemi jeho slavnými hosty. Vlastně to není v pravém smyslu román, ale autorka píše dost čtivě na to, aby se jako román četl (i když pravda, často jsem se přestávala v osobách orientovat a ocenila tak úvodní soupis postav). Nejvíce času v hotelu strávíme ve válečných letech a především pak v roce 1944, kdy byly Paříž i hotel Ritz osvobozeny. Intriky, milostné pletky, politické zákulisí, jedna slavná (a zhýralá) osobnost vedle druhé, ti "zlí" i ti "hrdinové". Naprosto mě dostal souboj válečných reportérů o to, kdo bude dřív v Paříži (a v Ritzu) při jejím osvobozování.

JeKa
14.02.2016

Hotel Ritz je takřka impresionistickou mozaikou příběhů z dávné (především okupované) Paříže. Příběhů, které jsou takřka neuvěřitelné a přesto reálné. Výborná sonda do společnosti horních deseti tisíc předválečné Evropy, stejně jako mezi uměleckou avantgardní elitu první poloviny 20. století.

aginecka
15.01.2016

Velmi čtivý a srozumitelný výklad proměn politické a společenské situace 1. poloviny 20. století, citlivě ilustrovaný zákulisními historkami význačných osobností.

choze
01.01.2016

Čtivá a zajímavá historie slavného pařížského hotelu, kterým kráčely dějiny, hlavně druhá světová válka. I když někdy je tam těch jmen trochu moc.

bookcase
16.11.2015

Zajímavý pohled na slavný hotel. Co se dělo za zavřenými dveřmi? Kdo ze slavných tam žil? Spíš reportáž než román.

Alex.Barunka
08.11.2015

Hotel Ritz nezklamal. Dokážu si představit, že bych si od autorky určitě ještě něco přečetla, má velmi čtivý styl psaní.

evikt
05.11.2015

Zajimava kniha z valecnych let o luxusnim zivote v parizskem Ritzu a tech, kteri na to meli a pote i diky okupaci Parize nemeli. Bohemsky zivot filmovych hvezd, spisovatelu, novinaru a dalsich. Jsou knihy, ktere mi daji vic nez dejepis na zakladni skole... (viz Vypravecka)