Hotel Ritz

Život, smrt a zrada v nejslavnějším pařížském hotelu na Place Vendôme Hotel, jímž procházely dějiny Evropy. Historie rozmařilé Belle épogue, která s příchodem války zemřela za hřmotu bomb. Pod střechou Ritzu se snoubila odvaha se zradou, jiskřily diamanty, bujely intriky. Churchill, Proust, Picasso, Hemingway, Cocteau, Göring, Coco Chanel, vévoda a vévodkyně z Windsoru, Marlene Dietrichová... Státníci, spisovatelé, dvojití agenti, filmové hvězdy, aristokrati, padouši i hrdinové, ti všichni sepsali paměti tohoto hotelu, příběh o hrdinství i zradě, o drogách a sexu. Proslulá Coco Chanel si zde užívá se svým německým milencem, obávaný Hermann Göring tu polehává v pyžamu... Někdejší paní Simpsonová svému muži Edwardovi, který se kvůli ní vzdal anglického trůnu, veřejně nasazuje parohy... A bouřlivák Ernest Hemingway nakonec Ritz osvobodí... „Románový příběh by nemohl být barvitější a napínavější než skutečná historie statečnosti i zrady, sexuálních skandálů, bujarých večírků a politických intrik, která se odehrála v tomhle hotelu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255003/big_hotel-ritz-ng8-255003.jpg 3.960

Vydáno: , Metafora

The Hotel on Place Vendome

Kniha Hotel Ritz

FejKýý
08.11.2021

Upřímně jsem ráda že jsem knihu dočetla a že ve výsledku byla tak krátká. To byla pro mě tak špatně napsaná kniha. Byly tam momenty, pár stránek.. Kdybych měla být přesná tak třeba jen 15-20 z těch cca 220ti. Které byly čtivé a začetla jsem se. Zbytek byl špatně napsaný, nedalo se začíst. Mrzí mě to. Kdyby to spisovatelka napsala jinak, věřím že by to byl parádní příběh. Je to velká škoda. A to přeskakování v čase taky hrůza. Když teda už o někom čtete, konečně se začtete a najednou je příběh úplně jinde. Knihu nemohu doporučit. 1,5*

niki-chan
14.05.2021

Kniha je plná zajímavých událostí a osobností. Příjemné je číst o historii od začátku Ritzu až do dnešních let. Jako mínus musím uvést zmatečnost kapitol. Ze začátku každé kapitoly je nastíněno, o jakou dobu a osobnost se bude jednat, ale často je od toho odbíháno, což ve výsledku způsobuje zmatek a pocit nedotažení do konce. Celkem tři a půl *.

knihovniceVS
10.04.2021

V knize se vyskytuje asi tisíc jmen - a ke každému z nich maličká zmínka. Přiznám se, že jsem si připadala jako když z tisíců malinkatých střípků mám složit mozaiku.
No... příliš se nezadařilo...

jana6331
23.03.2021

Od této autorky jsem očekávala daleko větší kvalitu i forma psaní, taková nějak třídní. Bohužel, nedočetla jsem. Třeba se k ní jednou vrátím, protože o hotelu Ritz, bych se ráda něco dozvěděla.

tereza1198
20.12.2018

Pod pozlátkem hodně odvahy a zároveň tolik zrady a kolaborace. Když Paříž hladový, boháči z Ritzu popíjejí šampaňské a stěžují si na nedostatek kaviáru. Mezní situace ukáže pravé charaktery.

Šárka_D
17.08.2018

Velmi dobré a na populárně-naučnou literaturu až nezvykle čtivé. Autorka šla do hloubky, rozvíjela propletence vztahů, dobře načrtla, kdo s kým byl vzájemně propojen vlákny známostí, laskavostí a lásek. Formát naučné literatury mi u tohoto formátu seděl.

Ivanule
06.03.2018

Tak to,že má hotel Ritz až takovou historii,to jsem tedy vůbec nevěděla.Je zde krásně popsaný vznik hotelu,až přes jeho využívání za druhé světové války až dá se říct po dnešní dobu.A jsou zde k tomu dobře vykresleny slavné postavy,které v hotelu pobývaly.Ač tedy já druhou světovou vůbec nemusím,spíše mě jako taková nezajímá,tohle bylo velice poučné čtení a zajímavé

Vojslava
18.12.2017

Zajímavé pomezí mezi povídkami a odbornou literaturou; rozhodně stojí za přečtení!