Pucimka Pucimka komentáře u knih

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Četla jsem všechny Rakerovky, tato byla pro mě zatím nejslabší.

22.01.2024 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

(SPOILER) Za mě jedna z těch nejlepších Rakerovek. Přesto znám celý Davidův příběh, tak místy jsem opravdu pochybovala o tom, jestli se fakt nezbláznil. A o to víc silnější to byl zážitek. Jo, dostalo mě to.

22.01.2024 5 z 5

Svoboda učení Svoboda učení Peter Gray

Tato kniha mi trochu připomněla Koncept kontinua od Jean Liedloff. Je psána značně direktivní formou a míněné tvrzení jsou často pouze autorovým názorem (pozorováním), přestože jsou prezentovány jako tvrdý fakt. Americké prostředí je také velmi silně znát. Nicméně pokud by právě tato kniha (stejně jako tomu nejspíš bylo u Konceptu kontinua a praktikám ve výchově) měla přinést revoluci ve školství, tak hurá do toho! A přesně proto je kniha jedinečná a díky za ní.

07.02.2022 4 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

Pro mě velké překvapení. Výjimečně jsem si knihu o výchově nevybrala na doporučení, ale úplně náhodně jen podle názvu a obálky a jsem velmi mile překvapená. Knížka je stručná a díky ilustracím skvěle názorná. Čte se jednoduše, lehce a rychle. Ideální pro unavené rodiče. Přesto informace, které přináší, krásně shrnují respektující rodičovství a dávají tak potřebné praktické rady. I kdybych si nepřečetla už žádnou jinou knihu o výchově, tak všechny základní tipy a rady najdu zde.

15.01.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se četla dobře, ale čekala jsem nějaké překvapivější rozuzlení. Zajímavá hlavní hrdinka, která je alkoholička. Paradoxně jsem při čtení měla stále nutkání dát si skleničku vína... :-)

22.05.2020 3 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Zajímavý průvodce, který lze přečíst od začátku dokonce jako klasickou knihu a nudit se určitě nebudete. To, že ho ocení především pražáci je pravda. Otázkou je, proč by si ti kupovali místního průvodce. Ale nakonec proč ne, díky netradičnímu zpracování textu i obrazu to smysl dává. Jen škoda cílení především na mladé čtenáře. Za podobné netradiční tipy pro rodiče s dětmi bych byla ráda.

09.05.2020 3 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Ke knize jsem přistupovala s opatrností. Vyděsili mě některé komentáře rodičů, kteří si knihu přečetli, a po přečtení trpěli depresemi. Sama autorka v úvodu píše, že jedna z jejích čtenářek propadla do deprese a pomýšlela na sebevraždu. Jako novopečená matka, stále ještě zmítaná hormony, jsem se knihy z počátku trochu bála, ale zvědavost nakonec vyhrála. Uff, mam to za sebou. A věřím, že v sedmdesátých letech, kdy kniha vznikla, byla kontroverzní, ale dnes díky záplavě informaci z knih, internetu nebo televize jsou uvedena "fakta" již přinejmenším neaktuální. I přesto, že mi je velmi blízké kontaktní rodičovství, tak s autorkou v mnoha ohledech nesouhlasím. Nelíbil se mi ani direktivní způsob psaní a celkově mi všechna moudra přišla jen jako osobní názory autorky, nikde nepodložené výzkumy nebo čísly (až na pár výjimek). A dorazil to názor, kdy říká, že pokud se matka dožaduje synovi pozornosti, může to vest k jeho homosexualitě! Autorka prezentuje své názory jako fakta a to dost striktním způsobem s cílem vyvolat lítost (popis toho jak se miminko cítí po narození a poté doma). Na druhou stranu tyto praktiky v té době nejspíš opravdu byly standardem a díkybohu za to, že teď už jsme jinde a pokud k tomu pomohla i tato kniha, tak jen dobře.

14.10.2019 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Zpočátku jsem se bála, ale opět nezklamalo. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Obdivuji autorku za tak propracovaný nový svět, který dokázala vytvořit. Obzvlášť v současnosti přehlcené kouzelnickými, upířími a dalšími fantastickými světy.

22.02.2018 5 z 5

Osobní nasazení Osobní nasazení Charles Spencer

Bohužel neuvěřitelné postavy a jejich motivace. Rozuzlení bylo dost plytké a a celkově kniha byla dost nezajímavá.

25.07.2017 2 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Po velkém přemáhání jsem knihu dočetla. Ale většinu času jsem se bohužel nudila.

08.07.2016 1 z 5

Svět bílého boha Svět bílého boha Tomáš Ryška

Doporučuji. Zajímavá kniha. Po přečtení rovněž doporučuji shlédnout dokument Zajatci bílého boha. Přestože snímek neřekne tolik jako kniha, lze v něm spatřit některé popisované domorodé objekty (např. tzv. "houpačka")

27.06.2014 5 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Na jednu stranu jednoduché oddechové čtení na stranu druhou je kniha velmi napínavá, přestože se odehrává jen během asi dvou nebo tří dnů. Jediné zklamání pro mě byl konec, čekala jsem trochu více. Ale zase mě pobavily intertextové odkazy na filmy a literaturu.

27.06.2014 4 z 5

Efektivní studijní dovednosti Efektivní studijní dovednosti Price Geraldine

Kniha je velmi čtivá a leckdy i vtipná. Ale v praxi není moc použitelná, žádné "efektivní" nápady či informace, možná sem tam nějaká zajímavost.

12.01.2012 3 z 5