pstast pstast komentáře u knih

Život na hraně Život na hraně Jim Al-Khalili

Velmi poutavé povídání o životě, jeho vzniku a o zázračném fungování přírody. Pak vždy autoři zaběhnou do detailního vysvětlování kvantových dějů na té nejnižší úrovni - což může být pro někoho náročné a nezáživné. A mnoho z toho jsou také jen teorie, které nemusí být zcela uznávané - to však nedokážu posoudit.

07.10.2020 4 z 5

Kryptografie okolo nás Kryptografie okolo nás Karel Burda

Kniha mě zklamala. Myslel jsem, že to bude populárně-naučné. Bohužel je napsána "vědecky" - komunikační a šifrovací protokoly jsou popsány matematickým jazykem pomocí množství symbolů a funkcí, až se vám z toho zamotá hlava. Sice je to vše přesně a správně, ale četba je to velmi náročná, takže začnete přeskakovat celé odstavce, které jsou přeplněné písmenky a vzorečky.

Témata zajímavá, vše je vysvětleno. Ale bylo by lepší, kdyby to bylo napsáno "česky".

06.02.2020 1 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Skvělá kniha. Popis světa pomocí ověřených faktů, statistik a osobních zkušeností, zatímco většina lidí vnímá svět prostřednictvím médií (která upřednostňují dramatické zprávy), zastaralých stereotypů a jinak zkreslených informací, které však neodpovídají realitě. Závěry jsou optimistické. Důležitá ponaučení, jak pracovat s informacemi a ověřovat tvrzení.

14.01.2020 5 z 5

Virgin: Hledání sebe sama Virgin: Hledání sebe sama Richard Branson

Kniha velmi zajímavá. Druhý díl životopisu Richarda Bransona, jeho firem, létání do vesmíru, chození s vlivnými a bohatými lidmi na tenis a zachraňování světa. Pohled do zákulisí budování velkých společností.

Tak snad je to všechno pravda a společnosti Virgin jsou opravdu tak skvělé, vstřícné zákazníkům, pečující o své zaměstnance.

03.01.2020 4 z 5

Příběh kryptologie - Od starověkých kódů po kvantovou kryptografii Příběh kryptologie - Od starověkých kódů po kvantovou kryptografii Al Cimino

Skvělá kniha o historii i současnosti šifrování. Nejde zbytečně do hloubky, a tak je to kniha pro každého.

03.01.2020 5 z 5

Kyberšpion Kyberšpion David Ignatius

Jako thriller dobré. Souboj špionů CIA a Číny, dvojití agenti, tajné schůzky.

03.01.2020 4 z 5

Hacking – praktický průvodce penetračním testováním Hacking – praktický průvodce penetračním testováním Peter Kim

Vysvětlení jednotlivých technik, praktické použití nástrojů. Žádný zázrak to není, ale asi nejlepší podobné kniha na českém trhu.

Fyzika všedních věcí Fyzika všedních věcí James Kakalios

Témata zajímavá, ale většinou je to dost suché a nezábavné. Musel jsem se přemlouvat, abych to dočetl. Mnoho nudných pasáží jsem musel přeskakovat. Autor jde někde až moc do hloubky, takže to není moc populárně-naučné.

03.01.2020 3 z 5

Kniha kódů a šifer Kniha kódů a šifer Simon Singh

Skvěle napsaná kniha o pricipech, historii i budoucnosti šifrování. Povinná četba pro každého, kdo je z IT oboru.

11.11.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Zcela realistický scénář narušení elektrické rozvodné sítě a následků pro lidskou civilizaci

11.11.2018 5 z 5

Vševidoucí oko Vševidoucí oko Fredrik T. Olsson

Kniha nic moc. Aby se vložením CDčka do počítače začala v okolí vypínat elektřina a aby přetížením Internetu došlo k odpojením elektrických rozvoden, to jsou naprosté nesmysly. A nechat spadnout letadlo pomocí Internetu v okolí letiště? Přečtěte si raději knihu Blackout od Elsberga - tam je celý příběh velmi realistický, včetně způsobu napadení elektrické rozvodné sítě.

11.11.2018 2 z 5