Kyberšpion

Kyberšpion https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404889/bmid_kyberspion-KLN-404889.jpg 3 9 4

Hyper výkonný a rychlý kvantový počítač je digitální ekvivalent jaderné bomby. Díky němu bude možné rozluštit jakékoli šifrování a prolomit sebelepší kód. Otázka zní: sestrojí ho jako první Američané nebo Číňané? David Ignatius, mistr špionážního thrilleru, rozehrává na stránkách této knihy jedinečný příběh souboje americké a čínské rozvědky o ovládnutí jednoho z největších technologických tajemství dneška. Důstojník CIA Harris Čang spolu se svým velitelem Johnem Vandelem, skutečným veteránem špionáže, musí za každou cenu vypátrat identitu tajemného informátora, jenž poskytuje drahocenná data čínským protivníkům. Lov na „krtka“ se však stává skutečnou noční můrou , která nutí Čanga zpochybnit vše, čemu dosud věřil. Zápas o životy nás všech i hra o pravdu a morálku totiž nikdy nekončí…... celý text

Literatura světová Thrillery Věda
Vydáno: , CPress

Quantum Spy , 2017

Stanas513
02.07.2021 4 z 5

Celkem dobré čtení, klasický boj zemí o to, kdo bude první a lepší v kvantové technologii.

pstast
03.01.2020 4 z 5

Jako thriller dobré. Souboj špionů CIA a Číny, dvojití agenti, tajné schůzky.

Iki1
21.08.2019 3 z 5

Kniha není vyloženě špatná, ale přišla mi příliš rozvleklá, místy nudná. Jako thriller by měla víc šlapat, děj by neměl být tak snadno předvídatelný. Jedná se spíš o průměrnou oddechovku na léto.

kirkpatrick
15.06.2019 4 z 5

Válka mezi špionskými agenturami USA a Číny, kde jde o kvantové technologie a nové vědecké poznatky v tomto oboru, přičemž jedni mají ve své základně zrádce, který dává informace na druhou stranu. Oproti předchozímu komentáři, mě to celkem zaujalo.

špionáž kyberkriminalita špionážní zápletka

David Ignatius