Prazub Prazub komentáře u knih

Poklad Sierry Madre Poklad Sierry Madre Bruno Traven

Ze začátku to bylo rozvláčné a moc jsem si od četby nesliboval. Jenže pak se to rozjelo a nešlo nečíst. Je to drsné a i psychologicky moc zajímavé. Nutilo mne to popřemýšlet o ledačems z života. Vynikající psychologicko - dobrodružný román!!!

06.12.2023 5 z 5

Vévoda z předměstí Vévoda z předměstí Edgar Wallace

Nejslabší co jsem zatím četl od Wallaceho. Jakoby to on ani nepsal. Spíše slabá komedie, ne moc záživná.

10.11.2023 2 z 5

Objevení sluneční země Objevení sluneční země Vlastislav Toman

Do této knihy jsem se musel nutit ji dočíst. Není úplně špatná, ale toho soudruhování je v ní opravdu jaksi nadmíru... To autor dost přehnal.

10.02.2023 3 z 5

Levočská Bílá paní Levočská Bílá paní Mór Jókai

Pohozeno a mnou nalezeno v knihobudce. Slovenské vydání... Zprvu jsem nevěřil, že tak obsáhlý román přečtu a dočtu do konce. Některým výrazům ve slovenštině jsem moc nerozuměl. Přesto mne to nutilo číst dál a dále, tak mne ten děj strhl. A mohu říct, jde o kvalitní napínavý historický román! Bavilo mne to jako už dlouho nic jiného. Mohu jen a jen vřele doporučit.

17.11.2022 5 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Johann David Wyss

Bohužel, tuhle knihu jsem prostě neměl sílu dočíst. Nezáživný děj, všechno jednoduché a nereálné. Takhle to v životě vůbec nechodí. Možná to je dobrá kniha, ne však pro mne. Už se k ní zkrátka nebudu vracet. Nebavila mne. Zklamala.

24.08.2022 1 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Zprvu se mi jaksi vůbec nechtělo tuto knížku číst... Hrubě jsem křivdil! Po pár stránkách jsem se dychtivě rozečetl a přímo hltal kapitolu za kapitolou. A litoval jsem, že už po pár dnech končím. Vynikající zpracování! Napínavé od začátku do konce! Skvělé počtení! Bavilo mne to v jednom kuse. Vřele všem doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Přečetl jsem doslova jedním dechem. To jsem v životě na detektivky moc nebyl. Wallace je neobyčejně čtivý. Úžasné!

10.03.2021 5 z 5

Lovy v Karpatech Lovy v Karpatech Julius Komárek

Vynikající kniha! Perla nade všemi. Nedám na ní dopustit. Dnešní rádobylovci jsou úplní břídilové nesahajícími panu Komárkovi ani po kotníky. Klenot mé knihovny.

05.02.2021 5 z 5

Kolem Česka za 66 dní Kolem Česka za 66 dní Tomáš Lachman

Dalo se to celkem slušně číst, jen mne poněkud zklamalo, že autor neprošel kolem hranic poctivěji. Vzal to často volně. Řadu úseků klidně vynechal, nechal se vozit autem kde se mu to hodilo, přespával často v penzionech, občas za ním jezdila manželka přes celou republiku s kupou řízků atd... Jindy zase makal co to dá....To já prošel sám kdysi od mezníku k mezníku kus trasy po hranicích, civilizaci se pokud možno vyhýbal, všechno poctivě pěšky, žádné penziony, žádné řízky a v cíli mne nikdo nečekal, aby mi popřál k výkonu. Moje strádání na cestě nebylo o nic menší, jen jsem se tím nikde nechlubil. Jinak však čtenářsky knihu doporučuji. Mohla být obsáhlejší.

05.02.2021 3 z 5

Poslední roky s Karlem Poslední roky s Karlem Luboš Procházka

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Zaujala mne svou výpovědí, pohledem z jedné strany. Nečekal jsem tak otevřenou zpověď. Každý jsme chybující, tak Dominiku nekritizuji. O to více se těším na novou knihu od Ivany. To bude ten druhý pohled. Uvidíme, nakolik ten bude vypovídající.

01.01.2021 5 z 5

Potok Potok Vlasta Javořická

Ač jako chlap jsem se začetl do této vzácné knihy a postupně jsem už nemohl přestat. Tento příběh mne zcela dostal. Odporná tchýně a další osudy všech těch lidiček ztracené vísky na vysočině - podlehl jsem kouzlu tohoto líčení. Opravdu jsem si početl podle svého gusta - na jedničku s hvězdičkou!

03.05.2020 5 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Asi největší kniha, jakou jsem v posledních letech přečetl. Není špatná, jednotlivé kapitoly jsem postupně hltal, třebaže jsem se předtím dlouho přemlouval k četbě. Nakonec jsem to zvládl. Kniha mne docela zaujala. Je však opravdu rozvláčná. Spisovatelka v ní vidí většinu chlapů příliš jednostranně. Nyní se těším, že si snad časem přečtu i následné 2 díly této rozsáhlé trilogie. Pro mne je to však opravdu hutné čtení.

12.02.2019 4 z 5

Čarovný svět Čarovný svět Marie Majerová

Nádherná kniha mého dětství.

07.12.2018 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

HASTRMAN mne doslova pohltil!!! Nejprve jsem viděl baladický film a líbil se mi, ikdyž děj je zvláštní... Následná četba knihy mne nejprve moc nebavila. Ano, byla poetická, ale pro mne přespříliš rozvláčná, zbytečně detailní. Zprvu jsem byl i zklamán a myslel jsem si, že nedočtu...Jenže už dlouho před koncem druhého dílu to začínalo být akčnější a hrůzostrašnější. Následná předem obávaná druhá část mne právě tolik pohltila. Je jiná, to ano. A o hodně. Jenže je neuvěřitelně brutální, agresivní, přesto podivná. A do jisté míry přesvědčivá. Hastrman nevystupuje jako superman a to se mi líbí. Ta detailně popisovaná místa mne fascinují. Konec mne ohromil, přestože už to bylo zase naopak těžko uvěřitelné zakončení šíleného děje!

05.11.2018 5 z 5

Ze stínů kopanic Ze stínů kopanic Vladislav Krop

Tato útlá pytlácká knížečka mne docela fajn pobavila. Svéráz popisovaného kraje a tamních domorodců zaujme. Zvláštostí je jejich starodávná mluva, nad kterou jsem se musel více zamyslit, abych si ji vůbec dokázal přeložil. O to déle mne tato knížka vydržela. Jednotlivé příběhy a kapitoly jsou pro krátkost velmi dobře čitelné. Mohu jen doporučit.

11.06.2018 5 z 5

Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Adam Chroust

Touto veleknihou jsem byl právě obdarován svou manželkou Katuškou a nestačím se divit. Nádherné zpracování, DVD, CD, pana Stingla úžasný cestovní PAS....Vysoce hodnocené reference. To je bez přehánění KNIHA ROKU!!! Už se velmi těším, jak ji budu po večerech pomaličku vstřebávat! A nebudu spěchat, ať mi ta krása vydrží.
Velmi děkuji nejen své milé manželce, ale i panu Stinglovi za takový SKVOST v mé knihovně.

06.06.2018 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Pravděpodobně tato kniha mne dosti ovlivnila v mém dětství. Ty verše doplněné působivými obrázky mi jaksi utkvěli v paměti. Jen nemohu nikde sehnat vydání z šedesátých let. Kniha se mi dávno kamsi ztratila.

22.03.2018 5 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Za mne musím prohlásit : VÝTEČNÉ POČTENÍČKO! Ovšem NE pro jednoduchého čtenáře, který stále hledá jen napětí a akci. Tady jde o něco jiného, je k tomu třeba daleko hlubší a srdečnější přístup - představa té doby.... Celou tu cestičku od bývalého Louhovického mlýna po ,,lesní" zámeček Mendryka jsem si prošel a zastavil se na každém pozoruhodnějším místě. Třebas u rybníka se starým mrzutým vodníkem.....Pro mne nejmilejší počteníčko od Jiráska.

09.03.2018 5 z 5

Procházky vesmírem Procházky vesmírem Josef Sadil

Toto byla má první a ryze stěžejní kniha o ASTRONOMII. Vynikající! Velmi čtivá a praktická pro všechny astronomy amatéry. Ve své době (sedmdesátých letech) nedocenitelná pomůcka.

02.03.2018 5 z 5

Lovec hvězd Lovec hvězd Miloš Zapletal

Vynikající příběh mého mládí. Sám jsem tehdy tolik hvězdařil, takže se s hrdinou plně ztotožňuji. A tu dívku a Liberec jsem mu jen záviděl.

26.02.2018 5 z 5