PomněnkaPrvní PomněnkaPrvní komentáře u knih

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Asi nejslabší příběh z Čekanek, ale jinak je celá série (a vlastně celá paní Kleypas) úžasná, je to moje srdcovka a na jednotlivé hrdinky a hrdiny rozhodně nezapomenu.

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Opravdu se mi líbily ty eroticky dráždivé dialogy mezi hlavními hrdiny :o)

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Tolik promarněných let :o(( Toto dílo předchází sérii Čekanky, takže bych ho zařadila sem (jako jedničku nebo nulu?), rozhodně ne jako 4. díl série Bow Street Runners. Ale hlavní hrdina McKenna byl úžasný, ve své knihotéce u něj mám srdíčko :o))

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Markus Westcliff je nejsympatičtější postava romantického hrdiny, na kterou jsem kdy v románech pro ženy od všemožných autorek narazila. (edit: uběhl další rok /červen 2014/ a můj výrok stále platí: na Markuse nikdo nemá! - totéž potvrzuji v březnu 2015 :) Přečetla jsem romancí mraky, ale žádný hlavní hrdina ho ještě nepředčil.

17.04.2013

Divoký ráj Divoký ráj Jennifer Blake (p)

Příběh je velmi dobře vystavěný, je poutavý, docela se odlišuje od jiných romancí pro ženy tím, že je více popisováno erotické svádění a zkoumání mužského těla - lze v tom najít inspiraci ;) Druhá polovina a konec knihy už jsou docela ponuřejší, po dočtení jsem z toho měla celkem těžkou hlavu.

17.04.2013

Láska v přestrojení Láska v přestrojení Jennifer Blake (p)

Pro mě byl konec velkým zklamáním, ani bych snad knihu nezařadila do žánru "romány pro ženy", ale spíš detektivky... Autorka až okatě vyzdvihuje špatné vlastnosti a skutky většiny postav, asi v domnění, že tím ztíží čtenáři přijít na totožnost vraha (vrahů). Ale ten konec, kdy se veškerá "romantika" odehraje na posledních pár stránkách a hlavní postavy se berou, aniž by k sobě zahořely nějakým (autorkou popsaným) citem, to opravdu nebylo to pravé.

17.04.2013

Cesta za láskou Cesta za láskou Jennifer Blake (p)

Knížka to byla opravdu výživná, místy však předvídatelné pokračování děje. Příliš jsem ale nepochopila, proč autorka knihu rozdělila na dvě části, přičemž druhá část už má s tou první pramálo společného, vzniknou zcela jiné postavy, nové místo. Dovedu si představit, že koncem první části mohla vhodně ukončit (už tak obsáhlou) knihu a druhou část knihy použít na zcela nové dílo s jinými hlavními hrdiny.