poloborec poloborec komentáře u knih

Sucho Sucho Neal Shusterman

Nová zkušenost, mít obrovskou žízeň vždy po dočtení kapitoly nebo zavření a odložení knihy. Asi to ten pán Šustrman dobře napsal.

22.05.2023 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Vtipné

10.09.2022 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Jeden z těch lepších Kingů.

01.08.2022 4 z 5

Kniha vědy Kniha vědy John Farndon

Kdybych si z toho něco reálně pamatoval, dal bych plný počet hvězd. :(

29.07.2022 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Mno, dala se číst tak polovina a jenom určité části, zbytek byla celkem nůďa. Nebo to možná jenom nebylo pro mě a bylo tam něco, co mi uniklo a změnilo by to můj pohled na celý příběh. Kecám byla to prostě nuda :D

11.04.2022 2 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Napínavé od začátku až do konce a společně s Dlouhým pochodem zatím můj nejoblíbenější King. (Stále si ale myslím, že je to trošku peďák.)

14.03.2022 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Neskutečně poutavá kniha i přes zdánlivě obyčejný příběh. Inspirující povaha hlavní postavy je ovlivňována zvláštními, výstředními a někdy věru depresivními vedlejšími charaktery, které dodávají příběhu myšlenku a rozměr, který mě velmi příjemně překvapil.

21.12.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

!Spoiler!
Úctyhodné zakončení skvělé série. Problémy mám s koncem Aeodina a Lyssandry, kdy ji celou dobu nadává a "šikanuje" a ona se mu na konci stejně vrhne kolem krku jakoby nic. A ještě na poslední chvíli záchrana, jak z Avengers Endgame, byla trošku přehnaná, a tak dávám pouze čtyři hvězdy.

25.10.2021 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Strhující konec vynahradil jinak poněkud táhlý děj knihy, ale je to z celé série za mě zatím nejlepší díl. Vícero dějových linek a pohledů tentokrát (oproti předchozímu dílu) dodalo to správné napětí.

10.10.2021 5 z 5

O duševním klidu (8 úvah) O duševním klidu (8 úvah) Lucius Annaeus Seneca

Je naprosto úžasné, že máme možnost nahlédnout do hlavy někomu, kdo žil před dvěma tisíci lety. Je to příjemné počtení na večer, které nás donutí k zamyšlení se.

23.09.2021 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Občas divné, ale celkově dobré. Moje poprvé od Kinga a myslím, že jsem si vybral dobře. Podobným panicům doporučuji klidně začít s touto knihou.

10.08.2021 4 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Kniha může působit zdlouhavě a v některých pasážích příliš složitě, ale přesto doporučuji přečíst. Informace a znalosti pana profesora jsou podány příjemným způsobem, kdy se spoustou názorných příkladů nám ulehčuje správně pochopit myšlenku, kterou se snaží sdělit.

07.07.2021 4 z 5