pm222 pm222 komentáře u knih

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Tak konečně jsem knihu po několika měsících dočetl. Na jeden zátah se to pravdu nedalo. Knížka je velmi zajímavá, detailní zpracování, odkazy a obrazová příloha.... úžasné.
Čtení trochu "těžší", ale ten koho to zajímá se všemi údaji a detaily rád prokouše.

16.05.2022 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Začal jsem na doporučení kolegy a byl to dobrý tah. Moc hezky se to čte.

12.09.2016 5 z 5

Nepřítel boha Nepřítel boha Bernard Cornwell

I třetím dílem jsem byl nadšený.....to mě baví.

22.12.2022 5 z 5

Krušné hory ve švédském sevření: Poslední tažení Jana Banéra 1641 Krušné hory ve švédském sevření: Poslední tažení Jana Banéra 1641 Lukáš Sláma

Tak nevím, na jednu stranu to byly zajímavé události z blízkého okolí, velmi detailní zdroje a poznámky, na druhou stranu to bylo celé, aspoň pro mě, takové chaotické.
Ale moc díky za zajímavé téma.

27.10.2021 3 z 5

Cesta do země Svaté a do Egypta. Díl I. Cesta do země Svaté a do Egypta. Díl I. Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

Je to úžasná kniha, tak podrobné popisy a odkazy na různé zdroje. Když si uvědomíme v jaké době je to napsané.
Čtení to pro mě bylo trochu náročné, nikdy před tím jsem nečetl žádnou knihu napsanou tak "archaicky". Jsem moc rád, že jsem to přelouskal.

08.10.2021 5 z 5

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých Bernard Cornwell

Další dobrodružství Derfela se četlo stejně dobře jako předchozí díl.

22.12.2022 4 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Začal jsem touto sérií o Derfelovi.
Dobře se to čte a je to zajímavé období anglických dějin. Z děje nic prozrazovat nechci,
ale pro ty co je "baví" historie, kde je promíchaný dějepis s fikcí doporučuji, nebudou litovat.

22.12.2022 3 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Četlo se to celkem dobře.

29.05.2017 4 z 5