Cesta do země Svaté a do Egypta. Díl I.

Koupit

Kristofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce atd. Cesta z království Českého do Benátek, odtud do země Svaté, země Judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a Sv. Kateřiny v pusté Arabii.

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60765/cesta-z-kralovstvi-ceskeho-do-benat-Spu-60765.jpg 4.314
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, František Řivnáč, České museum

Kniha Cesta do země Svaté a do Egypta. Díl I.

bekule

"Nazejtří, totiž ráno v sobotu 22, dne téhož měsíce, přemýšlel gvardian, i my jsme se starali o lodí, na níž bychom se do země Svaté plavili; a již na tom bylo, že jsme jednoho z tovaryšstva našeho do Famagusty vyslati chtěli, aby tam nějakou loď zjednal. V tom nám nenadále a vděčně oznámeno, žeby nějaký Surian z země Syrie, kteráž s zemí Svatou mezuje, nás do Joppen dovezti chtěl, a pro smlouvání s námi přišel."
Uchvátila mě drobná knížečka Červnové svítání, o posledních dnech Kryštofa Haranta. Když jsem narazila na DK na jeho cestopis, který je volně ke stažení řekla jsem si že se pokusím jej přečíst. Šlo to sice pomaleji ale byla to zábava. Velmi oceňuji jak poctivý cestopis to je, nechybí přesný popis vzdáleností a to jak v mírách tehdejších jak českých tak i místních, vždy je uváděno datum , názvy měst v několika jazycích. Vždy je uvedena historie místa , ve Svaté zemi jsou uváděny u každého památného místa citace z bible i s odkazem na jednotlivé kapitoly. 377 stran cestopisu začíná 30.3. 1208 cestou z Bělé do Plzně a končí loučením s Jeruzalémem 18. září 1208 .
..................................................................................................Výzva 2019/4

tygřík2
05.05.2018

Snažila jsem se přelouskat v původní verzi. Tolik zábavy při čtení cestopisu jsem v životě nezažila. (Nehledě na to, že charakteristické rysy některých, zde popisovaných národů, se za čtyři století nezměnily ani o píď.)

frgo
29.04.2017

Postastilo sa mi kupit prve vidanie z 1854.
velmi zaujimave citanie.

Kniha Cesta do země Svaté a do Egypta. Díl I. je v