Krušné hory ve švédském sevření: Poslední tažení Jana Banéra 1641

Krušné hory ve švédském sevření: Poslední tažení Jana Banéra 1641 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433942/bmid_krusne-hory-ve-svedskem-sevreni-c6d-433942.jpg 3 12 3

Dne 27. března 1641 proběhla poslední bitva Jana Gustafssona Banéra. Od krušnohorského bojiště odešel se svou armádou do Halberstadtu, kde následně zemřel. Švédská armáda sice ztratila schopného vojevůdce, ve střední Evropě se ale válčilo dalších 7 let. Předkládaná publikace představuje vývoj tohoto konfliktu v méně probádané oblasti českého Krušnohoří v období čtyřicátých let 17. století. V době, kdy se tato hranice stala pro časté vpády nestabilní a nebezpečnou. Představuje roli horského pásu ve vedení raně novověkého konfliktu a soustředí se na vybrané militární aspekty, které se staly charakteristické pro třicetiletou válku.... celý text

Hor89
08.12.2022 1 z 5

Tahle kniha je nejspíš autorova prvotina a je to na ní vidět. Sice důkladně ozdrojované, ale dost zmatené, málo čtivé, v knize je zbytečně moc poznámek (ty podstatnější bych dal přímo do textu), a na můj vkus dostal samotný průběh tažení v knize málo prostoru. Celkově jde tedy o jednu z nejhorších knih ze série Polozapomenuté války.

pm222
27.10.2021 3 z 5

Tak nevím, na jednu stranu to byly zajímavé události z blízkého okolí, velmi detailní zdroje a poznámky, na druhou stranu to bylo celé, aspoň pro mě, takové chaotické.
Ale moc díky za zajímavé téma.

Rocker007
30.03.2020 5 z 5