petusska01 petusska01 komentáře u knih

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Ako prvý tak aj druhý diel sa mi páčil a príjemne ma prekvapil. Emma aj Lucian si prechádzajú veľkými zmenami v živote, ktoré sú pre nich náročné a aj zraňujúce. V tomto príbehu mám dojem, že Emma získala trochu navrch nad Lucianom, napriek tomu, že si taktiež prešla zradou a nutnosťou zmeniť prácu (aj bývanie) sa s touto výzvou popasovala akoby lepšie, silnejšie. Lucian mi však bol sympatický svojim (trochu skrytým) zmyslom pre humor, aj tým "brblaním" a tiež ma zaujalo neustále pečenie, ktoré dodalo príbehu krásnu, romantickú a nežnú stránku. Príbeh tiež dotvárali excentrickí členovia Lucianovej rodiny a tiež Emminy kamoši z minulého dielu. Ako som už povedala, Emma mala srdce na dlani a Lucian bol nerozhodný a tvrdohlavý, ale aj keď neskoro tak prišiel ten pekný koniec :) autorka po prvom diely nesklamala, je to príjemná oddychovka, nie úplne jednoduchá jednohubka ale s hlbším zmyslom a poučením. Môže byť :)

08.12.2022 4 z 5

Utajené noci Utajené noci Liv Morris

No, oproti minulému dielu pridávam hviezdu navyše. Toto nebolo až také absurdné ako to minule, ale stále sa pohybujem v takých pochybnostiach. Bolo to dosť jednoduché, taká vec lásky na prvý pohľad, taká ktorá prekoná všetky prekážky (ktorých až tak veľa nebolo teda) a kde žena nie je nejaká ambiciózna a muž sa až tak snažiť nemusí. Niektoré situácie (tá v kuchyni) ma celkom vyviedli z konceptu, potom tie lamy na konci. Jo, je to taká jednoduchá romantárna kde sa nejde veľmi do hĺbky ani po postavách. Táto autorka ma nejako nepresvedčila bohužiaľ.

25.11.2022 2 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Mam predsudky voči českým a slovenským knihám. Neviem sa odosobnit od tých známych miest a hlavne mien hlavných hrdinov. Tento príbeh však bol zasadený do Anglicka a so zahraničným športovcom ako hlavnou mužskou postavou. Príbeh bol zaujímavý, mne osobne neokukany, rugby a haka sú mi známe z telky, ale rada som si o tom prečítala. Fyzioterapia je taktiež novinka v príbehoch :) Alexander, Jake aj ostatní rugbisti boli strašne fajn, veľmi ma bavili. Lily, Ben, Mary a Ryan boli no, oproti nim, takí zvláštni. Lily so svojím problémom mala samozrejme rôzne obmedzenia, avšak bola veľmi šikovná v práci. Co mi vadilo bolo to jej plakanie. Alex bol veru vykreslený veľmi sympaticky aj keď by sa mi páčilo aj viac sa dozvedieť o Zélande a ich kultúre. Celkom som však spokojná, bavilo ma to a pravdepodobne skúsim od autorky aj ďalšie knihy.

17.11.2022 3 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Elle Kennedy je proste pani. Táto séria patrla a patrí stále medzi moje najobľúbenejšie a týmto to len krásne zakončila. Samozrejme, pre tých, ktorí nečítali celú ságu je táto kniha zbytočná. Úžasne ma autorka vrátila do každého príbehu, postavy si aj po tých rokoch išli tie svoje "charaktery" a ja som ani náhodou nebola sklamaná. Logan, Dean, Tucker a Garett a ich ženy, ich "dospelosť" to je taká lahôdka, neviem čo viac by som povedala, iba že mi to pohladilo dušu. Nie preto, že by to bol nejaký úžasný poučný literárny skvost, ale je to milá, vtipná, veľmi príjemná oddychovka a pre milovníkov série úplne krásna čerešnička na torte. Vôbec by som sa nenahnevala, keby som si mohla prečítať aj ďalšie pokračovanie :-D

16.11.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Mala som dojem, že som túto knihu už čítala, napriek tomu, že som ju ešte nečítala. Prečo? Lebo L.J. Shen a sága Hriešnici. Lebo Erin Watt a sága Royalovci. Lebo Amo Jones a sága Elitný klub kráľov... Tento príbeh je akási zlátanina týchto príbehov, ktoré som čítala predtým. Takže nič nejako nové mi to neprinieslo. Avšak v konečnom dôsledku sa nesťažujem, nakoľko presne tieto príbehy ma bavia. Elsa je sympatické dievča, ktorá má veľmi tajomnú minulosť a ktorej sa stala nejaká neprávosť, ktorá samozrejme nebola stále odhalená a preto si musím počkať na ďalší diel. Je šikovná, príjemná, kamarátska, príliš milá a tiež aj oddaná a odhodlaná prežiť šikanovanie na škole. Aiden je sexi zvrhlík, zlý chlapec s asi príšerným detstvom, ktorý vládne škole a robí si čo chce. K tomu má partiu sexi kamošov, ktorí fajnovo dotvárajú atmosféru (spoločné dialógy boli veľmi fajn). Viac menej medzi Aidenom a Elsou ide o typickú "romancu", avšak sa tu objavujú Elsine nevysvetliteľné nočné mory a spomienky a na koniec aj "odhalenie". Zrovna tento tajuplný príbeh na pozadí ma zaujal najviac až samozrejme kniha končí a ttreba čakať na ďalší dej. Takže, ak máte radi tieto príbehy, do toho. Ak nie, netreba, sú aj kvalitnejšie príbehy (hore menované).

16.11.2022 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Ja som normálne nadšená... Postavy Olive aj Adama sa mi veľmi páčili, aj to akí boli nemotorní v bežnom svete aj s tými ich výstrelkami....Ten odborný akademický svet sa mi tiež pozdával a bavilo ma to. Zápletku s tým "zloduchom" som neočakávala, takže aj s takéhoto prekvapenia som nadšená. Blázniví priatelia tiež splnený. Celkovo to veľmi všetko ladilo dokopy a bolo to vtipné, príjemné, oddychové a pokojne by som so to prečítala ešte raz. Za mňa veľké áno.

08.11.2022 5 z 5

Zeb Zeb Jay Crownover

Túto sériu som si ozaj zamilovala, hlavne teda tetovaných, zaujímavých a komplikovaných chlapov :-D tešila som sa, čo autorka ukáže v tejto knihe a...nič. Nuda no. Škoda. Nie som si úplne istá, čo sa tu pokazilo, Zeb mal skvelý životný príbeh, z ktorého sa dalo maximálne vyťažiť. Sayer mala tiež dramatické detstvo s otcom a jediné čo z toho vzišlo bol jej pocit menejcennosti a nedostatok vášne? (pritom sa tam na Zeba stále vrhala, ale o tom potom). Podľa mňa sa tu autorka mohla trošku vyhrať aj s dialógmi aj s "traumami" postáv, takto mi to prišlo veľmi povrchné, Sayer veľmi nudná a otravná...Škoda toho. Taktiež minulé postavy sa tam mihali len veľmi málo, aspoň tie to mohli trošku oživiť :)

07.11.2022 3 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Musím povedať, že podľa anotácie som sa na tento príbeh celkom tešila a nakoniec som bola mierne sklamaná. Asi som už "stará" ale asi mi v knihách proste už nestačí len sex na každej strane. V tomto prípade sa mi páčili aj postavy, aj téma, aj venčenie psov a zápletka aj všetko, ale proste toho deja tam bolo závratne málo...vždy keď sa mohla rozvíjať konverzácia, dej, niečo sa dozvedieť o postavách, ísť kúsok do hĺbky, tak prišiel akurát tak sex a mňa už to po pár "šukačkách" prestalo baviť čítať , takže som to len tak očkami prebehla a tešila sa na konverzáciu ďalej. Jop, asi som ochorela alebo čo :-D ale ako príbeh je to fajn, kniha fajn, postavy fajn...určite to nie je topka, ale nikoho neurazí, je to príjemné pokračovanie série atď atď.

07.11.2022 3 z 5

Druhý diel série. Prvý diel sa mi páčil viac, asi kvôli môjmu typu postáv - niektoré charakteristiky mám jednoducho radšej ako druhé. V prvom diely sa mi viac páčila mužská postava, tu mi Chris občas vadil. Chápem, že práve on vytváral tú vtipnú vložku príbehu, ale niečo už bolo skôr za mojimi hranicami a na hranici hlúposti než vtipnosti - presne ako v prvej sérii, tiež v druhej knihe, tiež brat... Ako som aj minule povedala, dosť veľa vecí sa tu podobá...nevadí, zabavila som sa, bolo to príjemné čítanie, jednorázovka tak na pár hodiniek najviac.

20.10.2022 3 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Minulú sériu od Penelope Bloom som si celkom obľúbila (niektoré príbehy lepšie niektoré nie) a musím povedať, že aj tento príbeh (séria) začala celkom fajn. Bolo to vtipné, postavy sympatické, zápletka bola taká menej zaujímavá ale nevadilo mi to, celkovo to vypálilo dobre. Určite je to taká skôr jednorázová jednohubka, ale k postavám sa budeme vracať v nasledujúcich príbehoch, takže za mňa odporúčam. Ak ste čítali aj predchádzajúcu sériu Objekty touhy a páčila sa Vám, tak sa Vám bude páčiť aj toto - je to dosť podobné popravde.

20.10.2022 4 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Milé, príjemné, podobné príbehom s rovnakou tématikou, lebo teda čo už môžeš vymyslieť. Tu ale oceňujem Norah, bola mi svojimi myšlienkami na samostatnosť a sólo rande veľmi sympatická a tiež svojou iróniou a humorom. Patrick bol taká tá mlčanlivá postava, ktorá svojimi činmi dokazovala charakter, čož mi bolo tiež sympatické a celkovo ako pár mali medzi sebou fajn dialógy, úplne som im to žrala, takže hodnotím príbeh pozitívne. Bolo to relatívne krátke a zas tak veľa sa tam toho neudialo, zápletky boli krátke a jednoduché takže mi ani nestihol nikto liezť svojou nerozhodnosťou na nervy. Taká príjemná odpočinková vec, bez výbuchu emócií. Môže byť.

13.10.2022 3 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Autorky patria medzi moje obľúbené, takže musím povedať, že siahnuť po ich príbehu nie je nikdy sklamanie, aj keď niekedy sa darí viac, niekedy menej. Táto kniha patrí medzi tie lepšie, aj keď zrovna nie som milovníkom "milostných trojuholníkov". Presley ozaj stála pred ťažkou voľbou, aj keď nám mohlo byť hneď jasné, ktorý brat je favoritom. Celkovo príbeh pekne odsýpal a udržiaval nás v napätí až do konca. Jediné čo sa mi nepáčilo bolo ako sa Leviho tréner a tiež matka starali do ich vzťahu a vlastne Leviho podnietili k sebaspytovaniu a k vine. Ale veď zápletka musí byť. Musím taktiež povedať, že minimálne zo začiatku to bolo aj dosť vtipné, potom už sa tam točili relatívne náročné emócie a príbeh tak mierne aj stagnoval, ale zároveň sme sa nevedeli odpútať a čakali sme, čo bude, ako sa to vyrieši. Btw, v tomto príbehu ma erotické scény mierne nebavili a občas v tých emocionálne nabitých situáciách ma trošku aj rušili. Knihu však zaraďujem k tým lepším príbehom.

06.10.2022 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Musím priznať, že napriek tomu, že prvý diel ma "namotal" a bola som veľmi zvedavá na detektívnu zápletku v príbehu, celkom dlho mi trvalo sa začítat do tohto príbehu, do Príbehu Genevieve a Isaiaha. Opäť sa stretávame s postavami z "jednotky", riešime vraždu a sledujeme veľmi, veeeeľmi pomaly romantickú líniu medzi veľmi málo hovoriacim a traumatizovaným Isaiahom, a osamelou podceňujúcou sa ženou. Až vznikne láska samozrejme. A ďalšia strata. A konečne riešenie. Príjemný koniec, páčilo sa mi rozuzlenie. Tá láska už trochu menej, bola taká pre mňa málo uchopiteľná, akoby vo vedľajšej línii. Ale stále sa jedná o celkovo zaujímavý príbeh a fajn sériu.

29.09.2022 3 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Pri tejto sérii si treba počkať na tú správnu náladu. Pretože tu sa nesmeje,tu sa číta o temných stránkach života, o slabostiach a o bojoch s nimi, aj o výhrach aj pádoch. Nie je to ľahké čítanie, príbeh je plný emócií väčšinou smutných, ťažkých, kde tu presvetlených nádejou a láskou...aby sa opäť niečo mohlo zvrtnúť. Po tomto netreba siahať ak chcete niečo rýchle, jednoduché, humorné a romantické. Po tomto treba siahať keď Vám je maximálne dobre a chcete si pripomenúť, že život je niekedy ozaj na prd a mať normálnych rodičov a výchovu je extra bonus.

26.09.2022 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Celkovo hodnotím príbeh ako zaujímavý, za prvé som sa asi nestretla s takto písaným príbehom, teda zo strán oboch postáv, minulosť aj prítomnosť, za druhé relatívne príbeh je originálny, pretože toľko rozchodov a chlapov u jednej ženy som veru nečítala ešte :) príbeh ako celok teda hodnotím dosť pozitívne. Čo sa týka hlavných postáv - mám dojem, že Penelopa u mňa ťahala za kratší koniec. Chápem jej rodinnú situáciu (Travis nebol až tak ok brat) ale bola dosť sebecká a egocentrická, akoby sa v rozhovoroch s Haydenom všetko točilo iba okolo nej a mala som dojem, ze ona mu nijako nepomáhala (neopytala sa ani ako sa má, vždy zacala hned o sebe), pritom on sa o ňu staral teda nadmieru, postavil si ju nad prácu, nad ľudí. Koľkokrát sa spomína, že Pen nikoho nemá, ale zrovna som si nevšimla, že by mal Hayden nejakých kamošov, okrem ľudí z práce...a Travisa. Penelopa super tvorila spoločný príbeh, dialógy a aj tú romantickú zápletku, ale inak by som ju nechcela mať za kamošku. Môj názor, pardon. Inak je tam ale dosť veľa aj bočných liniek, splnenie si sna, tragické udalosti, vzťahy v rodine, sláva...Príjemná kniha, určite stojí za prečítanie. Každý si v tom niečo nájde.

24.09.2022 4 z 5

Len nie láska nebeská Len nie láska nebeská Catherine Bennetto

Už druhá kniha v poradí (1. Žádny sex je úterý) kde čitateľ vhupol do stredu deja, k tehotnej žene, ktorá nemá uprataný ani pracovný a ani súkromný život a viac menej celú knihu sa budúca maminka hľadá a hľadá aj toho správneho partnera. Nie je to príbeh romantický ani sexi, je skor viac menej realisticky odhaľujúci chyby jednotlivých postáv plus samozrejme aby bol humorný tak do všetkého sa montuje šibnutá rodina a priatelia. Je pravda, že niektoré pasáže som preskakovala a mala som taktiež problém sa dostať do "nálady" na tento žáner. Nebola to strata času, ale asi obľubujem trochu iné príbehy a tiež aj iné hlavné postavy (rozhodné, samostatné, cieľavedomé...).

15.09.2022 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Veľmi zvláštny príbeh. Takpovediac určite to nie je taká tá romantická prupovídka, od stretnutia, cez spoznávanie, sex a sladký happyend. V podstate sme vtrhli do príbehu niekde v strede deja a potom sa to už len motalo a motalo. Ani jedna postava nie je ideálna, skôr mám dojem, akoby autorka vystihla "krutú realitu" každej postavy a proste sa s tým treba vyrovnať, aby sa to vôbec dalo dočítať dokonca. Chápem, že niektoré pasáže asi chceli byť vtipné, bohužiaľ som skôr typ, ktorý nemá rád trapasy alebo barový humor, a tým pádom mi to až tak vtipné neprišlo. Ale, v konečnom dôsledku Daniel ma prekvapil a pripravil pekný záver aj s poučením pre každého, což teoreticky aj čitateľ môže aplikovať na nejakú osobnú situáciu. Žiadny iný benefit som tam nenašla no...

14.09.2022 2 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Musím povedať, že autorka je z väčšej časti zárukou kvalitného čítania - to pre mňa znamená plnohodnotný dej, zápletku, rôzne typy emócií, rôzne sociálne či psychické problémy postáv a ich riešenia. V tomto príbehu sa romantika nachádzala iba v prvej časti (minulosť), ktorá bola aj optimistickejšia, tá druhá časť to bol emocionálna jazda. Naozaj prepracovaný príbeh, dialo sa tam toho ozaj veľa. Čo sa týka hlavných postáv- ich odhodlanie a lásku som síce ocenila, ale nakoľko autorka realisticky vykreslila aj ich chyby, sympatie voči nim neboli veľké ale zato o dosť skvalitnili môj zážitok z tohto čítania. Odporúčam určite, avšak z jednoduchého a nenáročného čítania tento príbeh určite nemožno obviniť.

12.09.2022 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Nová kniha, ale podobných príbehov sme čítali už dosť- 50 odtieňov, princovia a nevhodné ženy, zabudnuté traumy a nočné mory, neschopnosť lásky, strata blízkej osoby...všetko v jednom. Už dávnejšie neviem oceniť "len" sex a číču bez romantiky, poriadneho deja a humoru...bohužiaľ, toho sa tu veľa nenašlo. Napriek tomu, že princ sa správa ako egocentrický traumatizovaný úchyl, hanblivá traumatizovaná absolventka prestížnej univerzity stráca rozum a aj keď sa píše, že sa riadi srdcom, tak o tom veru pochybujem. Napriek tomu som jej držala palce, aby aspoň pri stretnutiach s kráľovskou rodinou našla svoju hodnotu a obhájila sa (občas sa to podarilo), princ však nedokázal ani len to, napriek tomu aký macho z neho bol...okej, takže dej ustúpil príťažlivosti... o sexe sa tam hovorí od prvej strany až dokonca, sám princ rozpráva o tom, aké potešenie dokáže poskytnúť...ešte aj tieto riadky som preskakovala, nakoľko nič nové samozrejme nepriniesli a princ mi prišiel iba akoby si napĺňal vlastné potešenie (koľkokrát mu povedala, že už nie, bolelo to a teda nakoniec, že okej, ON ju teda potrebuje?), ako sa ona prisposobovala jeho potrebám, napriek tomu, že sa mu zdôverila so svojím problémom?! Nie som si istá, či viem nájsť niečo pozitívne...

11.09.2022 1 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Viac by som tento príbeh titulovala ako vtipný, než ako romantický. Dvaja hlavný hrdinovia sa väčšinu času dosť intenzívne pošťuchujú, pričom Kimber by som nazvala bláznivou smoliarkou, ale teda zaujímavou a Matteo bol zase vykreslený veľmi dokonalo - empatický, vtipný, na úrovni bez nejakých škandálov a veľkých traum. Spolu mali veľmi zábavné interakcie, tej romantiky a spoznávania ako takého tam bolo ozaj pomenej. Príbeh príjemné odsýpal, bavila som sa, zápletka nebola nejako dramatická. Čo sa týka "kritérií' tak tie boli zväčšej časti naplnené :akcia, humor, sex, napätie, zápletka, vtipný kamoši...Myslím si, že kniha zabaví, neurazí, rýchlo sa prečíta a zabudne sa... Rovnako aj celá séria.

10.09.2022 4 z 5