Peťule 30 Peťule 30 komentáře u knih

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Jednoduché, okázalé...zkrátka to, jakým způsobem se mu podařilo zaměnit balady a romance, vyžaduje notnou dávku elegance a básnického důvtipu. A ten Neruda bezpochyby má! :-)

11.03.2013 3 z 5

Vteřiny věčnosti Vteřiny věčnosti Ladislav Klíma

Něco fantastického, filozofický zážitek, myšlenková extáze, jiný pohled na svět.

15.12.2012 5 z 5

P.S. Psové P.S. Psové Erazim Kohák

Naprosto geniálně sepsaná drobná knížka, která vás musí strhnout ve své naléhavosti, přesto že je psána s citem a porozuměním. Zaměřuje se zejména na otázky ochrany životního prostředí, dobro a zlo.

25.11.2012 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Velice zajímavá kniha se spoustou překvapivých zvratů a napjatých okamžiků. Výborná k odpočinku, poměrně útlá, zato perfektně pojatá.

09.06.2012 5 z 5

Blues opuštěné postele Blues opuštěné postele Petra Lejsková-Langová (p)

Krásný příběh plný překvapivých zvratů psán zároveň z pohledu muže i ženy, což dává knize příjemný rozměr a čtenáři prostor k osobnímu postoji. Závěr překvapivý, poměrně zajímavý.

23.05.2012 3 z 5

Rekviem Rekviem Jaroslav Durych

Jedná se poměrně náročnou četbu, vhodnou zejména pro náročné čtenáře. Někdy je celkem složité správně pochopit souvislosti.

01.05.2011 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Jedna z mála knih u kterých velmi oceňuji, že třetí díl předčil ty předešlé.

28.09.2013 4 z 5

Zemi krásnou, zemi milovanou Zemi krásnou, zemi milovanou Karel Hynek Mácha

Klasika ožívá v podobě Máchovy tvorby...klasika, v níž je uložen život i cit. Velké dílo. Velké činy.

22.09.2013 4 z 5

Pohlaví, gender a společnost Pohlaví, gender a společnost Ann Oakley

Zajímavá tématika postupného vývoje postavení mužů a žen ve společnosti.

11.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Po lingvistické stránce první díl knihy v některých fázích dost zaostával, ale u toho typu románu myslím nečekáme velké zázraky a vychutnáváme si erotično všude kolem nás...proto se na druhý díl velmi těším.

24.01.2013 5 z 5

Ještě mě nezabíjej / Pytlákův syn / Klikařka / Pahorek mrtvých Ještě mě nezabíjej / Pytlákův syn / Klikařka / Pahorek mrtvých Joy Fielding

Rafinovaně vyprávěný příběh o lásce a životních překážkách, jakými jsou např. rakovina nebo ztráta zaměstnání. Autor hlavní hrdince klade do cesty i spoustu záchytných bodů, které Maeve pomohou k dosažení nově vytyčeného cíle a překonání nemoci.

07.10.2012 4 z 5

Z cest Z cest Heinrich Heine

Nikdy bych neřekla, jak vtipně může být situováno cestopisné dílo! :-)

28.11.2013 4 z 5

Pozdě k ránu / Mstivá kantiléna Pozdě k ránu / Mstivá kantiléna Karel Hlaváček

Dekadence, dekadence a zase samá dekadence. Zkrátka učebnicový příklad...

14.11.2013 4 z 5

Žula / Smolaři Žula / Smolaři Adalbert Stifter

Pokud jste příznivci odlehčenějších povídek s dobrým koncem, sáhněte raději po Žule. Je to novější, přepracovaná verze Smolařů. Osobně jí dávám přednost. :-)

14.11.2013 3 z 5

Zářivé hlubiny Zářivé hlubiny Karel Čapek

A víte co? Člověk by si řekl, že to bude nudná klasika, když otevřete bratry Čapky, ale když se ponoříte do jejich světa zjistíte, že může být zábavný, překvapivý a lehce dráždivý. ;-)

14.11.2013 4 z 5

Peklo (a jiné pražské obrázky) Peklo (a jiné pražské obrázky) Zikmund Winter

Poměrně náročná četba, jež se vyznačuje brilantním jazykem autorova stylu. Peklo jako symbol domácnosti, ve které vládne zloba a opovržení, nenávist a ukrutná žárlivost. Vřele doporučuji těm, kteří chtějí zabřednout do problematiky mezilidských vztahů ve starém pražském prostředí, zápletek osudu a nelítostné vraždy mladé nevinné dívenky. :-)

05.04.2013 4 z 5

Pohlaví, gender a společnost Pohlaví, gender a společnost Ann Oakley

Kniha plná zajímavých statistik a ukázek, které se týkají rozdílného postavení muže a ženy ve společnosti, jejich rozdílného vývoje. Autorka se snaží vymezit pojem gender, oproti klasickému termínu "pohlaví" (což je pouze biologický termín).

08.03.2013 3 z 5

Povídky II Povídky II Vítězslav Hálek

Pěkně zpracované povídky. Nejvíce se mi líbila povídka Na statku a v chaloupce, která vyobrazuje kontrast mezi životem na statku a v chaloupce, je to příběh plný paradoxů.

08.03.2013 4 z 5

Čtyry doby Čtyry doby Božena Němcová

Pěkné, stručné a přímé. Rozhodně byste jako autorku netipovali Němcovou.

05.03.2013 5 z 5

Co jsou Češi? Co jsou Češi? Jan Patočka

Poměrně zajímavá kniha s popisem "malých českých dějin" a přímá otevřená kritika Beneše za špatné rozhodnutí ve dnech Mnichova.

22.11.2012 2 z 5