Zářivé hlubiny

Zářivé hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2039/zarive-hlubiny-2039.jpg 4 46 10

Jedná se o knižní vydání jeho povídek otiskovaných v časopisech, napsaných spolu s bratrem Josefem. (Červená povídka, L'évantail, Skandál a žurnalistika, Mezi dvěma polibky, Ostrov, Živý plamen, Zářivé hlubiny).

tittanie
02.02.2024

Loni jsem se rozhodla, že přečtu celého Čapka.
Tyhle povídky byly pro mě hodně těžké a nepochopitelné. Kniha se mi četla špatně, ale jak říkám, některé jeho knihy se musí číst vícekrát, aby je čtenář opravdu pochopil a užil si ji.

uzivatel2300
07.01.2024 3 z 5

Téhle knížce nedávám nižší hodnocení kvůli kvalitě, ale kvůli až nemístné tísnivosti díla. Takové jakou byste od Čapků nečekali.

nevermore3
17.11.2022 5 z 5

Náš český Titanic. Na pár stránkách se oddáte lesku plavby a hned potom zmrznete v hluboké nicotě.

Tak řka bard českého humanismu: "... má duše se probudila, nic není tak hodno života jako život slabosti potřebný ochrany a slitování, není čistší než pohled bezbranných."

Liana
14.07.2020 3 z 5

Niektoré poviedky sa mi páčili, iné zasa nie, každému sadne niečo iné a mám pocit, že v tejto knižke bola taká všehochuť.

MilanCFC
19.12.2019 4 z 5

Poněkud pomalejší rozjezd a první dvě povídky pro mě dějově slabší, tříhvězdičkové, ale následné příběhy už byly někde jinde. Znovu velice silné, s hlavním motivem láska. Líbila se mi hra s jazykem, kdy v těch ve větší minulosti posazených povídkách byl i ten jazyk jaksi archaičtější. Ostrov a Živý plamen pro mě nejlepší povídky ze souboru.

paulinne_b
23.10.2016 4 z 5

Kromě L'évantail se mi všechny povídky četly velmi dobře a bavily mě.

Censurion
20.01.2014 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si přivykl způsobu vyprávění. Na rozdíl od Čapkovy faktografické tvorby mi jazyk povídek přišel dosti archaický, ale po chvíli jsem se i přes to dokázal do povídek ponořit. Paradoxně samotná povídka "Zářivé hlubiny" mi přišla nejslabší.

Peťule 30
14.11.2013 4 z 5

A víte co? Člověk by si řekl, že to bude nudná klasika, když otevřete bratry Čapky, ale když se ponoříte do jejich světa zjistíte, že může být zábavný, překvapivý a lehce dráždivý. ;-)

ttommikk
18.05.2013

Literární školka bráchů Čapků.

WEIL
10.08.2011

Začínali psát společně s Karlem, potom si šel každý svou cestou, ale tyhle povídky není špatné si pročíst ani dneska, třebaže jsou značně dobové.