Petrstik Petrstik komentáře u knih

Zjevení Panny Marie v Mexiku Zjevení Panny Marie v Mexiku Pavel Karel Mráček

Útlá knížečka, která nám odpoví na otázky o zjevení Panny Marie v Guadalupe (tady jméno Guadalupe nemá nic společného se španělštinou ale je možné ho odvodit z aztéckého slova "Coatlaxôpeuh", které znamená "rozšlápla jsem hada") která jsou známa díky zázračně vytvořenému obrazu Panny Marie na plášti z agátové látky.

14.01.2018 5 z 5

Krok do tmavé noci Krok do tmavé noci Miloš Doležal

Druhá stejně kvalitně napsaná a zpracovaná kniha autora o Josefu Toufarovi, která je vlastně (jak píše v doslovu) jakési volné pokračování, neboť některá fakta, načrtnutá v první knize rozkresluje do hlubších detailů, nových souvislostí a doplňuje celou mozaikou a střípků. Knihu dále doprovází několik stovek poprvé publikovaných fotografií.

06.08.2017 5 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Nádherný román (škoda, že už pro mnohé nezáživný) který zachycuje život jihočeského sedláka. Na příběhu Cimburova života je nám předkládán obraz venkova na konci 19. století s jeho tradičními hodnotami jako je silný vztah k půdě, přírodě a láska k bližním i zvířatům.

14.07.2016 5 z 5

Dobrá setba 2017 Dobrá setba 2017 neznámý - neuveden

Krátká zamyšlení se kterými jsem se snažil začít každý den, (teď je to ještě snažší neboť jsou zamyšlení dostupná i jako free aplikace pro android).

09.03.2019 4 z 5

Diamantová sekera Diamantová sekera Jaroslav Tichý

Nádherné a většinou i poučné pohádky.

14.07.2016 5 z 5

Chrám Panny Marie v Paříži Chrám Panny Marie v Paříži Victor Hugo

Hezký příběh se smutným koncem, o lásce ošklivého Quasimoda, zvoníka z chrámu Matky boží, ke krásné Esmeraldě.

02.02.2013 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Další povedený, tentokrát třetí díl série Oddělení Q.

09.07.2016 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Výborný sci-fi román, který právem náleží do pokladnice světové sci-fi.

04.07.2016 5 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Krásné, čtivé, známé i méně známé pohádky.

02.07.2016 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skvělě napsaná kniha se silným příběhem, ale smutným dějem.

24.05.2015 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Dobře napsaný román, který si uchovává napětí do poslední stránky, ikdyž čtenář už na začátku tuší jak asi dopadne.

26.09.2013 4 z 5

Požehnání Požehnání Mary Craig

Čtivá upřímná a obdivuhodná zpověď matky, které se narodily dvě těžce postižené děti.

14.01.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zajímavé téma, ale myslím že by se dalo zpracovat lépe - některé zbytečně dlouhé nebo chaotické pasáže.

12.07.2016 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Skvěle, na svou dobu napsaný scifi román, s barvitě vylíčenými postavami.

21.06.2014 5 z 5

Světlo a stín Světlo a stín Wladyslaw Kluz

Co dodat k předchozím vyčerpájícím komentářům?
Snad jen:
Když se Fritsch tázal otce Maxmiliána Maria Kolbeho, proč chce jít na smrt za jednoho z odsouzených, odpověděl: „Můj život už není nikomu potřebný.“
Po letech se ukázalo, že jeho nepotřebnost se stala největší potřebou pro:
katolickou církev; lidskou, jedinou rodinu, Evropu, Polsko a k zasypání propasti nenávisti mezi národem polským a německým.
Eicke, ideolog koncen tračních táborů, mluvil o potřebnosti útvaru SS a řekl: „Jenom SS mohou uchránit národně-socialistický stát od všech nebezpečí...“
Po letech se ukázalo, že potřebnost organizace SS, k jejímuž přednímu voji náležel velitel koncentračního tábora Auschwitz Rudolf Höss, se stala největší nepotřebností pro: německý národ, Evropu a svět.

07.01.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Bohužel patřím asi do té menšiny co příběh (- ač, na téma které mě zaujalo a i přesto že jsem se na knihu těšil) moc neoslovil.

21.03.2017 3 z 5

Faraon Faraon Bolesław Prus (p)

Výborně napsaný historický román ze starověkého Egypta.

03.07.2016 5 z 5

Svědek naděje Svědek naděje George Weigel

Obsáhlý, ale ne nezážívný životopis o papeži svobody a nového humanismu, který zůstával po dvacet let věrný své vizi, a který k ohromení skeptiků i nepřátel učinil z katolické církve hlavní instituci bránící lidská práva a lidský rozum.

31.10.2014 5 z 5

Malý princ v nás Malý princ v nás Mathias Jung

Zamyšlení nad vznikem knihy Malého prince, které by si měli přečíst všichni, kdo mají Malého prince rádi, ti, kteří knize moc neporozuměli a nakonec i ti, kterým klobouk nenaháněl strach. :-)

31.12.2012 5 z 5

Pasáčci z Fatimy Pasáčci z Fatimy Manuel Fernando Silva

Zajímavá a čtivá kniha o jednom nejznámějších mariánském zjevení a nezbývá než souhlasit s autorem předmluvy emeritním biskupem Leirie-Fatima - Alberto Cosme de Amaral: tato kniha o Fatimě patří k jedné z nejlepších na dané téma. Autor v ní klade důraz na historické souvislosti a citace pramenů.

22.07.2017 5 z 5