Svědek naděje

Životopis papeže Jana Pavla II. Unikátní portrét papeže Jana Pavla II. – člověka, myslitele a vůdce, jehož víra v Boha definovala pravidla nového přístupu ke světové politice a změnila chod dějin. Autor čtenáře seznamuje s papežovou nezanedbatelnou úlohou v několika nedávných událostech, například při pádu komunismu. Obsahuje také dříve nevydanou papežovu korespondenci s Leonidem Brežněvem, Michailem Gorbačovem a Tengem Siao-pchingem a čerpá přitom z dosud nezveřejněných autobiografických vzpomínek papeže. Kniha Svědek naděje se věnuje rovněž papežově úsilí postavit mosty do jiných křesťanských společenství a také do islámu, judaismu a dalších významných světových náboženství, podává analýzu návrhů Jana Pavla na posílení demokratických společností v jednadvacátém století a obsahuje stručné shrnutí nejvýznamnějších nauk, jež papež během svého pontifikátu publikoval. Dramatický příběh papeže Jana Pavla II. je dokreslen překlady jeho poezie, detailními vzpomínkami těch, kteří papeže poznali jako mladého muže, kněze a přítele, a obsažnými rozhovory s katolickými vůdci z celého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13990/svedek-nadeje-k16-13990.jpg 4.88

Witness to Hope (1999)

Náboženství, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Práh

Kniha Svědek naděje

Petrstik
31.10.2014

Obsáhlý, ale ne nezážívný životopis o papeži svobody a nového humanismu, který zůstával po dvacet let věrný své vizi, a který k ohromení skeptiků i nepřátel učinil z katolické církve hlavní instituci bránící lidská práva a lidský rozum.

Shardlake
29.01.2014

Po přečtení této životopisné knihy jsem se dozvěděla, že post papeže není vůbec jednoduchý. Osobnost Jana Pavla II. se zasloužila o velké změny nejen ve světe, v politice, ale také v církvi. Velmi jsem u něj obdivovala, kolika jazyky se dokázal domluvit a mnohdy se řeč v daném jazyce naučil během cesty na dané místo. Líbil se mi jeho osobní přístup k lidem, se kterými se setkával.

Jsem ráda, že jsem tuto knihu dočetla až do konce, i když jsem ji četla s přestávkami déle jak rok.

Shardlake
27.10.2012

Tato kniha popisuje život Karola Wojtyly, pozdějšího papeže Jana Pavla II. Životopis je poutavý a čtivý a ten, kdo tuto osobnost ještě blíže nepoznal, má možnost přečtením této knihy se s Janem Pavlem II. blíže seznámit.