Peprnicka Peprnicka komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Napřed jsem se nemohla začíst...a pak jsem se nemohla odtrhnout...poslední část byla úplně mrazivá....chladná logika a na prvním místě splnění rozkazu...hned jsem začala číst novou knihu - ani tady, ani tam od Marshy Kocábové, která na začátku knihy popisuje své začátky v Německu a fascinovala mě její věta o tom, že "Němci plní předpisy a často o nich vůbec nepřemýšlejí" a to byl Rudolf Lang, nepřišel mi jako typický nacista, který se dostal k moci, protože se našel v systému, před jehož vznikem byl outsider (viz Heydrich, který se pokládal za pána nad životem)...základ všemu dal přísný otec katolickou výchovou a to byla ta Langova "čest" a poslušnost...neviděl v Židech lidi, plnil rozkaz - za každou cenu...díky takovým došlo k největší tragédii v dějinách lidstva

17.10.2016 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

No...tak jsem to teda přečetla...hlavně proto, že jsem ji měla půjčenou a trošku jsem cítila závazek ji přečíst...obsahově mě nijak nenadchla...chování sester mi přišlo, jako by nikdy nevyrostly a byly pořád děti, které se neumí chovat dospěle, navzájem si pomoct a to co si o sobě navzájem myslely, mi taky přišlo docela hrozný...zajímavé mi přišly pasáže matky...asi je to zaměřené na ženy, ale já bych docela ocenila i pohled otce a manžela jedné ze sester...takže sečteno a podtrženo...asi bude chvilku trvat, než dám autorce zase šanci :-)

05.10.2016 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nemám ráda scifi, ale tahle kniha mě překvapila...hodně překvapila a to příjemně...četla jsem ji jedním dechem a nejednou jsem si říkala, jak bych se v některých situacích zachovala já. Kniha opravdu vede k zamyšlení, jak moc jsme závislí nejen na svém zraku, ale i na vymoženostech moderní doby...nebezpečí trifidů už byla jen taková třešnička na dortu! Za mě určitě kniha, ke které se ještě vrátím!!

27.08.2016 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná, oddechová a chytlavá knížka!

22.07.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Taková malá sága o životě dvou rodin, za mě palec nahoru, knihu jsem přečetla za čtyři dny a rozhodně je to ta správná oddechovka nejen na léto, autor píše tak, že mu to prostě věříte, určitě se k této knize vrátím :-)

22.07.2016 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Kniha povídek...jak už to bývá, některé mě zaujaly, některé méně, některé mě dojaly, ale celkově za mě povedená kniha!

28.05.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Za mě výborná kniha. Vyprávění z pohledu dítěte se rozhodně povedlo...svět, kterému dítě někdy nerozumí a který občas nechápe, ale čtenář ví...zajímavý pohled na rasismus v Americe. Moc se mi líbilo, jak děti postupně odhalovaly, jaký je vlastně jejich otec a že boj za spravedlnost a dobrou věc se nemá nikdy vzdávat předem.

15.01.2016 5 z 5