pegasusss pegasusss komentáře u knih

Psychológia peňazí Psychológia peňazí Dan Ariely

znižovať spotrebu a investovať - určite nie šetriť si v dôchodkovom fonde, nakoľko nemáme nad ním kontrolu, je nelikvidný a dostaneme ho v 65 rokoch .... radšej inestovať do krypta, zlata, akcií ..... inak suhlásim so všetkym, super knižga x)

10.06.2021 5 z 5

Nesmrtelné myšlenky Nesmrtelné myšlenky Friedrich Nietzsche

keď budeš dlho čítať Níčeho, jedným sa aj staneŠ :D

27.05.2021 5 z 5

Stoicizmus pre začiatočníkov Stoicizmus pre začiatočníkov Matthew Van Natta

pre ľudí, čo sú úplní nováčikovia, je to fajn zjednodušené vydanie, ale určite odporúčam diela stoikov

12.05.2021 5 z 5

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Angela Duckworth

pre mňa osobne skôr opis stoického spôsobu života, pričom je orientovaný na ciele, v zmysle ak ťa prekážka neodradí, tak si húževnatý, alebo da sa to chápať aj inak, pomocou húževnatosti zlyhávame ale neberieme to ako zlyhanie ale ako možnosti k rastu, pričom čím viac zlyhaní máme tým sme skúsenejší a húževnatejší, potom svoje ciele vieme napĺňať efektívnejšie .... o tom sa dá písať veľa, každopádne, dobrá kniha, určite skromne odporúčam prečítať a aplikovať ďalšie ako:

02.05.2021 5 z 5

Síla pozitivního jednání Síla pozitivního jednání Napoleon Hill

Nerob to pre druhých, rob to pre dobro samo!

17.02.2021 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

základy pre ľudí, čo sa chcú vymaniť z krysieho závodu, super knížka ;)

16.01.2021 5 z 5

Každý klame Každý klame Seth Stephens-Davidowitz

veľmi zaujímavá kniha, najviac ma zaujal fakt, že doposiaľ, čo si myseľ myslela ostalo rozpustené v éteri ale príchodom googlu sa tento odraz digitalizoval v necenzurovanej forme a dá sa analyzovať a zároveň dávať do súvislosti s príčinami a následkami, čo je uplne mega

09.01.2021 5 z 5

Myšlením k bohatství pro 21. století Myšlením k bohatství pro 21. století Napoleon Hill

Lepší ako ten bez komentára, pretoze človek môže ľahko zle interpretovat spomenuté veci, kniha je veľmi praktická a nesmie chýbať v žiadnej knižnici podnikatelov

01.01.2021 5 z 5

Mysli a zbohatni Mysli a zbohatni Napoleon Hill

zbohatni v každej forme = fyzickej, duševnej a duchovnej ;)

09.12.2020 5 z 5

Stratégia a strategický manažment Stratégia a strategický manažment Jozef Papula

Určite super kniha vhodná nie len pre manažérov a podnikateľov ale pre každého, kto chce vo svojom živote dosahovať ciele pomocou - stratégií, resp. mať svoju víziu a vedieť si ju naplánovať a následne ju napĺňať. Strategické myslenie už samo o sebe predpokladá zlepšovanie, dosahovanie cieľov atď. Pokiaľ nám je dobre kde sme a sme spokojný/í, tak aby sme neupadli, tiež potrebujeme určitú stratégiu "udržiavania sa". Čiže v každom ohľade, či už biznis alebo reallife, všade sa hodia stratégie.

16.02.2020 5 z 5

Efektivní vzdělávání zaměstnanců Efektivní vzdělávání zaměstnanců Alžběta Kucharčíková

Slovensku a Česku asi veľmi vzdialené modely a informácie pre firmy ( aspoň tak 90% firmám ), za to na západe ( možno ) asi bežná prax + rozhodne dôležité pri start-up-och

09.11.2019 3 z 5

Manažment 1 Manažment 1 Dagmar Kokavcová

Jasné a stručné s praktickými príkladmi z oblasti slovenského podnikania, vhodné ako učebnica ale netreba pri nej ostávať ale ísť ďalej ;) mežerizm ++

08.11.2019 4 z 5

za knihu som zaplatil 0, takže nemôžem povedať, že pán Kiyosaki na mne zarobil, osobne vnímam knihu ako uvedomenie si pár skutočností - pokiaľ nechce človek robiť jednu vec celý život ( povedzme chodiť do práce a robiť tú istú činnosť 50 rokov ) tak by mal vedieť "omástrovať" ( to become a master ) svoju činnosť a nájsť následníka, ktorému predá tieto schopnosti/zručnosti/whatevernazvytetoakochcete a posunúť sa ďalej - platí to o sfére práce

ako aj o sfére peňazí ale v trocha inom odtieni - získam zdroje, investujem ich do niečoho, čo mi bude produkovať ďalšie zdroje resp. neutrácam zdroje na spotrebné veci ( alebo inak, vytvorím si štandard, za ktorý a ani pod ktorý nepôjdem a následne všetko čo je za štandardom investujem - z čoho mi plynú ďalšie zdroje - samozrejme model neberie do úvahy, že môžem investovať zle a skrachovať, že ma nikto nepodvedie, neokradne, etc. ..., ale! vnímam to ako model, ktorý hovorí o tom, že keď sa chcem posúvať vpred a mať vplyv a dosah - keď to dovedieme do extrému - manipulovať realitou alebo tvoriť historiu alebo veľké veci - dať ľuďom niečo, čo potrebujú a môžem byť na to hrdý ( príklad Apple, Samsung, 5G, Tesla, Nasa, hocičo si dosadte - čo posúva ľudstvo vpred ) je to proste super,

na druhú stranu, ako negatívum vnímam to, že tento model neberie do úvahy človeka, ktorý vníma peniaze ako cieľ a bezcharakterne/zištne/... ho napĺňa a peniaze-zdroje používa na svoje rozmary - potom z toho vznikajú ponižujúce profesie, ktoré nazvem slušne "slúšky bohatých" pretože jednoducho vytvára na ne ponuku

Myslím, že veľa myšlienok vyjadril aj Patrick Bet David vo svojom youtube kanáli Valuetainment - kde tieto a mnoho iných informácií/znalostí a osobných skúseností zdieľa FREE pre všetkých, takže kniha bola pre mňa len zopáknutie si osvojeného ;)

08.11.2019 5 z 5

Celostný manažment, Piliere kompetencii v riadení Celostný manažment, Piliere kompetencii v riadení Ján Porvazník

veľmi nekonvenčné a neortodoxné a teda veľmi zaujímavé názory na rôzne časti problematík z manažmentu - kniha slúži aj ako učebnica ale aj ako kvalitné čítanie / zamyslenie sa nad rôznymi hľadiskami

08.11.2019 5 z 5

Podnik a podnikanie – príklady a prípadové štúdie Podnik a podnikanie – príklady a prípadové štúdie Anna Neumannová

Veľmi dobrá publikácia zo série pre podnikanie, veľa praktických príkladov vyčerpávajúco opísaných a pretavených do úloh, palec hore

08.11.2019 5 z 5

Dejiny Slovenska. I, (do roku 1526) Dejiny Slovenska. I, (do roku 1526) Richard Marsina

Síce má kniha nános dobovej povinnej propagandy ale inak super kniha, pre každého, kto chce o histórii svojej krajiny vedieť viac :) :)

Ekonómia a životné prostredie Ekonómia a životné prostredie Eva Romančíková

Myslím, že kniha plní svoj ciel - obsiahlo a vyčerpávajúco informujte čitateľa o vzťahu medzi biznisom a životným prostredím - aké problémy vznikajú v tomto vzťahu, znalosť ekonómie je dosť odporúčaná

07.11.2019 3 z 5

Pri biznis asi alfa omega kniha .... pre osobný život - zamyslieť sa nad svojím egom a uvedomiť si, či budem v živote len vidieť všade seba alebo zaujímať sa o ostatných a "pôsobiť" na nich resp. zdisciplínovať svoje EGO .... Iba obyčajný záujem o druhého človeka spôsobí uňho radosť z uznania a radosť, že niekoho zaujíma, čo si ten druhý myslí ale musí to byť úprimné, nie zištné .... je to proste masaker!

Slovanstvo a svet budúcnosti Slovanstvo a svet budúcnosti Ľudovít Štúr

Neviem, .... používaním absolútnej kritiky jednotlivých štátov a absolútnych chválení iných je dosť podľa mňa krátkozraké ( Francúzsko je také onaké makové a Rusko je zase také a také .... ) Pôsobilo to na mňa ako keď si zidealizujem nejaké pojmy a potom z toho odvodzujem dôsledky a pohľady do budúcnosti ....

Časť o tom, aby Slovania mali svoj jednotný jazyk a písali / prípadne hovorili v ňom je podľa mňa super, na druhej strane keď sa pozriete do reality, korupcia, miera dávania najavo moci a podobné prvky sú oveľa reálnejšie v slovanských zemiach ako germánskych, takže áno, niečo slovanského nájdeme v každej slovanskej krajine ale že by sme boli nejak "lepší" tak to je na diskusiu.

07.11.2019 3 z 5

5 rolí manažera a jak je profesionálně zvládnout 5 rolí manažera a jak je profesionálně zvládnout Oldřich Šuleř ml.

Myslím, že kniha splnila účel, keď si vybrala určitú časť z manažmentu a popísala rozdelenie + vyplnila priestor poznatkami z praxe - plus do praktickosti .... Ako časť zo série kníh pre menežeris