pazuzu pazuzu komentáře u knih

Superzáhady a zázraky Superzáhady a zázraky Frank P. Jones

Ono se to čte velmi dobře ale bohužel se prokazalo že si Jones drtivou vetšinu prostě vymyslel. Lidé patrali po tech jeho zahadach více a nejde se dopatrat. Např. Tajemný unik židů z koncentračního tabora pomocí kabaly, Jones píše že tuto udalost připomíná pomník,ovšem žadný takový tam není.

01.03.2020 3 z 5

Svatý Hostýn a jeho kraj v pověstech Svatý Hostýn a jeho kraj v pověstech Jaroslav Pospíšil

Krásně pojatá kniha plná nostalgie a krasných povídek. Jsem rad že sem měl to štěstí a žiji po sv. Hostýnem.

29.02.2020 5 z 5

Dosažení jižní točny (I.) Dosažení jižní točny (I.) Robert Falcon Scott

Knížka s velmi silným koncem a velmi dobře napsaná. Člověk se sice občas trosku ztrácí ale rozhodne stojí za přečtení. Informace z první ruky. Scott byl výborní polárník ale Amundsen byl geniální, nešlo ho porazit.

22.02.2020 5 z 5

Co v přírodě nevidíme – Po stopách savců, ptáků, plazů a hmyzu Co v přírodě nevidíme – Po stopách savců, ptáků, plazů a hmyzu Miroslav Bouchner

Až v pozdějsím věku si uvedomuji, jak skvělá je tohle vlastně kniha.

04.01.2020 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Je to opravdu vyjímečná kniha stojící za přečtení. Škoda že není napsaná více kontinuelně.

26.12.2019 4 z 5

UFO: Nové důkazy UFO: Nové důkazy Michael Hesemann

Velmi slabá kniha, samá začerněná stranka měla evokovat autenticitu dokumentů. Důkazní výpovědi a nebo verohodné fotografie skoro žádné.

15.12.2019 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Naprosto skvěle napsaná knížka. Čte se sama. Vykreslení charakterů postav a zoufalství, ůžasný. Přečetl sem ji snad už 5x. Její hodnocení není nahodné.

15.12.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Super knížka. Napětí by se dalo krájet a čím dál sem četl, tím víc mi to přislo napínavější. Příbeh je neuvěřitelně promyšlený. Paráda.

21.11.2019 5 z 5

Sám a sám Sám a sám Richard Evelyn Byrd

Skvělá kniha. Naprosto mě vtáhla do děje. Občas sem mu tu samotu pod hvězdama záviděl.

29.04.2019 5 z 5

Steinbachův velký průvodce přírodou - Ptáci Steinbachův velký průvodce přírodou - Ptáci Reinhard Witt

Vynikající kniha s krasnými fotkami a skvělým popisem. Jsou tam všechny druhy min. střední Evropy. Nejlepší hniha o ptácích.

29.04.2019 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Co se týce beletrie, pro mě naprosto nejlepší hniha co sem dosud četl. Přečteno snad 10x:)

26.11.2017 5 z 5

Poslední let pilota MIG-25 Poslední let pilota MIG-25 John Barron

Je to hodne zajímavá četba, rozhodne doporučuju ale sam Bělenka odsuzuju jakožto zradce rodiny i vlasti.

26.11.2017 4 z 5

Pětina pro krále Pětina pro krále Scott O’Dell

Nebylo to špatné čtení.

17.11.2017 4 z 5

Novou zemi pro divoká zvířata Novou zemi pro divoká zvířata Eberhard Hiob

Nic moc čtení..

17.11.2017 1 z 5

Almanach tajemna Almanach tajemna * antologie

Almanach tajemna je pro mě nejlepší kniha o zahadách co mám a to jich mam celkem dost. Dá vám ohromný přínos z historie a je neskutečně krásně ilustrovaná dobovými, malbami, kresbami, rytinami atd.
Je rozdělena do myslím 5ti historických kapitol, rozhodně doporučuju sehnat. Bazary a antikvariáty jich mají dost. Neváhejte.
Jak už tu někdo psal je to bible tajemna, a všechna čest kdo se na ní podílel.

31.01.2015 5 z 5