pawla.sevcikova pawla.sevcikova komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

"Pokud myslíte, že je něco špatně, mluvte o tom.
Nejste sami. Není to vaše vina.
Pomoc je tam venku."

Neskutečná kniha. Bylo by zbytečné na ni plýtvat slovy, to si musí prožít a procítit každý sám...

27.10.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

".. strčil jsem hlavu pod polštář a nechal jsem ticho, aby všecko napravilo."

"Vidíš věci kolem sebe. Mlčíš o nich. A rozumíš."

"A myslel jsem na to, že všechny ty děti jednoho dne vyrostou. A že všechny budou dělat věci, které děláme my. Ale pro teď jim stačí sáňkování. Myslím, že by bylo skvělé, kdyby sáňkování stačilo vždycky, ale tak to není."

"A chceš akorát, abys jim vždycky jenom přál štěstí, protože víš, že když jim ho budeš přát, tak to znamená, že jsi taky šťastný."

Neskutečná kniha. Moc silnějších a dojemnějších knih jsem nečetla, tahle má opravdu hloubku. Musela jsem si z ní vypsat spoustu úryvků, které si často pročítám. S jistotou můžu říct, že ji přečtu ještě mnohokrát.

27.10.2016 5 z 5

Andělé mezi námi Andělé mezi námi František Langer

Úžasná kniha, nadčasová, hluboká...

PAVLA: A co značí vaše jméno?
MISE: Smrt. Jsem smrt. Jsem zde proto, dceruško, abych, když nikdo vám nemůže pomoci a zbavit vás vašeho trápení, nuže, abych vás vzal za ruku a převedl ze života do smrti.

23.10.2016 5 z 5

Domácí hosté Domácí hosté Vlastimil Třešňák

"naděje umřela poslední"

Zvláštní kniha. Téměř celou dobu mi unikal smysl, nechápala jsem, oč v knize vlastně jde, a přesto jsem nedokázala knihu zavřít a přestat číst. Čím víc se blížil konec, tím víc jsem tušila, že bude převratný. Úžasně charakterizované povahy lidí, smekám!

22.10.2016 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Úžasná kniha od začátku do konce. Očima malé holčičky zobrazeno vážné téma, které se tím pádem ukazuje v zábavném světle. Moc se těším na pokračování (Oněgin byl Rusák).

22.10.2016 5 z 5