pavlikberan pavlikberan komentáře u knih

Luftwaffe - Propagandistické pohlednice Luftwaffe - Propagandistické pohlednice James Wilson

Knížku jsem projel již dvakrát a pokaždé to bylo zajímavé, těch fotografií je opravdu požehnaně.

13.09.2020

Evropská integrace bez iluzí Evropská integrace bez iluzí Václav Klaus

Nečetlo se to příjemně, protože čtenář má stále v mysli Klausovo úlisný oportunismus. Věděl kdy a co kritizovat, to neznamená, že byl morálně tak vysoko, že by mohl dnes říci "já to říkal" a nenesl za nic zodpovědnost. Kniha mi přišla jako silně neobjektivní diplomacie. Existují země v Evropě, kde by si takový politik už neměl škrtnout ani mimo politiku.

13.09.2020 3 z 5

Cesta k soudobému Iráku Cesta k soudobému Iráku Petr Přebinda

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale po propojení souvislostí se začala kniha v první polovině proměňovat v zážitek.

13.09.2020 4 z 5

Hitlerova mládež: Hitlerjugend ve válce a míru 1933–1945 Hitlerova mládež: Hitlerjugend ve válce a míru 1933–1945 Brenda Ralph-Lewis

Drsná minulost jedné epochy zneužití mládeže.

13.09.2020

Myslivecké příběhy s vůní lesa a lovu Myslivecké příběhy s vůní lesa a lovu Ota Bouzek

Každý kdo chodí do přírody přinese kniha zajímavé zkušenosti.

Andělé smrti Andělé smrti Edwin Palmer Hoyt

Göring byl podivín.

Život alchymistův Život alchymistův Václav Kaplický

Umělecké dílo, které obsahuje žal i radost.

Hitler Hitler Marlis Steinert

Pěkně napsaní kniha, a přiblížení doby detailně poznamenána. Dnes jsem jí dal do knihovny.

Gestapo v Čechách Gestapo v Čechách Václav Miko

Vynikající kritika českého národa, kterou stráví asi málo z nás. Proč je tak těžké si přiznat, že jsme byli v tom čase tak odporní ????

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Souhlasím s Katkou viz níže komentář. Zajímam se o tohle téma několik let a dozvěděl se i dost nového. Autora musím chválit

11.02.2019 5 z 5

Manželky a milenky nacistických pohlavárů Manželky a milenky nacistických pohlavárů Václav Miko

Lidi neblázněte, co víc můžetenapsat do několik desítek stran? Je to náhodou pěkná knížka a i znalec se možná dočtě něco nového.

11.02.2019 4 z 5

Nacisté a české poklady Nacisté a české poklady Emil Hruška

Líbilo

11.02.2019 4 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Jednoduché a jasné. Moc se mi to líbilo

11.02.2019 3 z 5

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

Beneš neměl na rukou přímou krev sudetských civilistů, ale zasloužil se o to, aby je český národ zlinčoval. Knížka je odraz skutečnosti Benešovo zrádné a zbabělé povahy. Jen psychopati vydají tak velké úsilí ke kritice jako níže rozepsaný blud ubohého kritika KejmlP, který postráda rozum, ten pán tu knihu četl od začátku s kyselou okurkou v puse.

11.02.2019 5 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Jak napsal jeden z předchozích hodnotitelů, stručné a podstatné bylo sdělené. Narozdíl od jiných knih jsem se dočetla něco novýho a to se počítá.

11.02.2019 5 z 5

Goebbels - pán myšlenek Třetí říše Goebbels - pán myšlenek Třetí říše David Irving

Zajímavý osud psychopata a génia zároveň

11.02.2019 3 z 5

Šedý věštec Šedý věštec C. L. Werner

Přidám se k pozitivním hodnocením

Hitlerovy děti Hitlerovy děti Gerald Posner

Detaily rozváděné jen částěčně. Jinak to beru jedním dechem

11.02.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

super, super, super