pavlikberan pavlikberan komentáře u knih

Češi pod německým protektorátem Češi pod německým protektorátem Detlef Brandes

Kniha, kterou si jednou za pár let rád přečtu znovu.

17.11.2023 5 z 5

Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Václav Miko

Kniha má spád a je velmi čtivá. Přečetl jsem jedním dechem.

Fašisté Fašisté German Borisovič Sandomirskij

Zajímavý pohled. Zajímavě a čtivě napsáno.

17.11.2023 5 z 5

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Napsaná dobře a čte se dobře, výhrady byly, ale to bych neřešil

Bylo za komunistů lépe? Bylo za komunistů lépe? Hynek Řihák

Dobře napsaná kniha o tom, jak se pořád uchylujeme ke špatným věcem.

22.09.2020 5 z 5

Hitlerův socialismus a vyhnání Čechů ze Sudet Hitlerův socialismus a vyhnání Čechů ze Sudet Hynek Řihák

Nevěděl jsem jestli nebudu litovat a e-knihu jsem si koupil. Byla to dobrá volby, pro mě hodně nových informací.

22.09.2020 5 z 5

Smrt ve vůdcově bunkru: Hitlerovy poslední dny Smrt ve vůdcově bunkru: Hitlerovy poslední dny Mario Frank

Noc nového pod sluncem, ale kniha byla čtivá, důvod k relaxaci.

Eva Braunová: 15 let s Hitlerem Eva Braunová: 15 let s Hitlerem Karol Grünberg

Hanka24 to píše přesně, nic nového.

22.09.2020 3 z 5

Adolf Hitler - životopis Führera Adolf Hitler - životopis Führera Karol Grünberg

Je zajímavý kolik se toho změnilo za posledních 20 let. Tuhle knihu jsem četl po revoluci a ja šel čas, tak dnešní literatura už o Hitlerovi dost pozměnila, proč ?????

22.09.2020 5 z 5

Hitler a Spojené státy 1939-1941 Hitler a Spojené státy 1939-1941 Saul Friedländer

Jedna z lepších knih o Hitlerovi.

22.09.2020 5 z 5

Muž,který stvořil Hitlera - zrození vůdce Muž,který stvořil Hitlera - zrození vůdce David Lewis

Opakované omílání stejných informací, čekal jsem něco víc.

Ztracený život Evy Braunové Ztracený život Evy Braunové Angela Lambert

Souhlas, vzpomínky Braunové na rodinu odvádí pozornost od podstatného.

Lži o Hitlerovi Lži o Hitlerovi Richard J. Evans

Nevím jestli je to kontroverzní kniha, ale oblast II. světové války je zneužitá možná od 50. let minulého století. Někdo si přidá kousek a potom kousek odebere a máme podivnou pravdu. Ten kdo zpracovává hodnoceni téhle války, tak by si měl tuhle knihu přečíst.

SS - DAS REICH SS - DAS REICH Gregory Louis Mattson

Nejlepší kniha, která podrobně seznamuje divizi SS. Je tam skoro všechno.

22.09.2020 5 z 5

Drama '38 : opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938 Drama '38 : opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938 Libor Stejskal

Jestli chtějí ve školách učit českou historii důkladně, pak by měli tuhle knížku zařadit do povinné četby. Krásně zpracovaná minulost českého předválečného období.

13.09.2020

„Zmizení“ torpédoborce Eldridge aneb Elektromagnetické pole a vojenství II.část „Zmizení“ torpédoborce Eldridge aneb Elektromagnetické pole a vojenství II.část Zdeněk Hák

Zdeněk Hák je pečlivým spisovatelem, který srozumitelně vysvětlí i složité zařízení, to se mi na něm líbí nejvíce.

13.09.2020 5 z 5

Kuriózní zbrojní projekty Třetí říše Kuriózní zbrojní projekty Třetí říše Zdeněk Hák

Nepřestane mě překvapovat, jak nacisté horlivě chtěli všechny zničit. Jejich arzenál a výroba byla skoro nezastavitelná. Krásně popsána funkčnost různých zařízení.

Podkrušnohorská linie Podkrušnohorská linie Zdeněk Hák

Pěkná, čtiva, ale také překvapující kniha popisující do detailů obranná opevnění. Nečekané zjištění, že jsme na tom byli vojensky tak dobře.

Zázračné zbraně V1 V2 V3 Zázračné zbraně V1 V2 V3 Zdeněk Hák

Byla to první kniha, kterou jsem před lety četl a stala se hlavním materiálem pro mnoho dalších knih. Tahle kniha byla mezi prvními.

Hitlerovo Vlčí doupě Hitlerovo Vlčí doupě Zdeněk Hák

Poučná výprava za Hitlerovým tažením.

13.09.2020 4 z 5