pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Tahle kniha pro mě zůstala nepochopenou. Neuměla jsem ji zařadit, co vlastně nám má předat a bohužel mně nepředala vůbec nic.

22.12.2019 1 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

V něčem v této knize jsem se našla, ale zbytek času ve mně vzbuzovala zvláštní skoro až nepříjemné pocity.

22.12.2019 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedna z mých neoblíbenějších knih, která má všechno, co od správné klasiky čekáte a vyvolává ve vás neskutečnou škálu pocitů.

22.12.2019 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Jedna z nejmilejších a nejveselejších knih!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nadčasová klasika, krásné prostředí, nezaměnitelný příběh lásky a pan Darcy! Co víc si přát? Každá dívka podle mě ve skrytu duše doufá, že nalezne také svého pana Darcyho a prožije si svoji Pýchu a Předsudek.

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Knihy této autorky v sobě mají vždy přidanou hodnotu. Četla jsem už všechny a musím říct, že tato mě bavila nejvíc. Když už jste předpokládali, že všechno je rozluštěno, přišel další zvrat. Kromě toho z knihy neustále sálá pocit čiré hrůzy a něčeho tajemného, což je u thrillerů vítaný bonus. Rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že není dobré ji číst v noci při cestě autobusem :)

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Bezpochyby nejlepší autorčina kniha. Je v ní všechno to, co má správná detektivka mít a možná i něco navíc :)

Návrh Návrh Elle Kennedy

Velmi čtivá knížka. Řekla bych, že je to titul z nejlepší série ze žánru erotických románů pro ženy! Miluju ji.

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

První knižní série, kterou jsem jako malá holka přečetla a moc nechápala o co v ní přesně jde. Od té doby jsem ji přečetla už mockrát a vracím se k ní pravidelně každý rok a při čtení se vždy dostanu do nostalgické nálady. Je to moje srdcová záležitost a ji všem doporučuji! :)

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Překrásný romantický příběh na pozadí lidského utrpení ve válce. Stojí za přečtení!

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nejbrutálnější detektivní série! Na tomhle autorovi se dá vytvořit závislost :)

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nejlepší detektivní série. Sympatické postavy, napětí, zajímavý příběh, místy zvrácenost. Obsahuje všechno, co od dobré detektivky očekáváte :-)

22.12.2019

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moje srdcovka! :) Čtu spíše detektivky, nějak se mi do této knížky nechtělo, pak jsem se ale nechala přemluvit a pustila se do prvních stránek. Za dva dny jsem přečetla všechny díly a celou sérii si zamilovala. Tak skvěle vykreslené postavy, tak krásně napsaný děj, prvky pohádky, ale napínavé pohádky a hlavně Rhysand, toho prostě nejde nemilovat! :)