PavkaHu PavkaHu komentáře u knih

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Úchylka hlavního hrdiny byla ke konci až k smíchu. Několik nejasností z děje. Četlo se dobře, ale nadšená nejsem a druhý díl číst nebudu.

06.04.2020 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Trochu jsem měla od poloviny problém knihu dočíst. Bylo to od chvíle, kd yjsem si uvědomila, že jsem příběh viděla jako film. Ani nevím, proč mě to tak zabrzdilo. Jinak je téma opravdu zajímavé a smutné.

21.03.2020 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Lepší, mnohem lepší než první díl. Plynulo to krásně, a i když hlavní postava pořád nebyla extra sympatická, dalo se. A už bylo jeho jednání mnohem víc uvěřitelné.

07.03.2020 3 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Nenarozené dítě jako vypravěč? Velmi originální. Bavily mě zvláštní postřehy, nevadilo mi filozofování dítěte. Děj samotný byl příjemný, užívala jsem si intimní blízkosti postav i jednoduchost prostředí. Za mě příjemné čtení, pokud někdo hledá odbočku od prostinkých kriminálek a pseudohistorických románů.

06.03.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Stejně jako první díl - akce, akce, akce. Super. Co bude ve třetím?

04.03.2020 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Klasika...

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Neskutečně mě to oslovilo.

Glosy Pavla Maurera Glosy Pavla Maurera Pavel Maurer

Zábavné, poučné, oddechové čtení. Stejně jako pořad v rozhlase.

18.02.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Ani chvilku jsem se nenudila, hlavní postavy jsou sympatické, děj trochu předvídatelný, ale nevadilo. Určitě půjdu do dalšího dílu.

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Telenovela ????

18.02.2020 2 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Ne, ne, tudy pro mě cesta nevede. Postavy mě nezaujaly, styl autora žádná sláva. Tady si někdo hraje na Hru o trůny...

18.02.2020 3 z 5

Nebe - peklo - ráj : tyglík české poezie pro děti 20. století Nebe - peklo - ráj : tyglík české poezie pro děti 20. století * antologie

Poezie pro každý den. Stačí si podle potřeby otevřít některou stránku a zamyslet se.

19.01.2020 5 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Ještěže se to alespoň ke konci trochu rozjelo.

18.01.2020 3 z 5

Borne Borne Jeff VanderMeer

Kouzelná kniha plná fantazie. Je třeba číst opravdu pozorně, aby neunikly detaily, které jsou osvěžující. Těším se na další díly.

18.01.2020 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Ani do konce knihy si hlavní postava nezískala mé sympatie. Ani děj mě nezaujal. A závěrečný veletoč? Uff.

02.01.2020 2 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Červená knihovna zasazena do historického rámce. Očekávala jsem víc historie a méně náhod, které dají dohromady postavy, které si mají něco vyřizovat.

02.01.2020 3 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Seriál lepší

09.12.2019 3 z 5

Srpnové světlo Srpnové světlo William Faulkner

Shrnutí je v citátu: "... a naposled se vzepřel černé krvi, jako se jí vzpíral 30 let."

26.11.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Asi už jsem zmlsaná, ale nezdálo se mi to tak napínavé, jako předchozí příběhy Martina Servase.

08.11.2019 3 z 5

Osudný turnaj Osudný turnaj Jan Alenský (p)

Prima jednohubka. A jako vždy skvělé oddechové čtení.

08.11.2019 4 z 5