Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Stará stopa Stará stopa Jiří Martin

Hodně zajímavé téma pro knihu. Příběh, který se řešil tolik let a nakonec přece vyřešil. Kdysi jsem viděl i film, který byl podle knihy natočený. Pokud se do toho člověk začte, zjistí, jak je to napínavé a dobře vymyšlené. Myslím, že můžu s klidem doporučit její přečtení, určitě se bude líbit. Navíc je kniha napsaná podle skutečného případu, který se skutečně stal.

21.12.2020 5 z 5

Klíč k pachateli Klíč k pachateli Jan Cimický

Je to opravdu dobré počtení. Začátek mi sice moc neseděl, ale postupně jsem se do knihy zabral a závěr pak už byl docela v napětí. Byl jsem zvědavý, jak autor vyřeší rozuzlení a musím říct, že docela dobré. Naprosto zasloužené čtyři hvězdy.

15.11.2020 4 z 5

Komando padělatelů Komando padělatelů Adolf Burger

Moc pěkně udělaná kniha. Autor popisuje jak a v jakých podmínkách žili a pracovali vězňové - padělatelé. Možná právě proto se i dožili osvobození. Faktem zůstává i to, že padělané bankovky byly opravdu perfektní (vězňové přece hráli o svůj život) a dodnes se nepodařilo je překonat.

10.11.2020 5 z 5

Byl jednou jeden Vlasta Byl jednou jeden Vlasta Ivan Černý

Hodně dobře se to četlo.Hlavně mne zajímala poslední část života Buriána po válce a v padesátých letech.

13.08.2020 4 z 5

My, hoši z pohraničí My, hoši z pohraničí Emil Hruška

Moc hezky napsané povídky.Některé podobné příběhy jsem zažil na vlastní kůži.Příběh ze základky jsem také podobný prožil.Bydleli jsme totiž v Mostě.Pro zajímavost naše škola byla vedle kostela,který o mnoho později stěhovali na jiné místo.Bydlel jsem asi kilometr od školy a každý den jsem měl procházku tam a zpátky.Protože jsme chodili přes tehdejší vilovou část,která byla celkem pro nás malé kluky tajemná a dalo se tam prožít hodně dobrodružství.Bohužel se tam už nepodívám,protože naší čtvrť zbourali Američané při natáčení filmu Most u Remagenu a dneska je tam šachta.Škoda.Docela by mne to zajímalo vidět to znovu.

06.04.2020 4 z 5

Paraziti mezi námi Paraziti mezi námi Luděk Sobota

Já herce Sobotu beru docela dost,ale tahle kniha nebyla tak moc dobrá.Normální průměr.Jedině se mi líbilo jeho vyprávění,jak s otcem ukradli záchodovou mísu.To bylo docela dobré,jinak mi to připadalo pořád stejné a on byl největší hrdina.

30.11.2022 3 z 5

Operace dědictví Operace dědictví Jan Voldán

Slušně napsáno a docela napínavé. Souboj tajných služeb je popsán docela dobře, včetně různých fint a podrazů. Na dobu, kdy to bylo napsané, je to dobré.

25.06.2022 4 z 5

Svatý na mostě Svatý na mostě Jiří Šotola

Celkem to šlo i když jsem zvyklý na trochu jiný styl historických knih. Tohle mi připadalo takové moc roztahané a také jednotvárné. Konec knihy byl celkem dobrý, takový neobvyklý. Ale jak říkám, tenhle styl autora mi moc nesedí, to už si dám raději Jiráska.U něho vím, co můžu očekávat.

20.04.2022 4 z 5

Polední host Polední host Jiří Jánoška

Hlavně se mi líbilo, jak autor ukazuje, že nejsou pouze vraždy, ale také majetková trestná činnost. A také je to postaveno tak, že případy řeší celé oddělení a ne jenom jeden kriminalista. Připomíná mi to televizní seriál Případy prvního oddělení, který se mi moc líbí.

22.10.2021 4 z 5

Skřivánek a sova Skřivánek a sova Jiří Křenek

Hodně slušně napsaná kniha a docela dobře se čte. Osudy lidí z místní hospůdky, krize Kuncových a jejich pozdější smíření. To všechno je popsáno normálně, lidsky tak jak to tehdy chodilo a tak si myslím, že to i čtenáře tohoto žánru celkem dost zaujme

01.07.2021 5 z 5

Povolání otce: Prezident republiky Povolání otce: Prezident republiky Ivana Hutařová

Hodně dobrá kniha.Dozvíme se z ní o soukromí našich prezidentů a také o jejich dětech,což se dneska příliš neví.Doporučuji pro všechny,které zajímají lidské a soukromé stránky života našich prezidentů.

31.08.2020 5 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Série se mi moc líbí a tenhle nejnovější díl je také dost povedený.A proto dávám plný počet bodů.

20.07.2020 5 z 5

Války rudého muže Války rudého muže Miloslav Stingl

Je to velice dobře napsané.Jednotlivé příběhy bojů indiánů s bledými tvářemi mě dokázalo dost zaujmout i hlavně proto,že jsem řadu z nich vůbec neznal.Takže celkově hodnotím knihu na plný počet hvězd.

21.04.2020 5 z 5

Krvavý básník Nero Krvavý básník Nero Dezső Kosztolányi

Historický román o císaři,který vládl zpočátku velmi rozumně,ale pak u něho propukla nemoc a on se stal ještě horší než všichni jeho předchůdci a dovedl to tam,kam to dovedl.Ve svém světě si představoval,že je největší umělec v Římě (podobně jako jeho smutně proslulý strýc Caligula).Nakonec spáchal sebevraždu,protože nemohl unést,že není oblíbený.

06.04.2020 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Další pokračování rytířů je celkem napínavé a dobře udělané a tak se těším na další díl,který letos vyjde.

08.03.2020 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Docela dobré,ale spisovatel umí i lepší.Asi mi trochu vadí,že děj se odehrává v cizině.Jinak ale vyprávění má spád i svou logiku,takže mě to i hodně bavilo..Za tu cizinu čtyři body.

17.12.2019 4 z 5

Průvodce protektorátní Prahou Průvodce protektorátní Prahou Jiří Padevět

Klobouk dolů před autorem.Když si promítnu co všechno musel prostudovat a shánět,než tuhle knihu dal dohromady.Řekl bych,že je vyčerpávající a hodně moc věcí o kterých jsem neměl ani tušení jsem se dozvěděl.Zasloužený plný počet bodů.

29.11.2019 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kopčem,Veverčák,Mamutík a další jsou postavy,které provází všechny malé čtenáře již od roku 1918,kdy knihy vyšla.Jejich boj o přežití v dávném pravěku fascinoval malé čtenáře vždycky.Velmi pěkně lidově napsaná kniha také mě provázela celým životem a čtu jí dodnes.Četly jí obě moje děti,četla jí i moje vnučka a všichni byli nadšení příběhy popsanými v knize,vynálezem pilky,zapalováním ohně a dalšími objevy.Myslím,že knihu budou číst i další generace dětí,protože je napínavá a ukazuje nám život v dávných dobách ...

17.08.2018 5 z 5

Běh znaveného koně Běh znaveného koně Stanislav Rudolf

Budování elektrárny vždycky byla a je i dneska veliká věc. Když čtu hodnocení ludka.n myslím si, že dnes jsou úplně stejné problémy. Není materiál a když se náhodou sežene je předražený. Náklady rostou a lidé také moc nejsou vstřícní dělat něco navíc zadarmo a hlavně kvalitně atd. Proto si myslím, že se pomalu a jistě vracíme do minulých dob. A proto je dobré si tuhle knihu přečíst a přemýšlet o tom.

02.02.2023 4 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Philippe Croq

Bohužel mne kniha trochu zklamala. Celkem jsem se toho nového o zpěvačce moc nedozvěděl. Na druhou stranu jsem uvítal CD s písničkami, které k této knize patřily. Ty se mi zdály podstatně lepší než celá kniha.

11.09.2021 3 z 5