Průvodce protektorátní Prahou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha zavede zájemce na místa konspiračních schůzek odbojářů, do bytů rodin podporovatelů parašutistů, připravujících atentát na Reinharda Heydricha, do kanceláří krycích firem Sicherheitsdienstu, do tajné porodnice, zřízené gestapem, na místa, kde trpěli pražští židé, do podzemí, kde nacisté připravovali výstavbu podzemních továren, do sálů, kde se scházeli čeští fašisté a na barikády a velitelská stanoviště Pražského povstání. Zároveň ukáže, že i během okupace byla Praha místem, kde i přes nacistický útlak existovaly ostrůvky svobody a kulturního života. Publikace je doplněna velkým množstvím dosud nepublikovaného obrazového materiálu a přehlednými mapkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177576/big_pruvodce-protektoratni-prahou-3Ew-177576.jpg 4.885
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Průvodce protektorátní Prahou

Apo73
23. ledna

Této knize se dá vytknout jen jedna věc - její tloušťka a tedy tím i váha. Tedy: nemůže příliš sloužit jako průvodce, že by si ji vzal člověk do kapsy a šel po Praze a četl si o místech, kde se za Protektorátu něco stalo nebo někdo tam bydlel apod. Ale jinak pečlivě, poctivě, graficky i nakladatelsky perfektně vyvedená a vybavená kniha, olbřímí dílo informační a databázové. Bez komentářů a s obdivem.

iv.ča
25.08.2021

Výborně zpracovaná kniha o historii za války. Kdo se zajímá o historii, tak se určitě v této knize najde. Super!!!!


Pavelpi
29.11.2019

Klobouk dolů před autorem.Když si promítnu co všechno musel prostudovat a shánět,než tuhle knihu dal dohromady.Řekl bych,že je vyčerpávající a hodně moc věcí o kterých jsem neměl ani tušení jsem se dozvěděl.Zasloužený plný počet bodů.

MildeZ
07.06.2019

Tady je to jasných a zasloužených pět hvězd :-) Zevrubné a vyčerpávající! Děkuji za takové publikace!!

ondras666
16.05.2018

Hodně zajímavá kniha, obzvlášť pro čtenáře, kteří mají rádi válečnou tématiku.
Kniha není o tom, že ji přečtěte celou, to se nedá. Spíš je to taková sonda do hluboké historie a tváře Prahy. Lepší by bylo poznávat místa z knihy přímo v terénu, ale bohužel to je nereálné díky velké hmotnosti knihy. Možná měl autor udělat několik knih podle městských částí, to by bylo pro poznávání míru mnohem příjemnější.

milan.krimsky
29.01.2018

Pokud někdo zavítá do hlavního města Prahy a rád by se chtěl seznámit s historickými objekty, které ještě dosud stojí, má možnost pomocí tohoto průvodce, kde zároveň najde; kdo v daném objektu žil, s čím je objekt spojen v protektorátní době pohledem dneška

Prey
25.03.2017

Těžko hodnotit unikátní titul. Protože je unikátní, nemá alternativy. A protože je unikání, je cenný a spravedlivě oceněný, i když není dokonalý. Zaprvé jedna přízemní výtka, ale důležitá. Nemám rád knihy, které jsou tak těžké, že je neudržíte v ruce. Přitom díky tomu, jak je titul členěný, mohlo klidně dojít k rozdělení na dva svazky. Přísně faktografické a v rámci městských částí abecední pojetí dává smysl z důvodu, že takový atlas Prahy tu ještě nebyl, ale na procházce je vzhledem k hmotnosti těžko použitelný a ty ucelené příběhy tam stejně nějak chybějí. Rejstřík nevynahradí touhu čtenáře po spojitostech. Možná stálo za zvážení nejdůležitější „dějové linky“ vyjmout a popsat sice místopisně, ale chronologicky, například Heydrichův pohyb. No jo, já vím, to už by pak byla jiná publikace… Rovněž zájemce o informace o běžném životě za Protektorátu musí kniha vlastně zklamat. Kupříkladu takové potravinové lístky jsou sice vyobrazeny, ale v textu, přísně podřízeném záměru uvádět události na konkrétních adresách, na každodenní bytí obyvatel nedojde. Jedná se o krásnou publikaci, jedinečnou sbírku dobových fotografií a údajů, ale není pro každého. Není to popularizační titul, spíš precizní výstup badatelské práce. Geografická encyklopedie, ne příběh Protektorátu a lidí v něm.

alhl
14.09.2015

Monumentální, skoro by se dalo říci životní dílo. :-) Autorovi patří obdiv za všechnu tu mravenčí práci. Doporučuji všem, kteří se zajímají o dobu Protektorátu.

1