Paraziti mezi námi přehled

Paraziti mezi námi
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481508/bmid_paraziti-mezi-nami-ILm-481508.jpg 2 6 6

Kromě hraní a dělání komika chtěl Luděk Sobota už od dětství také psát. Mám syndrom zakuklení. To prý teď mají hlavně děti, protože nechodily přes rok do školy. Já už jsem taky trochu jako dítě, a tak jsem se uchýlil k pasivitě – a to až takové, že si za to sice nadávám, ale stejně u toho polehávám. A přemýšlím. U psaní se vracím sám k sobě. Nejsem žádný hrdina ani výjimečný člověk, ale chci zdokumentovat cestu, kterou jsem ušel. A protože je důležité být upřímný, v téhle knížce na sebe tedy vykecám všechno.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paraziti mezi námi. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

vlkcz
10.04.2023 3 z 5

Asi tak 3,5*. Obsah většinou zajímavý, bohužel mi úplně nesedla forma jedno- až dvoustránkových glos. Vzhledem k tomu, že v závěru se editor přiznává, že jen zhruba třetina jsou Sobotovy původní texty a zbytek je výběr z rozhovorů, které s ním vedl, přišlo by mi lepší vybírat z nich tématicky a vytvářet z nich delší celky. Tím, že víceméně dodržuje chronologii usnadňuje orientaci, ale výsledek je trochu roztříštěný.
Každopádně text ukazuje, že role zábavného "blbečka" je pouze role, kterou si sám vybral. Mnohé z myšlenek, které se v knize objeví, dokazují, že Sobota je vzdělaný muž, který využívá svou takřka osmdesátiletou životní zkušenost k zamyšlením o životě a světě kolem nás. Ne vždy s jeho závěry člověk souhlasí, ale na komika umí někdy předkládat překvapivé náměty k rozmýšlení.

Pavelpi
30.11.2022 3 z 5

Já herce Sobotu beru docela dost,ale tahle kniha nebyla tak moc dobrá.Normální průměr.Jedině se mi líbilo jeho vyprávění,jak s otcem ukradli záchodovou mísu.To bylo docela dobré,jinak mi to připadalo pořád stejné a on byl největší hrdina.


jiri5810
20.07.2022 1 z 5

Ackoliv si pana Ludka Soboty velmi vazim jako herce, tato kniha me docela zklamala. Cekal jsem vtipne historky, postrehy ci nejake poselstvi. Nedostavilo se ani jedno a nejvtipnejsi prihoda byla jen diky prereku Stelly Zazvorkove. Zbytek splnynul v jeden neprilis vyrazny celek. Nektere historky byly zajimave, to nepopiram ale napsany susse a nezaujate. A docela me zklamal pohled pana Soboty na zacleneni postizenych do spolecnosti a narazka na pana Preucila.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (46. týden)

14.11.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Paraziti mezi námi v seznamech

v Přečtených8x
ve Čtenářské výzvě1x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit6x

Štítky knihy

divadlo osobnosti film

Autoři knihy

Luděk Sobota
česká, 1943
Petr J. Novotný
česká, 1979