PAVEL z BRNA PAVEL z BRNA komentáře u knih

Vražedný virus Vražedný virus Beat Glogger

Skvěle se to čte, je to poučné a akční závěr mě zas tak nevadil.

02.09.2014 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Další poučná fantasy ze které se dá hodně naučit jako ze všech sedm dílů. Mnohokrát jsem se k ní musel vracet.

09.08.2014

Sedm mystických zahrad Sedm mystických zahrad Paul Sédir

Tato kniha mě nadchla, neboť jsem se dověděl jak daleko jsem se dostal svým duchovním růstem. Krátké -jen 27 stran, levné a přehledné. Vřele doporučuji všem duchovním hledačům.

14.07.2014 4 z 5

Detektiv z U.S.A. Detektiv z U.S.A. Edgar Wallace

Toto je v pořadí třetí Wallaceovka, která mě nadchla svou napínavostí a čtivostí.

14.07.2014 5 z 5

Za Modrým měsícem Za Modrým měsícem Simon R. Green

Prima děj a hrdinové, četl jsem jedním dechem.

27.06.2014

Hadrářův syn Hadrářův syn Kirk Douglas

Moc pěkná kniha, kterou jsem četl jedním dechem

24.06.2014 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Tady se L. teprve rozjíždí a je skvělé, že jsem od něho četl jeho pozdní díla dříve než vyšli sebrané spisy, neboť by mě asi odradil.

21.06.2014

Kabala Kabala Maggy Whitehouse

Tak takhle přehlednou knihu o kabale neznám. Je velmi dobrá pro každého, kdo sice nechce studovat kabalu ale třeba mít jen letmý náhled na tuto problematiku- mystické vnímání Bible

22.05.2014 5 z 5

Vyslanec z temnot Vyslanec z temnot Miloš Jesenský

Vzrušující a velmi dobrodružná četba. Knihu jsem si koupil, až po přečtení Démona z jiného světa, který mě rovněž nadchl. Jak řekl jistý mudrc, nejděsivější je samotná skutečnost, kam se hrabou, smyšlené horory.

07.05.2014 5 z 5

Velikáni v moci démonů Velikáni v moci démonů Michael Largo

Jistě kniha, by mohla být lepší, ale když uvážíte že jiná ji podobná neexistuje, tak je to velmi zajímavé dílo, ke kterému se rád vracím, neboť jak už bylo řečeno, všichni máme nějaké ty démony a číst o velkých závislácích nemusí být pouze depresivní ale může to být i povzbuzující ve smyslu: já na tom ještě nejsem tak zle.

Neštěstí bývalo mým bohem Neštěstí bývalo mým bohem Bruce Duffy

Knihu jsem si koupil, kvůli osvíceném názvu-Neštěstí bylo mým bohem. Bohužel jsem se o osvícení víc už nedověděl a více musel hádat, proč Rimbaud volil vždy cestu težší než lehčí, proč vždy volil neštěsti než štěstí a proč tak rád, vždy šlápl do hovna. Kniha je víc o jeho okolí než o mistru vnitřní proměny, kterým Rimbaud beze sporu byl, bohužel z této knížky se o tom moc nedovíme.

26.04.2014

Daňová přiznání vybraných obyvatel planety Marsu Daňová přiznání vybraných obyvatel planety Marsu Josef Veselý

Zajímavá kniha o tom, za jakých podmínek se může člověk stát magikem a jakých pokušení se musí vyvarovat.

26.04.2014

Dzogčhen. Přirozeně dokonalý stav Dzogčhen. Přirozeně dokonalý stav Čhögjal Namkhai Norbu

Tak tato kniha byla pro mě velkým zklamáním, nebot jsem očekával něco podobného jako Zrcadlo.Poučení o bdělém vědomí přítomnosti, kterou může číst opravdu každý a stejně tak každý ji může praktikovat.

27.01.2014 1 z 5

Světice, nebo čarodějky? Světice, nebo čarodějky? Peter Dinzelbacher

Nádherná kniha o kterou pravděpodobně nebyl zájem, nebot jsem ji koupil se slevou. Trvalo mi však pár let, než jsem se do ní hlouběji ponořil a dosova mě nadchla. Vřele doporučuji všem zájemcům o mystiku, paranormální stavy, posedlost dáblem a duševní nemoci.

26.01.2014 5 z 5

Hřích a vina - Obludnost mysli Hřích a vina - Obludnost mysli Raméš S. Balsekar

Tak toto je filosofická lahůdka advaitové moudrosti jednoho žáka slavného hinduistického světce Nisargadaty Maharadže. Ramesh Balsekar byl jeho překladatelem pří hovorech s žáky ze západu. Pro satvické duše je kniha průvodcem do říše osvícení a svobody, bez bludu konatelství.

10.10.2013 3 z 5

Znamení kříže Znamení kříže Chris Kuzneski

Námět vražd,které nesou tajemné poselství mě zaujal ale to zaujetí mě vydrželo jen do první třetiny knihy a pak jsem tu bezmyšlenkovou nudu nezvládl. Asi si založím knihotéku nedočtených knih.

19.09.2013 odpad!

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Kniha se skvěle čte. Nemohl jsem od ní odtrhnout zrak,což se mi často nestává.

28.07.2013 4 z 5