PAVEL z BRNA PAVEL z BRNA komentáře u knih

Sjednocení s pravdou Sjednocení s pravdou H.W. L. Púndža

Skvělá kniha ale nutno říci, že je jen pro velmi pokročilé duchovní aspiranty, kteří jsou těsně pod vrcholkem hory. Pro nás ostatní, kteří jsme na začátku či v polovině cesty by mohla být poněkud zavádějící se svou výzvou všeho se vzdát včetně učení či učitelů. Přesto ji však doporučím každému neboť je to výhled do budoucna a zároveň text voní osvícením. Nezapomenutelné dílo.

05.01.2016

Kříž Kříž Ken Bruen

Detektiv Taylor je fakt boží a pro mě velmi sympatický, jak se neustále potýká s pitím, kouřením, hněvem a svou katolickou minulostí. Humor a to pěkně černý je naprosto nezapomenutelný, při kterém jsem se svíjel smíchy, i když kniha je dost tragická. Je to má druhá kniha od Bruena a rozhodně si přečtu i další.

04.12.2015 5 z 5

Černý pasažér Černý pasažér Charles Wilson

Opravdu se kniha dobře čte ale též rychle zapomene. Zkrátka nic zvláštního.

26.11.2015

Virus Virus Patrick Lynch (p)

Román jsem přečetl za dva dny, což se mi už dlouho nestalo. Napínavé, hrůzyplné a zároveň i poučné. Jsem rád, že ji mám doma a můžu se k ní vracet, protože lékařské thrillery s tématikou virů mě velmi zajímají.

06.11.2015 5 z 5

Ebola Ebola William T. Close

I já jsem byl z knihy nadšen neboť je to nejen napínavá kniha, ale též příběh lidského hrdinství tváří smrti. Je v ní však i humor a zesměšnění náboženského fanatismu a nevědomosti.

06.11.2015 5 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Rovněž jsem četl knihu jedním dechem a byl ve stavu nehynoucí hrůzy od začátku až dokonce a ani ne tak akčnosti scén jako spíše faktu, že tyto příběhy se staly a postavy byly skutečné. Ebola je navíc fascinující námět neboť je to nejvražednější virus na planetě Zemi vedle níž je HIV jen pouhé nachlazení

29.10.2015

Život alchymistův Život alchymistův Václav Kaplický

Ačkoli jsem román přečetl jedním dechem, přesto jsem byl poněkud zklamaný neboť autor popsal skvěle jen jednu tvář Eduarda Kelleyho a jeho další tváře hermetického filosofa, rosekruciána a média
zústaly v pozadí nebo byly odbyty několika řádky. Autor prostě zpracoval vnější část Kelleyho života a dal románovou podobu naivnímu mýtu Kellyho jako podvodníka a to byl důvod, proč kniha mohla vyjít za komunistů.

29.10.2015

Vyprávění nočních hubeňourů Vyprávění nočních hubeňourů Patrik Linhart

Kniha mě zcela uchvátila svým nadšením a zájmem o fantaskní prozu 19. a 20. století. Takový typ knihy je celkem vzácný v českém jazyku a já znám jen tři knihy podobného ražení. Jsem rád, že knihu vlastním neboť se k ní ještě mnohokrát vrátím.

04.07.2015 4 z 5

Mlha Mlha James Herbert

Z knihy jsem byl nadšen neboť nic šílenějšího jsem nečetl. Pokud je toto nejhorší dílo, pak jsem velmi zvědav na ty lepší. O knize mohu říci, že hned tak na ni nezapomenu, přímo se mi svou děsivostí vpálila do mozku.

03.07.2015

Víra, naděje a láska Víra, naděje a láska Anselm Grün

Velmi osvěžující kniha, kterou jsem si přečetl už potřetí a opět mě nezklamala a rozzářila.

22.06.2015

Putování slepého hada za pravdou Putování slepého hada za pravdou Ladislav Klíma

Naprosto úchvatná a nadčasová kniha, plná komických absurdit a filosofických úvah. Dá se číst vícekrát a proto jsem moc rád, že ji vlastním v knihovně.

22.06.2015

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Druhý díl trilogie je kniha ze které mě opravdu mrazilo, ale je napsaná tak poutavě, že i když byla ve slovenštině přečetl jsem ji jedním dechem. Kdyby byla jen o podsvětí snadno by se na ni dalo zapomenout ale autor se strefuje i do lhostejnosti nás obyčejných lidí a má úplnou pravdu.

31.05.2015 4 z 5

Prazákon: Přežití v pekelném ráji Prazákon: Přežití v pekelném ráji Robin Baker

Knihu jsem koupil v levných knihách a rozhodně toho nelitoval neboť jsem ji přečetl za dva dni. Je velmi čtivá a zajímavá, neboť jasně ukazuje jak se chovají lidé, kteří jsou řízeni jen svými pudy a vášněmi bez sebemenších duchovních hodnot. Po přečtení knihy jsem si začal více vážit civilizace o které šílený antropolog říká, že je vězení, ale v jeho pekelném ráji, bych nechtěl žít ani hodinu.

24.05.2015 4 z 5

Konec pana Y Konec pana Y Scarlett Thomas

Knihu jsem četl dvakrát. Napoprvé jsem se dostal jen do první čtvrtiny a musel ji odložit silně znuděn. Za pár let jsem ji četl podruhé a doslova mě uchvátila. S myšlenkou cestování v myslích druhých lidí, jsem se už setkal v románu Richarda Laymona Ten, který ovládá tvé tělo, ale Thomasová jde mnohem hloub až podstatě fungování vesmíru a jeho vzniku, záhad času a jeho paradoxů. Vědě sice nerozumím, ale zajímá mě mystika a četba knihy mě vnitřně doslova rozsvítila. Těším se, až se zas k románu vrátím za pár let.

15.05.2015 5 z 5

Příchod noci Příchod noci Dean Koontz

Mám rád nadpřirozené horory, ale tenhle byl opravdu příliš průhledný, takže jsem věděl jak dopadne. Koontz je ale čaroděj a opravdu píše pěkně napínavě a vtáhne vás do děje, i když víte jak to dopadne.

29.04.2015 2 z 5

Výstup na horu Karmel Výstup na horu Karmel Svatý Jan od Kříže

Tak na tuto knížku jsem musel dozrát, abych ji s rozkoší a radostí mohl, stále znovu a znovu číst. Je úžasně povzbuzující a inspirující.

Dhammapadam ― Cesta k pravdě Dhammapadam ― Cesta k pravdě neznámý - neuveden

Nádherná sbírka moudrosti shrnutá na 60 stranách, to se vidí jen málokde.
Kdo nahlédl, že svět je jak bublina a v podstatě přeludem, ten je mimo zorné pole smrti.

Energetický vampyrismus Energetický vampyrismus Alexander Astrogor

Tak tuto knihu vřele doporučuji každému, kdo cítí nedostatek energie a únavu po návštěvě některých přátel. Kniha jasně odhaluje jev energetického vampirismu a nabízí pomoc.

Lunapark Lunapark Richard Laymon

Tak to byla pátá a poslední Laymonovka, co jsem četl a musím říci, že se mě nelíbila. Asi je to tím námětem, který mi nepřipadá zrovna moc orginální- parta teenagerů terorizuje bezdomovce a pak se sami stanou lovnou zvěří. Pro někoho to může být poučné, ale pro mě zrovna tedy ne.

29.04.2015 1 z 5

Svatyně Svatyně Ken Bruen

Kniha mě uchvátila svou čtivostí, rychlým spádem, černým humorem a jednou velmi dojemnou scénou ke konci knihy. Je to moje první kniha od tohoto autora a už se těším na předchozí díly.

25.04.2015