PaniWiga PaniWiga komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Příjemná oddychovka. Člověk se musí smířit s tím, že hrdinku potkávají náhody, které vedou k vyřešení případu, jak na běžícím pásu. Ale to u knihy tohoto rozsahu ani jinak nejde. Její vzath s komisařem mě nutil zamyslet se, zda mám fandit jejich jiskřícímu vztahu, nebo "odsuzovat", jak podvádí manželku. Některé rady babičky stály za to. Celkově kniha nezklamala, pobavila jsem se a ráda si přečtu pokračování.

01.01.2019 4 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Pohodová kniha, lehce se čte. Příběh, ač se nevyhýbá vážným tématům, je milý a krásně ubíhá. Je v ní od všeho trochu - jako v životě: humor, láska, trápení, zločin, starosti s penězi, šťastné náhody, milí lidé, ne tak milí lidé ...

27.11.2018 5 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Milá kniha, která se dobře čte. Mezi klady patří, že popisuje soužití různých generací, národností i zdravotní postižení - a všichni dokážou najít společnou řeč a vyjít mezi sebou. Co mi trochu vadilo je, že kniha nahlížela některé problémy moc dětskýma očima (ano, chápu, že je hlavně pro děti). Např. hlavní hrdina trval na tom, že všichni senioři by měli bydlet s rodinou. To by bylo určitě správné, ale ne každý to dokáže zařídit. I v knize je postava, která pracuje mimo město, často po večerech, a Milo ji přesto přesvědčuje, ať si nechá maminku, která již potřebuje větší péči, doma.

26.11.2018 4 z 5

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Taková knižní jednohubka. Má silnější i slabší části. Ale jelikož jsou všechny části krátké a rychle se střídají, tak to nevadí. A pár myšlenek bylo vážně trefných. Např. že 300 gramová čokoláda vydrží skoro dvakrát tak dlouho jako ta 100 gramová - to zažívám často.

22.11.2018 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Další skvělý díl plný akce, přátelství a boje s mocnými nepřáteli a časem. Dozvíme se něco o minulosti hrdinů a přibudou nové, zajímavé postavy.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

I pokračování příběhu je skvělé.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Bezva kniha, děj krásně ubíhá, myšlenka přenést bohy z Olympu do současnosti je výborná. I když sem tam samozřejmě něco nesedí (něco bůh zařídit může, jindy zase ne), člověk to rád přehlédne a čte a čte dokud není konec. Navíc si nenásilně připomeneme spoustu informací o řecké mytologii. Jen bych řekla, že hrdina se chová na 12 let dost dospěle (asi je to ta jeho božská polovina).

Elvíra, strašidlo z kontejneru Elvíra, strašidlo z kontejneru Lucie Paulová

Kniha se nám velmi líbila. Dcery 5 a 9 se večer těšily na čtení a největší problém byl nepodlehnout prosbám a nečíst dál a dál, jinak bychom ji přečetly snad na 1 zátah. Trochu jsem ke konci měla obavy, jestli se nebude mladší dcerka bát, ale zvládla to bez problémů. Zabrat mi dalo číst šišlání fretky nahlas. Ale děti to pobavilo. Obrázky jsou krásné. Už se těšíme na druhý díl.

14.11.2018 5 z 5

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Pěkná kniha. Ač je určená hlavně mládeži, nezklame ani dospělého čtenáře.

21.10.2018 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla s dcerkami. Moc se nám líbila. A to i té starší, už 9-ti leté. Kapitoly jsou krátké, příběh hezký, ilustrace povedené a celá knížka je tak nějak hezky do ruky.

18.10.2018 5 z 5