PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Tak jo, název Fakt se to stalo? je dostatečně opodstatněný. Několikrát jsem se u knihy ptala: "To jako fakt?" Její historky jsou prostě šílené. Upřímně jsem se u knihy hodně pobavila. Musím to však přičíst k tomu, že mám obdobný humor. Lidé kteří nejsou sarkastičtí, šílení a nemají rádi černý humor, tak se v tom asi moc nevyžijí. No asi ani ti lidé, kterým vadí vulgarismy.
Líbilo se mi, že autorka byla tak upřímná a v podstatě se ničeho nebála. Kdo by taky dokázal přes půl kapitoly mluvit o své vagíně?! :D Navíc dokázala najít vtip i v těch temných situacích.
A je tak trochu hypochondr jako já :D
Takže za mě pět hvězdiček bez váhání.

09.08.2015 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Prostě zbožňuji psaní Richelle Mead. Tahle série mě nadchla. Možná je to i tím, že Sydney je tak odlišná od Rose, která prostě byla můj vzor. Zato se Sydney si prostě rozumím.
Abych pravdu řekla, tak jsem se u toho docela i nasmála.
Navíc se tam prostě objevil Adrian. A Adrian je prostě moje srdcovka :)
Jsem zvědavá co se z toho nakonec vyklube :)

09.08.2015 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Pořád nevím, co si o téhle knize myslet. Hm, vážně se mi líbila, ale nebyla přesně můj šálek čaje. I přesto jsem z ní byla unešená. Jen mi tam něco chybělo. Bohužel, nedokáži ještě říct co.
Ten nápad byl skvělý, svět dokonale propracovaný. A jak já se bála prašivců! Bože, normálně jsem chvíli myslela, že se z nich pozvrací - no později jsem si vůči nim vybudovala rezistenci, tak to nebylo tak hrozné.
Určitě je to jedna z těch povedenějších dystopických knih. Nebo reálnější. Nejvíc mě na tom zaujalo to, že hlavní postavy jsou ty, kteří přežili Exploze. První generace a ještě k tomu s takovými postiženími. Žádná x-generace po válce, ale ti co přežili! Proto si u mě získala své místo.
PS. Smrt Čistým!

31.07.2015 3 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Autorku mám ráda, ale tahle kniha byla děsnej přestřel. Nevěděla jsem jestli to má být parodie na ty všechny upíří story nebo jestli si ze mě tou otřesností autorka nestřílý. No stále jsem na to nepřišla.
Postavy často jednaly nerealisticky a nelogicky. Dvě hvězdičky za tom že jsem se pobavila (aspoň něco)

07.07.2015 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

I když detektivky nečtu a nebavím mě, tak tohle dílo bylo skvělé! Všechno detailně a dokonale promyšleno - a pak že neexistuje dokonalý zločin!
Celou knihu provází skvělé napětí a ten správný nádech tajemství a vyšších cílů.
Prostě Vás bude nutit hádat kdo je vrah a klidně si to nechá do poslední chvíle pro sebe. Dokonalost!

Gejša Gejša Arthur Golden

Moje jasná srdcovka. Tohle podání života Gejši je neskutečné. Krásně ukázané trpkosti jednoho žití. Nemám k téhle knize slov, můžu jí jen doporučit :)

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Nedokázala jsem se rozhodnout, jak přesně hodnotit tuto knihu. Prostě Havraní bratrstvo je divná kniha. Divný děj i divné postavy. Možná proto se mi tak líbí. Přečetla jsem jí asi za dva dny (musela jsem se do toho učit). Každou stránku jsem hltala, abych se něco dozvěděla. A ten konec mi prostě zase všechno co jsem se dozvěděla rozstřelil. Prostě mi to bralo dech. Ta kniha byla něčím tak neskutečně zajímavá a čtivá a já stále nemůžu přijít na to, co mě na ní tak fascinuje. S kamarádkou jsme si ohledně děje vytvořily už tolik scénářů, že prostě aspoň jeden musí vyjít :D
Nezbývá mi, než jen se těšit na další díl, abych se konečně dozvěděla všechno - dobře, tak všechno ne, protože bude mít víc dílů než jen dva :)

07.07.2015 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Dlouho jsem se na tuhle knihu těšila. A ta "těšivost" se mi vyplatila. Kniha byla prostě skvělá! Přečetla jsem jí téměř na jeden nádech. Ten humor, ta zamilovanost, ta temnota mysli, ty fanfikce ... no prostě tohle všechno v jednom zabaleno ve svěží letní obálce ( i když v ději je tak trochu zima ).
Rozhodně si tuhle knihu ráda znovu přečtu :)

07.07.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Podle mě je tohle velice zajímavý počin. Hodně mě to zaujalo a navíc se to skvěle četlo. No možná jsem jí četla delší dobu, než jsem chtěla, ale i tak jsem jí dočetla. Musím říct, že tahle kniha pro mě byla jedno velké překvapení. Jsem strašně ráda, že jsem si jí přečetla. A to, že jsem nečetla originální Alenku mi vůbec nevadilo.
Nikdy jsem v příběhu nevěděla kam mě vede. Jistě, že jsem "zmůrysyna" podezírala z nějakých záludností, ale málokdy jsem je odhalila. Proto je pro mě tahle kniha fakt skvělá! V podstatě jsem na ní nenašla jedinou chybu. Plus ta nádherná obálka :)