Pajinkaslapinka Pajinkaslapinka komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Musim priznat, ze ze zacatku jsem byla skepticka… tema sebevrazdy, deprese atd bezne nectu, ale pak … bozi!!! Spoustu skrytych myslenek, ktere uci Noru i nas o zivote, promarnenych ci spatnych volbach…. A o tom, jak dulezite je chtit zit…. A neni to o tom, na co se divame, ale co vidime!
Doporucuji vsem, kteri nepotrebuji knizku cist na jeden zatah, ale i hezky si nad ni zapremyslet a vstrebavařt vetu od vety, jako neco, co jsme meli vedet uz davno!

22.08.2022 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů: líbila se mi obálka a jméno hrdinky
Ilustrace jsou opravdu moc pěkné, díky za tereza.basarova, bez tebe by kniha měla poloviční hodnoceni!
Od začátku čtení jsem se ptala co za nerda to psalo? Jako vážně si myslí, že těmi hláškama zaujme Willa? Jako kluk bych rychle utíkala …
Neoriginalita jmen (Evansová - stánek s polibky, Chris Carter - spisovatel,…) a tak široký range seriálů od Super drbny, kterou sledovaly čtenářky, který určitě už nekoukají na netflixovky o Laře Jean…
Od půlky knihy začíná dokonalé rande jak vystřižené z The Kissing Booth 2 zmixované s Lady a Trumpem…., aspoň, že z Avy už se stalo Homo Sapiens a její nerdská stránka je natolik utlumená, že by klidně i kluka mít mohla. Kdybychom odmazali texty písní, možná by jsme zachránili i pár stromů.
3 z 5 díky ilustracím

09.07.2021 2 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Papirova princezna - prvni stranky jsem si rikala totalnj blbost, dalsi pohadka o popelce, ale pak .... Wau. Zamilovala jsem se do drze Ely, nepristupneho Reeda, hodneho Eastona a prastenych dvojcat .... Je neuveritelne jak Vas ta kniha dokaze vtahnout a vy chcete vic a vic stranek,protoze tento pribeh je tak bozi a plny emoci a jiskreni .... Je opravdu vtipne jak takova ,,slatanina,,vas vtahne do deje ????
Doporucuji na dovci, do nemocnice, pro maminky co si chteji odpocinout od rvoucich deti ....tahle kniha Vam pripomene krasu a jednoduchost stredoskolskych lasek, ktere jsme si vsechny prosly :-) jen bez toho mega bohatstvi :-)

02.08.2020

Kulti Kulti Mariana Zapata

Uprimne, tato kniha si 85%bohuzel nezaslouzi. Nejdriv jsem mela radost, ze konecne nejaka tlusta knizka s dobrym hodnocenim, ale do strany 130 se absolutne nic nedeje :-( jedna velka nuda. Aktualne jsemna strane 200 a furt nemam pocit, ze ta kniha me nechce pustit od cteni :-(

02.08.2020

Andělský mág Andělský mág Garth Nix

Upřímně jsem tu knihu neustále odkládala, vlastně i těch závěrečných 50 stran jsem si dávala pauzy ????
Je zde spousta jmen, mezipříběhů a popisování tolik detailů, co kdo měl na sobě, která ulice jak přesně vypadala a k čemu sloužila, že, kdyby si to autor odpustil, kniha by měla možná i spád a nebo minimálně by z těch 450 stránek zbylo krásných 100 stran příběhu, který měl potenciál, ale nebyl využit k prospěchu ????????????
Četla jsem jí x měsíců a opravdu půlka knihy byla zapomenuta ještě dřív než jsem jí dočetla ????????

Ohromná škoda. Dávám 2⭐ z 5 ⭐ a to jenom za lákavou obálku.

02.03.2021 1 z 5

Když nemůžeš, přidej! Když nemůžeš, přidej! Brendon Burchard

Když nemůžeš, přidej od Brendona Burcharda by měla být nezbytnou biblí pro manažery a teamleadery.

Název může dát dojem, že v knize budeme tlačeni k workholismu a většímu přepětí vlastních sil. Avšak opak je pravdou, nebo spíš dostaneme pořádný feedback, jak na sobě poznat, že je čas dělat něco jinak. Proto by vedoucí pracovníci a dobří leadři měli být připraveni pružně reagovat díky ní a dokázat zavčasu zabránit vyhoření svých zaměstnanců, ale i sobě samého.

Moc se mi líbily tyto dvě věty, které přesně vystihují myšlenku knihy: "Když jste zapálení pro to, co děláte, lidé vám rozumí. Když jste tím posedlí, myslí si, že jste šílení. V tom je ten rozdíl."

Jediné malinkaté mínus, které bych knize vyčetla, že je tu opravdu hodně textu a méně členění myšlenek - mám ráda skryptoidní knihy. Asi defekt z vysoké.

A mame tu o to víc plusů:
+ Jsou zde příklady ze života úspěšných, kdy se cítili na dně
+ máme zde otázky i věty, které vás donutí se zamyslet aniž by jste o to stály.
+ je tu mnoho typů, co můžeme udělat během chviličky změnit tím celý nadhled na realitu
+ a jsou tu cvičení, odkazy na mnoho jiných sebevzdělávacích knih
+ zbourá vaši milnou domněnku o tom, co znamená rovnováhou mezi prací a životem
+ naucí žádat o to, co opravdu chcete
+ naučí vás inspirovat a povzbudit k úspěchu druhé
+ budete odvážnější při zvladání překážek
+ opravdu přidáte víc, ale k pocitu štěstí a radosti

28.02.2021 5 z 5