opicočuně opicočuně komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásně tragický příběh, který Vás okamžitě pohltí. Knížku jsem si koupila, protože jsem byla zvědavá, jaká je nejlépe hodnocená knížka na této stránce. A je plným právem na prvním místě.

08.10.2019 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tak bohužel se přidávám k ostatním. Trojka je nejslabší ze všech dílů. Ještě pár dní po dočtení jsem měla v sobě pocit, že mi někdo musel ukrást poslední stránky z knížky, že takhle to přece nemohl ten spisovatel ukončit. Tolik nevysvětlených věcí. A co se stalo se Sherin? Takže ve mě převládá spíše zklamání. A to nemluvě o tolika postavách, které jsou až moc dokonalé. Takže 3/5.

04.02.2018 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Až mi bylo smutno, když jsem tu knížku dočetla. Nemám ráda když je hrdina až moc kladný, ale tenhle mi přirostl k srdci.

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Knížka má trošku pomalejší start, ale jakmile se do ní více začtete, chytne Vás. Střídání minulosti a přítomnosti tomu dávali ten správný spád. Spoiler: trošku mě zklamalo, že na konci nebylo popsané, co se jí stalo.

08.10.2019 4 z 5

Jana a Jan (1-3) Jana a Jan (1-3) Jiřina Trojanová

Sice jsem se narodila až po roce 89, ale tuhle knížku jsem snad přečetla pětkrát :) Je to jedna z mála knížek z červené knihovny, která stála za přečtení.

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Po přečtení komentářů tady jsem měla celkem strach si pořizovat druhý díl. O to jsem byla více potěšena, když jsem se do něho začetla. Střídaní postav se mi naopak moc líbilo. Děj měl pro mě lepší spád, dokonce jsem občas i kapitoly přeskakovala, abych se dostala hned k té určité postavě. Pro mě je druhý díl o stupínek lepší než první, takže je to jasných 5 hvězd a těším se, co bude dál.

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Náhodná koupě knížky se naštěstí projevila jako dobrou volbou. Knížka se velmi dobře čte, trošku mi to ze začátku připomínalo mého milovaného Zaklínače. Jen ten hlavní hrdina mi občas přišel jako až moc kladná postava a tak trochu suchar. Po přečtení druhého dílu dávám prvnímu 4 hvězdy.

27.03.2016 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozhodně nejslabší díl této ságy. Člověk by čekal, že když jsou ty knížky laděny do červené knihovny, tak tam bude aspon pořádná postelová scéna. A ono nic. Meyerová nejen že neumí napsat pořádnou akci, ale nejspíš si netroufla ani na milostnou scénu. Velké zklamání. O druhé polovině knihy radši ani nemluvím. Úžasná Bella, která všechno zvládne a všechny zachrání. Z toho konce přímo čiší, že je to amatérsky napsané. A to bych čekala, že u čtvertého dílu bude autorka už o něco zkušenější. Ted můžu jen doufat, že nevýjde další díl.

28.08.2011 2 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Když jsem poprvé viděla film Stmívání, říkala sem si, že knížka bude určitě mnohem lepší než ten film. Jaké bylo mé zklamání, když jsem začala číst knížku. Po první kapitole jsem to vzdala. Bella mi byla extra nesympatická. Čekala jsem dobrodružné fantasy a ne červenou knihovnu. Po půl roce jsem přece jen Stmívání dala druhou šanci a dokonce to dočetla až do konce. Základní myšlenka téhle knížky je skvělá (i když mám pocit že některé části jsou obšlehnuté z Pravé krve), ale špatná spisovatelka. Mělo to velký potenciál, ale bohužel napsané to bylo amatérsky. Celkově nechápu jak se tahle sága mohla proslavit. Oproti tomu sága Mediátor od M. Cabotové je mistrovské dílo. Jediné vysvětlení pro mě je to, že skončil Harry Potter a lidi hledali něco dalšího, co by četli a bohužel narazili na tohle.

28.08.2011 3 z 5